V nádherné přírodě Jizerských hor

Penzion Chata na Souši stojí ve městě Desná, v okrese Jablonec nad Nisou, v Libereckém kraji. Penzion najdete v blízkosti vodní nádrže Souš a jen 400 metrů je vzdálená horní zastávka lanovky lyžařského střediska Černá Říčka. Z chaty si užijete výhled na Jizerské hory.

Právě Jizerské hory Vám nabídnou množství přírodních krás ať už vodopády, rašeliniště nebo skalní útvary. Okolí můžete poznávat pěšky nebo z kola. Pokud rádi sledujete naučné trasy, doporučujeme chodník podél řeky Jizera. Na mnoha turistických trasách jsou Vám sezónně k dispozici chaty a kiosky s občerstvením. Pokud se chcete něco zajímavého dozvědět, naplánujte si výlet do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nebo do Muzea výroby hraček v Albrechticích. V blízké vodní nádrži Souš se nevykoupete a tak vyražte na koupaliště Tanvald, Harrachov nebo Josefův Důl. Centrum Babylon v Liberci je v provozu během celého roku a kromě bazénů zde naleznete také atrakce a wellness. Hlavní zábavou v zimě je samozřejmě lyžování, přímo z chaty můžete vyrazit na lyžích k lyžařskému areálu Černá Říčka. Jen několik metrů od chaty se napojíte na běžkařské tratě.

Během celého roku nabízíme ubytování v penzionu s celkovou kapacitou pro 70 hostů. Ubytovat se můžete v některém z 23 pokojů, na výběr máte:
- jeden 1-lůžkový pokoj se samostatným lůžkem,
- dva 1-lůžkové pokoje se samostatným lůžkem a přistýlkou ​​na rozkládacím křesle,
- pět 2-lůžkových pokojů (v přízemí a na patře) s manželskou postelí,
- deset 2-lůžkových pokojů s manželskou postelí a s přistýlkou ​​na rozkládacím křesle,
- dva 3-lůžkové pokoje s manželskou postelí, samostatným lůžkem a přistýlkou ​​na rozkládacím křesle,
- jeden 4-lůžkový pokoj s manželskou postelí a dvěma samostatnými lůžky,
- jeden 4-lůžkový pokoj s manželskou postelí, dvěma samostatnými lůžky a přistýlkou ​​na rozkládacím křesle,
- jeden 8-lůžkový pokoj se dvěma manželskými postelemi a čtyřmi samostatnými lůžky.

Všichni hosté využívají společné sociální zařízení, k dispozici jsou Vám na každém patře dvě koupelny se sprchami (1 až 3 sprchy) a samostatné toalety, rozdělené na dámské a pánské. V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

V přízemí budovy najdete společenskou místnost s krbem, jídelním posezením, společenskými hrami a televizí se satelitním příjmem a DVD přehrávačem. Součástí penzionu je také restaurace s barem a terasou. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, doobjednat si můžete také polopenzi nebo plnou penzi. Pokud raději trávíte společné chvíle venku, využijete terasu s posezením a grilem i ohniště. Děti se zahrají na houpačce a pískovišti. Pro odkládání kol a lyží máme vyhrazený prostor. Přímo u chaty zaparkuje až 20 aut.

Přijďte si k nám užít bezstarostnou dovolenou v klidném prostředí. Těšíme se na Vaši návštěvu v Chatě na Souši!