Komfortná chata v klidném prostředí

Chata Hukvaldy se nachází v chatové oblasti Dolní Sklenov u obce Hukvaldy, která leží v podhůří Beskyd, v blízkosti přírodní rezervace Palkovické Hůrky.

Obec Hukvaldy nabízí vyžití jak kulturní tak i sportovní. Dominantou obce je Hrad Hukvaldy s letním amfiteátrem, kde se konají koncerty a představení. Kulturní nadšenci sem přicházejí každoročně v letních měsících na Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy. Místní turistický klub pravidelně organizuje turistické akce, oblíbený pochod Po zarostlém chodníčku Leoše Janáčka se koná dvakrát ročně. Na turistiku se můžete samozřejmě vybrat i na vlastní pěst, doporučujeme navštívit zvonici na Fojtových vrchách, odkud si užijete nádherný výhled. Přímo v obci naleznete veřejně přístupné dětské hřiště a také hřiště na plážový volejbal. Vyzkoušet si můžete také hraní golfu v golfovém klubu Hukvaldy. Milovníci vody si užijí léto u Větřkovické a Olešné přehrady nebo v aquaparku ve Frýdku Místku. Nadšenci zimních sportů využijí při příznivých podmínkách vlek přímo v obci, ze zasněžovaných sjazdoviek se vyberte například na Červený kámen, Palkovice nebo Frenštát pod Radhoštěm.

Během celého roku nabízíme chatu s celkovou kapacitou pro 10 osob. Chata je svým vybavením, polohou a dispozicí vhodná pro rodiny s dětmi nebo menší skupiny přátel.

V přízemí najdete kuchyni, kde si uvaříte jídla podle vlastní chuti. Využijete plynový sporák, lednici s mrazákem, mikrovlnnou troubu a rychlovarnou konvici. K dispozici je Vám zde také jídelní stůl. Rovněž v přízemí se nachází nově zrekonstruovaná koupelna se sprchovým koutem a samostatná toaleta. Na odpočinek využijete tři ložnice, jednu 2-lůžkovou s přistýlkou ​​v přízemí, další 2-lůžkovou s přistýlkou ​​a 3-lůžkovou s palandou v patře. Prostorná společenská místnost se nachází také v prvním patře. Pobavíte se sledováním televize, gaučové sezení a další židle a křesla Vám poslouží, když budete chtít strávit čas společně. Nachází se zde i jedno lůžko. Dostanete se odsud na balkon, odkud si vychutnáte výhled na zahradu.

Když Vám to počasí dovolí, prožijte čas v zahradě. Od sezóny 2019 jsme pro Vás připravili pergolu s posezením, kde si můžete grilovat. Děti se vyhrají na pískovišti s hračkami a na požádání Vám poskytneme i dětský bazén. Pokud k nám přijíždíte na cyklistiku nebo lyžovačku, kola a lyže si odložíte v garáži. Zde najdete i stůl na stolní tenis, který je možné vynést na zahradu. K dispozici jsou Vám i badmintonové rakety nebo míč na fotbal. Přímo u chaty je možnost zaparkovat 3 - 5 aut. Kolem pozemku je vytvořen živý plot. Těšíme se na Vás na Chatě Hukvaldy!