Loading

Kam na výlet na Českomoravském pomezí

(21 atrakcí)

Aquapark Moravská Třebová

Moravská Třebová

Moravská Třebová je důkazem pravdivosti tvrzení, že i s malým kašpárkem se dá rozehrát docela velké divadlo. Městečko v Pardubickém kraji, ležící zhruba 20 kilometrů na východ od Svitav, nabízí přímo skvělé podmínky pro rekreaci a aktivní odpočinek. Centrum města se může pochlubit množstvím malebných architektonických památek, v okolí pak lze využít kvalitní infrastrukturu cyklostezek a turistických chodníků. V Moravské Třebové dokonce funguje také akvapark!

Moravské Atény nalili do akvaparku nejdřív miliony, pak vodu

Nejzazší historie města sahá do poloviny 13. století, největší kulturní a hospodářských rozkvět ale Moravská Třebová zažila od konce století patnáctého až do první poloviny století sedmnáctého. Tehdy město plnilo roli centra humanistické vzdělanosti, o čem svědčí také lichotivá přezdívka – Moravské Atény.

Dnes lze plným právem říct, že Moravská Třebová za dobu své existence vyrostla do krásy. Centrum města bylo již v roce 1956 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. K vidění jsou zde typické měšťácké domy, Františkánský klášter, raně novověký kostel Nanebevzetí Panny Marie, zbytky městských hradeb a další pozoruhodné historické památky.

V letním vedru ale padne vhod i něco jiného, než procházka rozpálenými ulicemi města. Pokud se do Moravské Třebové chystáte v letní sezoně a budete se chtít zchladit, můžete využít služeb místního akvaparku. Na jeho místě kdysi stávalo koupaliště. To ale prošlo kompletní rekonstrukcí – dříve než voda se sem nalilo přes 60 miliónů českých korun a výsledkem je malý, ale velice milý a příjemný akvapark moderního střihu. Přímo ideální místo pro celou rodinu!

Nabídka akvaparku Moravská Třebová

Nutno říct, že Aquapark Moravská Třebová nabízí pouze venkovní plochu a bazény, jeho návštěva by tedy měla být výsostně záležitostí letní dovolenkové sezony. Na co všechno se v moravskotřebovském akvaparku můžete těšit? Pokud patříte k lidem, kteří bez plavání a pobytu ve vodě nedají ani ránu, pak Vás zcela jistě potěší velký plavecký bazén. K dispozici jsou zde čtyři dráhy a místo pro kondiční, sportovní i rekreační plavce. Oblibě mnoha návštěvníků se ale těší také bazén s přívlastkem „rekreační“.

Rekreační bazén disponuje celou řadou vodních atrakcí, které návštěvníci akvaparku využívají jako pomůcku pro uvolnění ztuhnutého a bolavého zádového svalstva. Výborně v tomto směru působí sedací lavice s celoplošnou vzduchovou masáží, ale také vodní hříbek, stěnové trysky nebo chrliče. Bazén má také dnový vzduchovač. Již zdaleka viditelnou dominantou každého akvaparku je tobogán. Ten, který se nachází v akvaparku Moravská Třebová, není žádný drobeček – měří malinko přes 50 metrů a nabízí pořádný sešup odshora až dolů. Tobogánu pak zdárně sekunduje skluzavka s délkou bezmála 30 metrů.

I když se jedná o venkovní bazény, voda v nich není vyhřívaná jenom sluncem. O příjemnou teplotu vody v bazénech a pohodu návštěvníků se starají tepelná čerpadla. Výše zmíněná renovace se dotkla také převlékacích boxů, sprch a kabinek, vybudován byl dokonce bezbariérový přístup. Jak je vidět, infrastruktura aqvaparku Moravská Třebová nabízí vše potřebné pro pohodově strávené léto u vody.

Hezká dovolená i v domácích podmínkách

Rozmýšlíte si letní dovolenou? Zkuste pro tentokrát zůstat doma, vždyť v Čechách je taky krásně! Navštivte třeba Moravskou Třebovou a poznejte centrum města a jeho okolí.

Naplánujte si turistiku na území CHKO Žďárské vrchy, vydejte se do Nového Města na Moravě, Mekky biatlonového sportu, nebo si zajeďte do ani ne 60 kilometrů vzdáleného Olomouce.

Zapomínat byste ale neměli ani na Aquapark Moravská Třebová, kde si kromě regenerace a osvěžení můžete dopřát také kupu zábavy při různých hrách (tenis, stolní tenis, plážový volejbal, pétanque nebo kuželky).

Inspirovali jsme Vás na návštěvu Moravské Třebové? Pak tedy přijměte ještě jednu inspiraci – tentokrát pro ubytování. Pokud budete hledat ubytování v Moravské Třebové, budete si moct vybírat z několika apartmánů, hotelů a pensionů, které se nacházejí v centru nebo širším centru města.

Další ubytovací kapacity nabízí sousední Svitavy a také vesničky, ležící na území CHKO Žďárské vrchy. Tady můžete natrefit také na nabídku chalup, roubenek a chat s prostornou zahradou, grilem nebo venkovní terasou. Zkuste se zaměřit na oblast kolem Medlovského rybníka, rybníka Sykovec nebo Vlachovic či Nového Města na Moravě.

Moravská Třebová a její akvapark Vás zvou na návštěvu. Nenechte se přemlouvat, přijeďte a uvidíte, že budete spokojeni.

zobrazit více
1 - 21 / 21