Horská chata přímo u sjezdovky

Chata Pirchanka leží na svahu Žalského hřebene, na stráni, která se nazývá Čistá voda. Nachází se ve vesnici Labská, která je částí horského střediska Špindlerův Mlýn v Krkonoších. Tato lokalita je u turistů velmi oblíbená během celého roku.

Stráň Čistá voda disponuje uměle zasněžovanou sjezdovkou s vlastním vlekem, takže rovnou z chaty můžete vyrazit na lyžích. Další zimní sporty jako bruslení na ledě nebo běžecké lyžování si užijete ve Špindlerově Mlýně. I když za hlavní sezónu je považována sezóna zimní, žije to zde také v létě. Krkonoše jsou plné přírodních zajímavosti, turisté se rádi vydávají například na Sněžku či k prameni Labe, krásný pohled se Vám naskytne, když navštívíte Mumlavský, Labský či Pavčanský vodopád. Pokud se chystáte na cyklistiku, naplánujte si klidně i náročnější trasu, pomůže Vám zde cyklobus. V Špindlerově Mlýně se zabavíte i na bobové dráze, hraním minigolfu nebo si půjčíte koloběžky a poznáte blízké okolí. Na koupalištích Valteřice a Jilemnice se zchladíte v létě a v Aquaparku Špindl se vyřádíte během celého roku.

Celoročně nabízíme ubytování v horské chatě, kde se v 7 pokojích může ubytovat 34 hostů. K dispozici jsou Vám tyto pokoje:
- jeden 2-lůžkový pokoj s manželskou postelí,
- jeden 3-lůžkový pokoj s manželskou postelí a samostatným lůžkem,
- jeden 5-lůžkový rodinný pokoj se dvěma ložnicemi s vlastní koupelnou a kuchyňským koutem,
- čtyři 6-lůžkové pokoje se třemi manželskými postelemi.

Pokoje jsou vybaveny příslušným počtem lůžek, úložnými prostory a některé z nich i stolem se židlemi. Rodinný pokoj disponuje kuchyňským koutem a vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Hosté ubytovaní v ostatních pokojích využívají společné prostory. V objektu se nacházejí společné sociální zařízení, dvě koupelny se sprchami, pro dámy a pro pány, a čtyři samostatné toalety.

Společenská místnost je prostorná, vybavená televizí se satelitním příjmem a jídelními stoly. Jídla podle vlastní chuti si připravíte v kompletně vybavené kuchyni, kde využijete elektrický sporák s troubou, mikrovlnnou troubu, lednici s mrazákem, rychlovarnou konvici a nachází se zde i jídelní stůl. Pokud si chcete od vaření odpočinout, využijte služby restaurace v naší hlavní budově Penzionu Bumbálka (150 metrů), zde si během dne koupíte i pochutiny, sladkosti a nápoje. V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení k internetu.

Na pozemku se nachází posezení s ohništěm. Pro odkládání lyží případně kol je v chatě vymezený prostor. Parkovací místa pro 10 aut najdete přímo u chaty, avšak během zimy je parkování možné pouze na parkovišti u silnice pod svahem, v případě potřeby Vám zavazadla vyvezeme k chatě. Při nedaleké Chatě Bumbálka můžete kromě restaurace využít i venkovní bazén.

Dopřejte si pořádnou zimní dovolenou s rodinou nebo přáteli. Rádi Vás přivítáme na Chatě Pirchanka!