Chata v blízkosti lesa na Šumavě.

Chata Na Papírňe leží u lesa v údolí řeky Úhlava v západočeské obci Hamry. Turisty sem láká zejména příroda Šumavy.

V okolí je hustá síť pěších i cyklistických tras, vydejte se na hory (Ostrý, Špičák, Pancíř), k Dračím skalám, Modravskému potoku, k jezerům (Černé, Čertovo, Laka) či vodopádu Bílá strž. Najdete zde i několik hradů, například Velhartice, Klenová a Švihov. V létě je nablízku koupaliště Nýrsko a vodní nádrž Lipno, která Vás očekává s několika plážemi a sportovními centry. V zimních měsících se o aktivity postarají sjezdovky a upravované tratě pro běžecké lyžování. Vyzkoušejte Ski areál Špičák, vhodný pro děti i dospělé.

Během celého roku Vám nabízíme ubytování pro 48 hostů, v pokojích hlavní budovy a přilehlých chatkách. Ubytování je vhodné pro několik menších skupin a také pro velké skupiny jako sportovní soustředění nebo školy v přírodě.

K dispozici je Vám sedm 4-lůžkových pokojů v prvním patře hlavní budovy a pět 4-lůžkových chatek v blízkosti hlavní budovy. Všechny pokoje a chatky jsou vybaveny manželskou postelí a palandou, kromě toho zde najdete úložné prostory a stůl se židlemi. Sociální zařízení jsou umístěny v hlavní budově, v přízemí i na patře najdete oddělené sprchy pro dámy a pány a dvě samostatné toalety. V hlavní budově se nachází také společenská místnost s krbem a televizí, kde se můžete pohodlně usadit na gauči, zahrát si šipky nebo poslouchat hudbu. V tomto prostoru je kouření povoleno.

Součástí objektu je restaurace s barem a posezením. Za příjemného počasí si můžete posedět v altánku nebo u ohniště. Pokud máte chuť, připravte si dobroty na grilu. Zahrajte si společně fotbal nebo volejbal. Pokud k nám přijíždíte na kole nebo na lyžovačku, sportovní vybavení si odložíte ve vyhrazeném prostoru. Jestli nemáte vlastní kole, za poplatek Vám je zapůjčíme my. Přímo u objektu je zajištěno parkování až pro 18 aut. Na pozemku je za příplatek umožněno stanování. Rádi Vás přivítáme v naší Chatě Na Papírně.