Loading

Ubytování v Bobrové

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Penzion Bobrová

Bobrová, v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Farma Kundratice

Kundratice (Bobrová 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Ubytování na farmě, s bazénem

Luxusní Family Apartmán

Nové Město na Moravě (Bobrová 10,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Luxusní apartmán vedle Vysočina Arény

Ala hotel

Bystřice nad Pernštejnem (Bobrová 10,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní business hotel i pro náročné

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Bobrová 13,2 km vzdušně),...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Bobrová 14,8 km vzdušně), mimo obce / města, u les...
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí (Bobrová 15,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Romantický pobyt v luxusním apartmá

Penzion Zubr

Ujčov (Bobrová 15,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) (Bobrová 15,8 km vzdušně...
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe

Penzion Sykovec

Tři Studně (Bobrová 16,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion s wellnessem a lanovým parkem!
1 - 16 / 16

Bobrová

Bobrová 1

Za toulkami po Vysočině

Je jen málo míst, do kterých se jezdí rekreovat většina obyvatel Česka. Zatímco Jeseníky či Šumava mohou být pro někoho z ruky, do kraje Vysočina mají blízko všichni. Možná právě to, spolu s faktem, že je zde mimořádně krásná příroda, přispělo k tomu, že na Vysočinu jezdí odpočívat i nejznámější státní představitelé a notoricky známí umělci. Právě to je případ městysu Bobrová, který se rozkládá v okresu Žďár nad Sázavou.

Bobrová je zasazená do úrodné krajiny, které vévodí především pole a menší remízky. Také ji obklopuje několik rybníků, které jsou ideálním cílem procházek. Mezi ty nejbližší patří Kaňovec a Velký mirošovský rybník. Těsně za katastrálním územím Bobrové je i Obecní rybník a Domanka.

Pokud byste však toužili po výletu do většího lesa, za krátkou chvíli stanete u chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, u které je i populární rybník Velké Dářko. V případě, že byste během svého pobytu v Bobrové chtěli zavítat i jinam, v dobré dojezdové vzdálenosti najdete Nové Město na Moravě, Ostrov nad Oslavou a Horní Rožínku.

Obec Bobrová na říčce Bobrůvce

Bobrová byla založena ve 13. století, což z ní dělá jedno z nejstarších středisek v této oblasti. Ačkoliv neměla žádný větší význam a neprocházela kolem ní ani obchodní stezka, celkem rychle se rozrůstala a jen o pár desetiletí později byla povýšena na malé město. Protože ale byly majetkové poměry značně nestabilní, byla rozdělena na dva samostatné celky. Těm se pro snazší odlišení říkalo Horní a Dolní Bobrová. Jedna část připadla klášteru ve Žďáru nad Sázavou, ta druhá pak byla v držení šlechticů.

Z historických pramenů nejde přesně určit, jaké události pomohly dnešní Bobrovou formovat. Zato však víme, že v novodobé historii je Bobrová vcelku známým a v některých případech i mediálně známým místem. Nejen, že se zde dlouhodobě rekreuje herec Miroslav Donutil. Bobrová byla před několika lety v centru mediálního zájmu i kvůli domu, ve kterém údajně docházelo k pozorování paranormálních jevů.

Bobrová 2

Výlety v Bobrové a jejím okolí

Bobrová v sobě ukrývá několik pozoruhodných a dobře zachovaných památek. První z nich je kostel sv. Markéty. To ale není jediná z církevních pamětihodností. Kromě křížové cesty tu objevíte i sochu sv. Jana Nepomuckého nebo hezky zrekonstruovanou faru.

Jsou tu však zastoupeny i lidové stavby, mezi které se řadí budova staré školy nebo Bílkův mlýn. Největším turistickým tahákem je však Muzeum retro panenek. To je otevřeno v hlavní turistické sezóně od června do konce září, a to každou neděli odpoledne.

Mnoho zábavy si ale s rodinou či přáteli užijete i v blízkém okolí Bobrové. Za pár minut přijedete k zámku ve Velkém Meziříčí, který funguje jako oblastní muzeum. Kromě jiného se v areálu zámku pořádají Historické slavnosti, které každoročně připadají na začátek září. Příjemné zastavení představuje i zámek ve Žďáru nad Sázavou, Zelená hora, která je zapsaná na seznamu UNESCO nebo zřícenina hradu Zubštejn. Pravou romantiku naopak okusíte při prohlídce pohádkového hradu Pernštejn.

Pro den strávený s rodinou je vhodná návštěva Šiklova mlýna, který je sídlem westernového městečka. V Šiklandu je Vám plně k dispozici i aquapark, zoopark, elektrický býk, letiště či zrcadlový labyrint. Pánové a dámy, kteří milují jízdu v náročnějším terénu jistě ocení i dobrou dostupnost Offroad dráhy Šikland, na které se lze projet i bojovým vozidlem pěchoty. Během turistické sezóny můžete s dětmi zavítat i do strašidelného zámku Draxmoor.

Další aktivity v Bobrové

V Bobrové je pouze dětské hřiště. Kromě jiného se tu však skvěle jezdí na kole i houbaří. Na území Šiklandu si také zajezdíte na koni či se s ratolestmi vyřádíte v místním sportovním areálu. V něm je volně k použití fotbalové, volejbalové a tenisové hřiště. Některé hotely v Šiklandu nabízejí i služby spojené s wellness. Vykoupete se ale i ve Žďáru nad Sázavou a Třebíči.

Bobrová 3

Ani po stránce zimních sportů si nebudete mít nač stěžovat. Místní nejraději lyžují ve Ski areálu Harusák. Vhodné podmínky pro začínající i pokročilé lyžaře má také Ski areál Fajtův kopec. Mimo jiné, celá oblast Vysočiny je ideální pro jízdu na běžkách.

Kde se tady ubytovat?

V Bobrové jsou Vám plně k službám penziony a ubytování v chalupě či na chatě. Když se porozhlédnete od Bobrové trochu dál, narazíte i na cenově dostupné a po všech stránkách komfortní ubytování v soukromí. Větší města a obce mají v provozu také apartmány a hotely, které uspokojí i ty nejnáročnější z náročných.

I když je Bobrová spíše skromnějším turistickým střediskem, díky své ideální poloze je to z ní kousek k mnoha vyhledávaným atrakcím. Je proto tedy téměř nemožné se během Vašeho pobytu v Bobrové i jen chvíli nudit. Nevěříte? Pak se přijeďte přesvědčit na vlastní oči.