Pohádková chalupa se saunou v Jeseníkách

Chalupa pod Sviní horou se nachází v obci Vlaské, která je částí města Malá Morava, v okrese Šumperk. Chalupa stojí na okraji lesa v blízkosti řeky Morava, pod Sviní horou v Jeseníkách.

V blízkosti chalupy se můžete napojit na několik turistických stezek nebo cyklostezek. Z oblíbených turistických cílů si vyberte například Praděd, chatu Švýcarna, Králický Sněžník, Špičák nebo rozhledny Zlatý chlum a Čertovy kameny. Zajímavé jsou i jeskyně Na Pomezí a Na Špičáku. Pokud raději navštěvujete historické památky, doporučujeme návštěvu hradu a zámku Kolštejn, zámku Velké Losiny nebo zřícenin Nový hrad a Pleče. Dospělí si jistě rádi prohlédnou Pivovar Holba v Hanušovicích, který můžete spojit i s ochutnávkou. V teplém počasí se vykoupete na koupališti v Šumperku, termální bazény Losiny jsou v provozu po celý rok a kromě bazénů si tu můžete vychutnat i wellness procedury. V zimě za sportem nemusíte chodit daleko, Ski areály Dolní Morava, Králičák, Sněžník či Františkov najdete v okruhu do 10 km.

Celoročně nabízíme ubytování v chalupě, která se skládá ze tří 4-lůžkových apartmánů, celková kapacita je tedy 12 osob. Chalupu si můžete pronajmout jako celek a v mimosezóně je možný i pronájem jednotlivých apartmánů.

Poměnkový a Levandulový apartmán jsou podobně zařízeny. V obou najdete obývací místnost s kuchyňským koutem a 2-lůžkovou ložnici se dvěma samostatnými lůžky. V obývací místnosti s krbem najdete manželskou postel, jídelní stůl, televizi s DVD přehrávačem, společenské hry a rádio. Součástí tohoto prostoru je kuchyňský kout, kde je Vám k dispozici elektrická dvouplotýnka, chladnička, mikrovlnná trouba i rychlovarná konvice. Slunečnicový apartmán se skládá ze dvou 2-lůžkových ložnic (jedna s manželskou postelí, druhá se dvěma samostatnými lůžky) a kuchyně s krbem a jídelním stolem. V jedné z ložnic se nachází televize. Každý apartmán disponuje vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Podle potřeby Vám do apartmánu přidáme dětskou postýlku a židličku.

V celém objektu je pro Vás zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet. Během pobytu můžete využívat (za příplatek) wellness s finskou saunou a odpočívárnou z jasanového dřeva, retro sprchou a kamennými rohožemi na reflexní masáž. Pobyt ve wellness si doplníte aromaterapií nebo hudební terapií. Příjemné chvíle můžete strávit i ve vinném sklípku u sklenky dobrého vína.

U chaty si posedíte na terase s venkovním krbem nebo u ohniště. Zatímco Vy připravíte grilované dobroty, nechte děti hrát se na hřišti s prolézačkami, houpačkou a pískovištěm. Atrakcí pro děti jsou i ovečky, které chováme. Na zahradě si můžete zahrát badminton nebo petangue. Cyklisté a lyžaři ocení úschovnu sportovního vybavení. U chalupy je možné zaparkovat 6 aut.

Přijďte si odpočinout do pohádkové chalupy v Jeseníkách, určitě se sem budete chtít vrátit. Těšíme se na Vaši návštěvu v Chalupě pod Sviní horou.


Preferujeme: Rodiny s dětmi, Jen manželské páry, Starší než 35 let
Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých lidí, Kuřáky