Loading

Ubytování v Bystrém (okres Rychnov nad Kněžnou)

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Chata Evelína Bystré

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou), na okraji obce / města,...
Chata u koupaliště v Orlických horách

Rekreační domek ve Sněžném

Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) (Bystré (okres Rychnov na...
Krásný rekreační domek s bazénem a krbem

Horská chata Hrad Sedloňov

Sedloňov (Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Útulné, s vířivkou pod lyžařským svahem!

Chata Roubenka Sedloňov

Sedloňov (Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 4,5 km vzdušně)...
Ubytovanie iba 100 m od zjazdovky

Sedloňovský dvůr

Sedloňov (Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 4,8 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Útulný penzion s bazénem, restaurací

Penzion Na Staré Škole

Polom (okres Rychnov nad Kněžnou) (Bystré (okres Rychnov nad...
Penzion , ubytování s vlastní stravovou

Chata U Studánky

Sedloňov (Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 5,5 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Kouzelná chata se saunou a vířivkou

Chata Kunc

Deštné v Orlických horách (Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou...
LASTMINUTE - Mimořádné slevy

Chata Na Dříši

Deštné v Orlických horách (Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 6,3 km vzdušně), v re...
Chata se saunou v Orlických horách

Rekreační Chalupa U Supa

Deštné v Orlických horách (Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 6,5 km vzdušně), mimo...
Ideální pro skupiny, blízko vleku
1 - 33 / 33

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou)

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 1

Orlické hory hezky zblízka

Uvažujete o rodinné dovolené v Královéhradeckém kraji? Pak asi tušíte, že vybrat si to nejzajímavější místo může být trochu problém. Hlavně, pokud tuto oblast příliš dobře neznáte. Sázkou na jistotu pro Vás proto bude přesun do podhůří Orlických hor. Právě v něm se nachází obec Bystré, která je součástí malebného okresu Rychnov nad Kněžnou.

Bystré je solitérní středisko, které obklopují především louky a lesy, které jsou pro podhůří hor víceméně typické. I přesto, že toho okolo Bystrého není mnoho k vidění, rozhodně neuděláte nic špatného, když se vydáte prozkoumávat terén okolo Panského rybníka.

Směrem na Ohnišov je také Koutecká studánka, která je méně známým, avšak oblíbeným cílem místních i přijíždějících turistů. Z dalších destinací je nejblíže Dobruška, Nové Město nad Metují a Deštné v Orlických horách.

Romantická horská idylka

O tom, kdy bylo Bystré založeno neexistují žádné dochované dokumenty či spisy. První zmínka o něm však pochází z poloviny 14. století. V tu dobu nešlo o Bystré, ale o obec jménem Zákraví. Nejspíš proto, že se tu lidé živili pastevectvím, kterému dominovaly krávy.

Zákraví bylo velmi chudé. Tomu napovídá i časté střídání církevních představitelů. S tím šel ruku v ruce i rozdílný výklad víry. Z neznámých důvodů nakonec Zákraví zaniklo. Bystré je tedy o něco úspěšnějším nástupcem dříve zpustlé osady. Později se v Bystré začalo dařit i výrobě látek a menšímu průmyslu. Dnes jde o vyhledávaný cíl turistů, kteří touží po pohodě a klidu, včetně přímého spojení s přírodou.

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 2

Tipy, kam si zajet na výlet

Bystré má jen dvě kulturní památky. Mezi ně se řadí kostel sv. Bartoloměje a kaple sv. Jana Nepomuckého. To ale neznamená, že dál Vám nezbyde nic jiného, než sedět doma a nic nedělat.

Okres Rychnov nad Kněžnou je velmi bohatý na hrady a zámky. Za okamžik stanete před branou zámku Opočno, nebo u zámku Doudleby nad Orlicí. Úžasný je i hrad Potštejn a zámek Potštejn. (Pozor, jde o dvě různé stavby.) Nezklame Vás ani zámek v Rychnově nad Kněžnou, ve kterém uvidíte spoustu zajímavých expozic.

Pokud by Vám ani tohle všechno nestačilo, naplánujte si cestu ke středověkému hradu Litice nad Orlicí. Děti budou nadšené i z obřího akvária v Hradci Králové. Svůj den se zvířaty můžete ozvláštnit i vstupem do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, která je jednou z nejlepších zahrad tohoto typu u nás.

Příjemné odpoledne ale prožijete i v Novém Městě nad Metují. V jeho historickém centru je zámek, sloup Nejsvětější Trojice, socha sv. Jana Nepomuckého, zřícenina hradu Výrov s Juránkovou vyhlídkou a v neposlední řadě i Kloptovské údolí, které je vhodné k dlouhým procházkám v doprovodu rodiny, přátel nebo partnera.

Sportovní aktivity v Bystrém

Bystré je vzhledem ke své poloze vhodné pro pěší turistiku i pro jízdu na kole. Stačí se ale přesunout do Dobrušky a čeká na Vás úniková hra Neunikneš mi. V případě zájmu v ní využijete i vnitřní a venkovní bazén. V Novém Městě nad Metují jsou tenisové kurty, dětské hřiště a sportovní klub s fotbalovým hřištěm. Jestli Vám ale jde hlavně o koupání v přírodě, vítězem v této kategorii je bezesporu vodní nádrž Rozkoš.

V zimě je situace o poznání lepší. Téměř za kopcem je Ski areál Sedloňov a Ski areál Olešnice v Orlických horách. Sjezdovky ale objevíte i v Deštné v Orlických horách. V Novém Městě nad Metují je pak zimní stadion, na kterém si zahrajete hokej, nebo si zabruslíte spolu s celou rodinou.

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) 3

Nabídky ubytování v obci

Hledat ubytování v Bystrém je skoro jako sen. I když se to nezdá, místní se chopili své příležitosti a udělali maximum, aby se v něm ubytoval každý, kdo projeví zájem. Alespoň tak to vypadá při pohledu na všechny chalupy, chaty a cenově dostupné priváty, které jsou v Bystrém k dostání. Mimo toho fungují i penziony, kempy a prázdninové domy.

Jestli hledáte něco opravdu neotřelého, v Bystrém se Vám na první pohled zalíbí. Nakonec možná zatoužíte po tom, abyste se sem mohli vracet každý rok. Proto na nic nečekejte a přijeďte Bystré objevovat co nejdříve to půjde.

Názory a doporučení

Eva Procházková (ubytovatel) 27.1.2020
Obec se nachází v podhůří Orlických hor, malebná a klidná svou polohou a krásnou přírodou.
Luboš Dejmek (skupina - návštěvník) 9.3.2019
V sezóně hned vedlejší koupálko s hospůdkou. Skvělý výchozí bod pro výlety do Orlických hor.