Loading

Ubytování v Bílichově

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Penzion Cheveldon

Bílichov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní ubytování s výbornými službami

Apartmány Louny

Louny (Bílichov 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortné apartmány v centru města

Hotel Zlatý Lev Louny

Louny (Bílichov 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel u centra královského města Louny

Hotel Černý kůň

Louny (Bílichov 13,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování přímo v centru!

Apartmány Orasice 52

Počedělice (Bílichov 13,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Útulné ubytování v příjemném prostředí
1 - 5 / 5

Bílichov

Bílichov 1

Bílichov pod vrchem Krychovem

Obec Bílichov najdete na mapě Středočeského krajeokrese Kladno. Leží asi 23 km severozápadně od Kladna, 15 km severozápadně od města Slaný, 50 km tím samým směrem od hlavního města Prahy. Tato maličká obec čítá necelé dvě stovky obyvatel a leží v malebném údolí pod vrchem Krychovem. Počátky osady Bílichov, dříve i Bělichov, sahají pravděpodobně do 13. - 14. století.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1407. Je to maličká vesnice, co se týká historických pamětihodností, ty najdete spíše při Vašich výletech do okolních měst a obcí. Při procházce Bílichovem, ale určitě objevíte dochovanou barokní zvonici, výklenkovou kapličku a kříž u hřbitova. Na místní návsi se nachází pomník obětem obou světových válek.

Čím však Bílichov a jeho bezprostřední okolí oplývá, je nádherná příroda, kde načerpáte klid, pohodu a síly. Lesy a rybníky kolem Bílichova jsou nejen turisticky oblíbenou a vyhledávanou oblastí, ale také domovem pestré fauny a flóry. Přilehlé Bílichovské údolí je vyhlášeno národní přírodní památkou. Roste tu vzácná kýchavice černá, kterou má obec ve svém znaku, ale i jiné chráněné rostliny. Dalšími přírodními památkami podobného charakteru je Smradovna, chráněné území o rozloze 155 hektarů v údolích Zichoveckého a Samotínského potoka, Cikánský dolík a Pilavské údolí.

Vydejte se za výlety do okolí Bílichova

Jak už bylo uvedeno, obec Bílichov je zasazená do nádherné přírodní scenerie, tvořené hlavně hlubokými lesy, loukami a rybníky. Okolí poskytuje dobré předpoklady pro turisty, cyklisty, houbaření, rybaření a jiné rekreační či sportovní aktivity. Přímo v Bílichově se nachází soukromé stáje se sportovními koňmi, do kterých můžete po předchozí domluvě nahlédnout, případně se dohodnout na lekci ježdění či pouhé projížďce na koni s kvalifikovaným instruktorem.

Necelé 3 km na jih od Bílichova narazíte u stejnojmenné obce na rozhlednu Líský s telekomunikační věží. Jestliže Vám nebude zatěžko vyšlapat točitým schodištěm 141 schodů na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m, naskytne se Vám krásný výhled na České středohoří, horu Říp a lesy přírodního parku Džbán. Podobná rozhledna Mackova hora se nachází i dále na jih, u Nového Strašecí.

Jeden z výletů podnikněte např. i do obce Třebíz vzdálené 6 km východním směrem. Čeká Vás tu ukázka lidové architektury v Národopisném muzeu Slánska – Skanzenu Třebíz. Je tvořen původní návesní vesnicí a staveními z kamene. Národopisné muzeum Slánska představuje poutavou formou i způsob bydlení a života dřívější vesnické rodiny, vesnická řemesla a obchod.

Bílichov 2

V samotném Bílichově nenajdete moc historických památek, vynahradíte si to ale v blízkém okolí. Na severozápadě je to zámek Nový Hrad nad obcí Jimlín. Tu si kromě zámeckých komnat, obrazů a erbů můžete prohlédnout zajímavé sbírky historických šicích strojů a praček. Přibližně 18 km na západ od Bílichova, uprostřed hlubokých lesů Džbánské vrchoviny nedaleko obce Pnětluky, najdete romantickou zříceninu hradu Pravda.

Neméně zajímavou podívanou Vám připraví návštěva Vodního hradu Budyně nad Ohří ve stejnojmenném městě. Do krásného prostředí gotického hradu je zasazeno Jandovo muzeum se sbírkami střelných zbraní, cestovatelských trofejí hradních pánů a především starou alchymistickou dílnou s dobovým vybavením. Samozřejmě nechybějí ani malby z 16. století znázorňující život na Vodním hradě.

Na severozápadě od Bílichova leží zámek Stekník, kdysi středověká tvrz, v polovině 18. století přestavěna na rokokový zámek. Chcete zajít ještě hlouběji do české historie? Tu možnost budete mít při návštěvě rotundy sv. Petra a Pavla Budeč nad obcí Zákolany. Je to totiž nejstarší dochovaná stavba v Čechách z r. 895 a zároveň jediná zachovalá před-románská stavba. Ne náhodou je tedy národní kulturní památkou.

Severovýchodním směrem se z Bílichova vydejte do Mšené-lázní, které vznikli koncem 18. století na základě výskytu vydatných železitých pramenů a jiných minerálů. Dnes se zde léčí pohybový aparát, nervová onemocnění a pooperační stavy. Samozřejmostí jsou tady nabízené odpočinkové wellness lázeňské programy, takže jestli si chcete užít klid a relaxaci, tu jste na tom správném místě.

Bude-li Vám během pobytu v Bílichově chybět městský ruch, zajeďte si do Slaného, Loun či okresního města Kladna. Zvlášť za nepříznivého počasí můžete využít možnost návštěvy různých kulturních či sportovních zařízení i historických památek. Záleží jen na Vás, jestli skloubíte nové poznatky s fyzickou námahou nebo se budete věnovat jen jedné oblasti. Určitě Vám hlavně v parném letním počasí padne vhod osvěžení v podobě koupání. To si můžete užít v některém z rybníků v okolí Bílichova nebo např. na koupališti Louny. Odpočinek, zábavu a adrenalin Vám celoročně poskytne Aquapark Slaný a Aquapark Kladno.

Bílichov 3

V zimě si aktivní pohyb v podobě běžeckého či sjezdového lyžování nebo snowboardingu můžete vychutnat v lyžařských střediscích – Skiareálu Pyšná a Sport areálu KlínyKrušných horách. A jestli lyžování neholdujete v žádné podobě, můžete své kosti protáhnout v některém z krytých bazénů nebo aquaparků.

Ke správné dovolené patří i dobré ubytování v Bílichově

Jak už bylo řečeno, Bílichov je jen malá vesnička s necelými dvěma stovkami obyvatel. Rekreačních chat a chalup je tu pomalu víc než obytných domů. Nebude tedy jistě problém spojit se s některým ze soukromých ubytovatelů a zajistit si pohodlné ubytování v soukromí. Stejnou možnost máte i u penzionů nebo kempů. Další možnosti ubytování podobného rázu objevíte i v blízkém okolí, a sice hotely, ubytovny nebo apartmány. Záleží jen na Vás, jakému typu dáte přednost.

Krásná příroda, blízkost lesů a příjemný klid – to vše můžete zažít, navštívíte-li Bílichov. Rád přivítá všechny, kteří si v tak uspěchané době potřebují odpočinout a načerpat sil. Uvidíte, že s dovolenou strávenou tady budete spokojeni.