Loading

Ubytování Vodní svět Kolín

(6 objektů v okolí 25 km)
Vodní svět Kolín

Vodní svět Kolín

Kolín

Líbil by se Vám svět plný pohody, odpočinku a skvělé zábavy? Svět, ve kterém by bylo zajištěno výtečné občerstvení pro všechny a kde by děti navštěvovali školy ne z povinnosti, ale s radostí? To není žádná utopie! Popisujeme akorát stav v kolínském Vodním světě. Místní akvapark je v provozu více než 10 let a díky vybavení a nabídce atrakcí může směle měřit svoje síly i s evropskou konkurencí.

Vodní svět Kolín osloví nejen plavce

Město Kolín se nachází ve východní části Středočeského kraje, zhruba 70 kilometrů na východ od Prahy a asi 11 kilometrů severně od Kutné Hory.

Místní akvapark vyrostl na místě někdejšího plaveckého stadionu a funguje od roku 2006. Je zcela zřejmé, že svou historií se mnoha kulturním a architektonickým památkám v Kolíně nemůže rovnat, své kouzlo ale nepochybně má. Díky bohaté nabídce atrakcí si tu na své přijdou opravdu všichni – plavci, neplavci, mladí i ti dříve narození.

Když se podíváte na mapu Vodní světa v Kolíně, můžete si všimnout, že jí co do rozlohy dominuje prostor vnitřního areálu. K dispozici jsou také různé atrakce, venkovní bazén, tobogán a několik sportovišť – naleznete hřiště na tenis, plážový volejbal nebo minigolf. K dispozici je také speciální víceúčelový prostor, sloužící buď jako dopravní hřiště nebo ledová plocha.

Kolínské bazény

Chloubou každého vodního centra či akvaparku jsou (kromě atrakcí) bazény. Ve Vodním světě Kolín naleznete hned tři, každý ale slouží trochu jiným zájmům a potřebám svých návštěvníků.

V hlavní bazénové hale si lze vyzkoušet plavecký bazén s pěti drahami a standardní délkou 25 metrů. Bazén byl navržen tak, aby vyhovoval sportovním i rekreačním plavcům a díky bezbariérovému přístupu také imobilním návštěvníkům. Plave se ve vodě s příjemnou teplotou 28 °C, někdy také za doprovodu hudby a podvodního osvětlení.

Ještě o něco teplejší je voda v dětském bazénu, který se nachází v sousedství hlavní bazénové haly. Nabídne příjemných 31 °C a hloubku 70 centimetrů.

Pro nejmenší je připraveno mělké brouzdaliště. Rodiče mohou na své ratolesti dohlížet v absolutní pohodě a komfortu díky skvělému zázemí s přístupem do mokrého baru. Pro desítky a stovky minut pohody, relaxu a uvolnění těla a mysli je připraven relaxační bazén s mnoha atrakcemi. Lze využít umělého vlnobití, masážních lavic a trysek, chrličů nebo podvodních gejzírů.

Vodní svět Kolín – seznam atrakcí

Ve výčtu atrakcí kolínského akvaparku začneme pěkně zostra z pořádné výšky. Chcete zažít pořádnou jízdu? Pak si rozhodně nenechte ujít tobogán ve Vodním světě Kolín. Nástup do tobogánu se nachází až v nadstropní části bazénové haly, ve výšce 9 metrů nad zemí. Tobogán je dlouhý téměř 80 metrů a částečně vede mimo budovy, tedy venkovní častí celého areálu. Za hodinu se tobogánem může spustit téměř 250 lidí.

Tobogán (a jízda na něm) bude skvělým zážitkem. Opravdovou raritou je ale trojskluzavka, kterou nenajdete ve vnitřní části žádného akvaparku v České republice. Nástupní výška přesahuje 6,5 metru a délka 30 metrů. Na skluzavce se naráz může spustit až trojice odvážlivců, hodinová kapacita atrakce přitom přesahuje hranici 350 lidí. Troufnete si být nejrychlejší ze všech?

Další skluzavka se nachází v dětském bazénu s brouzdalištěm. Není sice tak dlouhá ani rychlá, návštěvníkům dětského bazénku ale plně vyhovuje, stejně jako legrace a hry s vodními chrliči. V relaxační části akvaparku naleznete 2 teplé vířivky a klidovou zónu s místností horkého vzduchu, lehátky a parní kabinou. Z relaxačního bazénu lze proplavat do kruhového bazénu s pulzujícím míčem, který dokáže vyvolat umělé vlnobití s různým stupněm intenzity. Zapomenout nelze ani na nově otevřenou saunu s venkovní zahradou a ochlazovacím bazénkem.

Vodní svět Kolín má svou vlastní plaveckou školu. Výuka probíhá pod dohledem šikovných instruktorů a s využitím nejrůznějších pomůcek. Kurzy jsou určeny kojencům, batolatům, ale i budoucím maminkám, odrostlejším dětem nebo dospělým. V kolínském vodním světě se dají zajednat lekce plavání pro jednotlivce, ale i mateřské a základní školy, připraveny jsou také cvičení pro seniory.

Ubytování v Kolíně a jeho okolí?

Zaujala i Vás nabídka Vodního světa Kolín? Rádi byste tento perfektně vybavený akvapark otestovali na vlastní kůži? Pak nezbývá nic jiného než si do Kolína zajet a v ideálním případě se tu i ubytovat.

Samotné centrum města nabídne celou řadu penzionů, k mání jsou ale také hotely. Další možnosti včetně apartmánů nabídne v sousedství ležící Kutná Hora nebo Poděbrady.

Pokud byste se rádi ubytovali v chatě, chalupě nebo roubence, zkuste se porozhlédnout po okolních vesnicích a městečkách (Nové Dvory, Ratboř a další).

Přijeďte si vyzkoušet evropskou úroveň zábavy! Pevně věříme, že se Vám bude Vodní svět Kolín líbit.

... zobrazit více

Penzion Tereza

8,1 km od Vodní svět Kolín, Suchdol (okres Kutná Hora), v obci / ve městě, v centru...
Komfortní ubytování, super poloha

Penzion U Kováře

14,2 km od Vodní svět Kolín, Rohozec (okres Kutná Hora), v obci / ve městě
Penzion vhodný pro individuální turistik

Villa A. Málka

14,9 km od Vodní svět Kolín, Poděbrady, v obci / ve městě, v centru města
Rodinná, výjimečná vila s wellness

Penzion Nela

18,9 km od Vodní svět Kolín, Čáslav - Nové Město, v obci / ve městě, v centru města
Penzion na pěší zóně

Hotel Modrá hvězda Sadská

20,5 km od Vodní svět Kolín, Sadská, na okraji obce / města
Klidný hotýlek v Hrabalově kraji

Chalupa Svatbín

22,8 km od Vodní svět Kolín, Kostelec nad Černými lesy, v obc...
Komfortní chalupa nedaleko Prahy!
1 - 6 / 6