V příjemném prostředí Podblanicka

Chalupa Blaník stojí v centru obce Libouň, mezi městysem Louňovice pod Blaníkem a obcí Zvěstov, v okrese Benešov, ve Středočeském kraji. Tato obec leží na pomezí Středočeské pahorkatiny a Českomoravské vrchoviny. V sousedství naší zahrady se nachází rybník Strašík.

V sousedství chalupy stojí kostel sv. Václava z 12. století, kde se můžete podívat na vzácné nástěnné malby. V okolí Libouně naleznete v dvoukilometrovém okruhu devět kapliček a křížků. Výhled do krajiny Vám poskytnou rozhledny Blaník a Kovářka. K zajímavým vycházkám patří i naučná stezka Zlatodůl Roudný. Doporučujeme také návštěvu historických památek v okolí, zámků Louňovice pod Blaníkem, Vlašim či Jemniště, a zříceniny hradu Šelemberk. Jen 4 km je vzdálen zámecký park Ratměřice, kde rostou dvě největší sekvoje v Česku. V letním období si užijete koupání na rybníku Strašík nebo na koupalištích Vlašim a Mladá Vožice.

Během celého roku Vám nabízíme ubytování v chalupě pro 10 osob. Chalupa je ideální pro rodiny s dětmi, díky svému vybavení i dispozici.

Hlavní částí chalupy je společenská místnost s televizí se satelitním příjmem a videem, rozkládacím gaučem, jídelním posezením a dvěma samostatnými lůžky. Jídla podle vlastních chutí si uvaříte v kompletně vybavené kuchyni s plynovým sporákem, dvěma lednicemi, dvěma mrazničkami, mikrovlnnou troubou, kávovarem, rychlovarnou konvicí, toustovačem i topinkovačem. Po aktivním dni si odpočinete v některé ze dvou 4-lůžkových ložnic, v obou najdete manželskou postel a dvě samostatná lůžka. Pro děti Vám v případě potřeby zajistíme dětskou postýlku. V chalupě se nacházejí dvě koupelny, jedna se sprchovým koutem a toaletou, druhá s rohovou vanou a toaletou.

Na uzavřeném dvoře najdete prostor pro odpočinku i aktivity. V altánku si společně posedíte, na přípravu lahodných jídel využijete venkovní krb, gril, ohniště nebo kotlík. Během teplých měsíců si užijete bazén (5,5 x 3,5 m) s možností zastřešení. Děti si užijí pískoviště a v těsné blízkosti chalupy se nachází i obecní dětské hřiště. Velkou výhodou naší chalupy je sportovní vyžití, k dispozici jsou Vám tři zatravněné hřiště, kde si zahrajete fotbal, nohejbal, volejbal, soft tenis a najdete zde i koš na basketbal a malé golfové hřiště. Stolní tenis můžete hrát během celého roku. Cyklisté ocení možnost odložit sportovní vybavení v stodole. Parkování pro auta je možné přímo ve dvoře. Těšíme se na Vaši návštěvu!