Horská chata v Orlických horách

Chata LUNA se nachází v obci Orlické Záhoří v části Bedřichovka. Obec leží v okrese Rychnov nad Kněžnou, v Královéhradeckém kraji, v těsné blízkosti polských hranic. Turisty sem lákají zejména Orlické hory s jejich panenskou přírodou.

Okolí obce má pro Vás množství turistických tras, kde si na své přijde každý. Turisté rádi podnikají túry po naučné stezce Bedřichovka nebo navštěvují přírodní rezervaci Trčka, Luisino údolí, Masarykovu chatu či vysokohorskou osadu Šerlich. Pokud se v létě potřebujete osvěžit, vyberte si některé z koupališť Dobré, Bystré nebo Hroška. Aquapark Kudowa zdroj v Polsku je v provozu během celého roku a nabízí jak zábavu tak i wellness. Zimu si lyžaři nejlépe užijí na svazích, naše chata stojí přímo pod sjezdovkou, z lyžařských areálů v okolí zmíníme Deštné v Orlických horách, Říčky v Orlických horách, Zieleniec v Polsku a mnoho dalších. Nudit se zde nebudou ani běžkaři, kteří se mohou napojit na upravované trasy jen 20 metrů od chaty.

Celoročně nabízíme ubytování v chatě, která se skládá ze dvou částí. Aktuálně Vám nabízíme levou část s kapacitou 25 až 27 osob, rozšíření kapacity (až na 50 osob) je možné v případě zájmu po dohodě. V levé části jsou Vám k dispozici tyto pokoje:
- 2-lůžkový pokoj se dvěma samostatnými lůžky,
- 3-lůžkový pokoj s palandou a samostatným lůžkem,
- 4-lůžkový pokoj s manželskou postelí a dvěma samostatnými lůžky,
- 5-lůžkový pokoj se dvěma manželskými postelemi a samostatným lůžkem,
- 5-lůžkový pokoj s palandou a třemi samostatnými lůžky,
- 6-lůžkový pokoj se dvěma ložnicemi, s manželskou postelí, palandou, dvěma samostatnými lůžky a dvěma přistýlkami na pohovce.

V chatě najdete několik prostorů, kde je možné trávit společný volný čas. Nachází se zde společenská místnost s barem s výčepním zařízením, vybavená je jídelními stoly a televizí se satelitním příjmem. Další společnou místností je jídelna a určitě oceníte i stylový vinný sklep s posezením a zásobami kvalitního vína. Pro děti jsme vyhradili menší místnost, která slouží jako dětský koutek. Jídla podle vlastních představ i pro větší skupiny připravíte v prostorné kuchyni, kde Vám je k dispozici elektrický sporák s troubou, chladnička s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, kávovar, topinkovač a práci Vám ušetří myčka nádobí. Všichni hosté využívají společné koupelny, rozdělené na dámské a pánské a dvě samostatné toalety. Koupelny disponují sprchami, umyvadly, toaletami a sušáky na prádlo. V dámské koupelně najdete při vstupu infrasaunu. V případě potřeby využijete také pračku.

V exteriéru určitě také strávíte příjemné chvíle, například na terase s posezením, u ohnistě, v koupací kádi nebo děti na hřišti s houpačkou, skluzavkou a pískovištěm. Lyžaři a cyklisté ocení prostor vyhrazený pro bezpečné uložení sportovního vybavení. U objektu zaparkujete až 12 aut.

Pokud hledáte ubytování pro větší skupinu v Orlických horách, našli jste to pravé. Rádi Vás přivítáme v Chatě LUNA!