Loading

Ubytování v Bečicích (okres Tábor)

(0 objektů + 14 objektů v okolí 25 km)

Penzion Příběnice

Malšice (Bečice (okres Tábor) 1,2 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Letní penzion s restaurací a bazénem

Kemp Dobronice u Bechyně

Dobronice u Bechyně (Bečice (okres Tábor) 6,2 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Rodinný kemp s množstvím atrakcí

Romantik hotel Eleonora

Tábor (Bečice (okres Tábor) 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra

Hotel Slavia

Tábor (Bečice (okres Tábor) 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel v historickém centru

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Bečice (okres Tábor) 10,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Bečice (okres Tábor) 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Pěkné apartmány na starobylé faře

Penzion Joe

Sepekov (Bečice (okres Tábor) 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Villa Liduška

Bechyně (Bečice (okres Tábor) 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Romantické ubytování v secesní vile

Apartmán U Mikešů

Milevsko (Bečice (okres Tábor) 13,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulný apartmán s pěknou zahradou.

Chata Luxuska

Roudná (Bečice (okres Tábor) 14,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!
1 - 14 / 14

Bečice (okres Tábor)

Bečice (okres Tábor) 1

Vydáte-li se do obce Bečice, stanete v okrese Tábor v Jihočeském kraji. Toto poklidné místo Vás okamžitě nadchne přírodou přilehlého okolí. Jen nedaleko od centra Bečic protéká řeka Lužnice. Její romantické zákruty přímo svádí k absolvování pohodové procházky jak s rodinou, tak ve dvou.

Stejně tak Vás okouzlí okolní úrodná pole, která plynule přechází do hlubokého lesa. Když půjdete dostatečně daleko, dostanete se až k unikátnímu skalnímu tunelu, který měří úctyhodných 32 metrů. Pokud Vás však poklidná idylka omrzí, udělejte si výlet do nedalekého Tábora či Milevska.

Vesnice, která skoro nebyla

První zmínka o Bečicích pochází ze 13. století. Zdejším obcím se příliš nedařilo, především kvůli výpadům husitů z Tábora. Poté Bečice poměrně často střídaly majitele. I přesto se tu lidem nevedlo. V 17. století zašla situace tak daleko, že tu stály pouhé 2 domy. A i ty nakonec podlehly zkáze. Nakonec se však povedlo obec obnovit.

Dost možná za to mohla obliba Bečic jakožto neoficiálního poutního místa. Traduje se, že se zde v 15. století zjevila Panna Marie, která dala prosebníkům pevné zdraví a dlouhý věk. Později byla na tomto místě postavena kaplička. Dnes lidé do Bečic přijíždí především za rekreací.

Památky v Bečicích a okolí

Vzhledem k výše uvedené legendě neuděláte nic špatného, pokud se vydáte k místní kapličce. Chvilku zde setrvejte a nasávejte atmosféru místa, kde se dějí zázraky. V historii se tu zastavila i první dáma Hana Benešová, která se dožila poměrně vysokého věku. Kdo ví? Třeba budete další z těch, kterým Panna Marie pomůže.

Bečice (okres Tábor) 2

Pokud půjdete do lesa ve směru na Tábor, zanedlouho byste měli stanout před zříceninou hradu Příběnice. Dávejte ale pozor. O zřícenině koluje řada legend. Některé z nich mluví o pokladu, který hlídají dvě černé postavy a černý pes. Jiní se dušují, že na místě můžete čas od času potkat čerta či zvláštní ženskou postavu, která se vznáší nad zemí.

Dáváte-li přednost celodenním výletům, zajeďte si do sousedního Tábora. Udělejte si procházku historickým středem města, ve kterém nechybí památník Jana Žižky z Trocnova. Případně si udělejte zastávku u všech městských kašen. Poučný bude naopak Váš pobyt v případě, že si půjdete prohlédnout expozici Husitského muzea. Sladkou tečku představuje návštěva Muzea čokolády a marcipánu.

Malým princeznám se pak bude určitě líbit na některém z nedalekých hradů a zámků. Velmi blízko je třeba zámek Bechyně. Litovat nebudete ani v případě, že si uděláte výlet k zámku Orlík nad Vltavou. Nadšení ve Vás jistě vyvolá i návštěva zříceniny hradu Šelmberk.

Relax a odpočinek v Bečicích

V letních měsících nemusíte za koupáním cestovat nijak daleko. Jen kousek za obcí je Vám k dispozici Kemp Country Bečice, který zajišťuje místní přírodní koupání. V létě se lze vykoupat i ve vodní nádrži Jordán v Táboře. Ve městě taktéž funguje plavecký stadion s aquaparkem.

Bečice (okres Tábor) 3

V průběhu zimní dovolené si jeďte zalyžovat do nedalekého Ski areálu Monínec. Toto centrum je velmi vybavené i pro potřeby náročnějších lyžařů. Pokud jedete lyžovat i s dětmi, zajeďte si buď do Ski areálu Kvasejovice, případně k vleku SK Hůrka. Blízko Tábora je i několik běžkařských tras.

Cenově dostupné ubytování v Bečicích

V okolí obce provozuje činnost hned několik turistických kempů. Ty jsou vhodné především pro nenáročné cestovatele a pro rodiny s dětmi, které chtějí prožít adrenalinovou dovolenou. V obci nebo okolí najdete cenově dostupný penzion i komfortně vybavené ubytování v soukromí. Samozřejmostí je i ubytování v některé z místních chalup a chat.

Bečice jsou opravdu kouzelné. Nádherná příroda a blízkost většího města v dobré dojezdové vzdálenosti z ní dělají ideální místo pro trávení prázdnin.