Stylové ubytování v gotickém domě

Apartmán u sv. Floriána naleznete v samém centru historického města Slavovice, v okrese Jindřichův Hradec, v Jihočeském kraji. Západně od obce se rozprostírá Přírodní park Česká Kanada.

Během celého roku se můžete ubytovat ve třech pokojích v gotickém domě, každý z nich je vhodný pro 2 až 3 osoby. Pokoje si můžete pronajmout jednotlivě, případně jako celek pro skupinu. K dispozici jsou Vám tyto pokoje:
- pokoj Smetana - 2-lůžkový pokoj se dvěma oddělenými lůžky a přistýlkou ​​na pohovce,
- pokoj Dvořák - 2-lůžkový pokoj se dvěma oddělenými lůžky a přistýlkou ​​na pohovce,
- pokoj Páleníček - 2-lůžkový pokoj s manželskou postelí.

Všechny pokoje jsou vybaveny ledničkou a stolem, který je možné využít jako pracovní. Hosté využívají společnou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou a další samostatnou toaletu. Kuchyňský kout na chodbě je také určen pro potřeby všech hostů, k dispozici je zde mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a jídelní sezení. V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

V případě, že chcete trávit čas venku, využijete posezení se slunečníky. Sportovci ocení vyhrazenou uzamykatelnou místnost pro odkládání kol a lyží. Parkování u objektu je omezené, další parkovací místa najdete na veřejném parkovišti (do 50 m od objektu).

Nejvýznamnějšími památkami ve městě jsou kostel Nanebevzetí Panny Marie se základy ze 14. století a měšťanské domy z období renesance zdobené sgrafity. Za zmínku stojí i zbytky hradeb se dvěma zachovalými branami či středověký systém kanálů pod historickým centrem. V okolí města se můžete projít po Graselových chodnících, pojmenovaných podle známého loupežníka. K obci Slavonice patří i vesnička Maříž, kde si můžete zakoupit keramické výrobky nebo si dokonce vyrobit vlastní. Jen několik kilometrů od obce stojí hrad Landštejn nebo zámek Český Rudolec, z dalších historických památek v okolí zmíníme zámky Dačice, Jemnice, Telč a Uherčice či zříceninu hradu Štamberk. Pokud se potřebujete v létě zchladit, zajděte na koupaliště v Dačicích. Pokud plánujete lyžovat, vyzkoušejte lyžařský vlek Mrákotín.