Příjemná chalupa v budově bývalého mlýna

Chalupa na mlejně se nachází v Nové Bystrici, přesněji v části Blato, u řeky Dračice na břehu Dolního Žišpašského rybníka. Okolí tohoto města v okrese Jindřichův Hradec v Jihočeském kraji tvoří přírodní park Česká Kanada a máte to odsud na skok do Rakouska.

Česká Kanada je vynikajícím místem pro turistiku i cyklistiku. Najdete zde množství značených turistických stezek, které Vám odhalí množství přírodních krás a také hustou síť cyklostezek různé náročnosti, mnohé jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, k nejznámějším patří trasa Thayarunde. Poznejte například hrad Landštejn a mnoho dalších hradů, zřícenin a zámků, vychutnejte si výhled z rozhledny U Jakuba, ve městě Slavonice si prohlédněte tajemné podzemí. V letním období si dopřejte osvěžení při některém z mnoha rybníků v okolí, na mnoha z nich můžete i chytat ryby. Pokud k nám přicházíte v zimě, do lyžařského střediska Hradisko je to na skok.

Během celého roku nabízíme ubytování v chalupě, která kdysi bývala mlýnem. Pohodlně se u nás ubytují rodiny s dětmi nebo menší skupiny přátel až do 12 osob.

Společenská místnost je prostorná a světlá a i díky pohodlné sedací soupravě a krbu se tu budete cítit velmi příjemně. Dívejte se na televizi (s CD a DVD přehrávačem) nebo si zahrajte stolní hry. Gauč je po rozložení využitelný jako plnohodnotné lůžko pro dvě osoby. Domácí dobroty si připravíte v kompletně vybavené praktické kuchyni s keramickou varnou deskou, elektrickou i mikrovlnnou troubou, toustovačem a ledničkou s mrazákem. Nachází se zde i jídelní stůl pro 8 až 10 osob.

Na odpočinek jsou určeny tři ložnice, dvě 4-lůžkové, každá s manželskou postelí a dvěma samostatnými lůžky (v jedné navíc i dětská postýlka), a jedna 2-lůžková se dvěma oddělenými lůžky a možností přidání jedné menší postele. Samozřejmostí je koupelna se sprchovým koutem a samostatná toaleta. Bezplatný WiFi internet je v objektu k dispozici od června do října.

Při chalupě se nachází rozlehlý uzavřený pozemek rozdělen na dvě části. Na horní zahradě najdete pergolu, kde Vám poslouží masivní zahradní nábytek i gril. Pro děti je zde připraveno hřiště s prolézačkami, houpačkou a skluzavkou. Spodní zahrada, která je od řeky Dračice oddělena porostem, Vám poskytne posezení u ohniště. Sportovci si vybavení jako kola nebo lyže uloží ve vyhrazeném uzamykatelém prostoru. Přímo u objektu je pro Vás k dispozici až 6 parkovacích míst.

Dopřejte si pohodovou dovolenou v kraji plném přírodních krás. Těšíme se na Vaši návštěvu v Chalupě na mlejně.


Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých lidí