Stylová chalupa v Lužických horách

Chalupa Lužické hory stojí ve vesnici Dolní Světlá, která je částí obce Mařenice, v okrese Česká Lípa. Jak název chalupy napovídá, nachází se v Lužických horách, v blízkosti česko-německých hranic.

Turisty často navštěvovaná místa jsou například vrchy Luž a Hvozd, rozhledny Jedlová či Na Stráži, hrad Oybin v Německu ale také soutěska Hřensko, která je branou do Českého Švýcarska. Pokud již máte pestré zkušenosti s horskou turistikou a chcete vyzkoušet něco náročnějšího, najdete zde několik ferrat, středně náročná je například trasa Nonnensteig a náročné osloví via ferrata Alpiner Grat. Fanoušci golfu ocení blízký Královský Golf Club Malevil. Nadšence historie nadchne zámek Lemberk, vodní hrad Lipý, skalní hrad Sloup, hrad Grabštejn nebo zříceniny Milštejn, Tolštejn a Kamenice - Zámecký vrch. Milovníci piva jistě rádi navštíví Pivovar Cvikov. Děti potěšíte výletem do Liberce, kde na Vás čeká zoologická a botanická zahrada, aquapark či iQLANDIA. V zimě si zalyžujete v ski areálech Mezičky, Jedlová, Horní Podluží nebo Polevsko. Odpočinete si v termálních lázních Chrastava či v Lázeňském vzdušném středisku Jonsdorf.

Celoročně je Vám k dispozici nově zrekonstruovaná chalupa, kde se může ubytovat až 10 hostů. Pohodlně se u nás budou cítit jako rodiny s dětmi, tak i skupinky přátel nebo menší pracovní týmy na firemní akci.

Přízemí chalupy tvoří společenská místnost s krbem, kde se můžete pohodlně usadit na gauči a sledovat televizi se satelitním příjmem a DVD přehrávačem. Kuchyňský kout je součástí tohoto prostoru, poslouží Vám zde keramická dvouplotýnka, horkovzdušná trouba, chladnička, kávovar na kapsle i rychlovarná konvice. Samozřejmostí je jídelní stůl pro 8 až 10 osob.

V patře jsou umístěny dvě ložnice, 2-lůžková s manželskou postelí a 4-lůžková se dvěma manželskými postelemi. Další čtyři lůžka najdete v podkroví, kde jsme připravili čtyři matrace, tento prostor mají v oblibě na spaní zejména děti a mládež. V případě potřeby Vám pro nejmenší připravíme dětskou postýlku. Koupelnu se sprchovým koutem a vanou a samostatnou toaletu naleznete rovněž v prvním patře, pro Vaše pohodlí je Vám k dispozici další samostatná toaleta v přízemí.

Na chodbě v patře najdete stůl s židlemi a křeslo. V celé chalupě je pro Vás zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet. Pokud preferujete posezení v exteriéru, využijete terasu s venkovním krbem. Chalupa je podsklepená, tento prostor můžete využít pro skladování nápojů nebo potravin. V létě se osvěžíte v nadzemním bazénu u chalupy (průměr 3,5 m). Parkovací místa u oblektu jsou prakticky bez omezení, v zimě může být nutné použít sněhové řetězy.

Chalupa, která Vám poskytne dokonalé soukromí, v objetí přírody, to je Chalupa Lužické hory. Těšíme se na Vás!