Prostorná chata v Krkonoších

Chata Popelka se nachází v Horní Malé Úpě, v okrese Trutnov. Nejvyšším bodem této krkonošské obce je známý vrch Sněžka. Obec leží v těsné blízkosti polských hranic.

Během celého roku se můžete ubytovat v chatě s celkovou kapacitou pro 30 osob. Chata se skládá ze dvou částí, z chatové části se šesti ložnicemi (pro 26 osob) a z apartmánu se samostatným vchodem (pro 4 osoby). Pronajmout si můžete samostatně apartmán nebo chatovou část nebo Vám poskytneme celý objekt.

V přízemí chatové části najdete společenskou místnost - jídelna s výčepním zařízením, televizí, zábavním systémem na karaoke či přehrávání hudby, stolním fotbalem a šipkami. Pro přípravu vlastních jídel je Vám k dispozici kuchyň s keramickou varnou deskou, elektrickou troubou, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, myčkou nádobí a lednicí s mrazákem. Součástí přízemí jsou i společné sociální zařízení rozdělena na pánské a dámské. V prvním patře chaty najdete 5 ložnic, v každé se nachází patrová postel a manželská postel (někde možné rozdělit na dvě samostatná lůžka). Podkroví poskytuje prostor na spaní na šesti samostatných lůžkách.

Apartmán se nachází v přízemí, má samostatný vchod a bezbariérový přístup. Apartmán tvoří jeden prostor rozdělen na ložnicovou část a kuchyňský kout. V ložnicové části je umístěna manželská postel a gauč, který lze rozložit na palandu. Kuchyňský kout je vybaven keramickou varnou deskou, rychlovarnou konvicí, ledničkou a myčkou nádobí. Součástí apartmánu je vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet. U vchodu do budovy se nachází místnost vyhrazená pro odkládání kol a lyží. V exteriéru najdete posezení i otevřené ohniště. Parkování pro 7 aut je zajištěno přímo u objektu.

Malá Úpa je ideálním místem pro ty, kteří hledají krásu krkonošské přírody a přicházejí na turistiku či dobrou lyžovačku. Přímo z Horní Malé Úpy se můžete po třech trasách různé náročnosti dostat na vrchol Sněžky. Za Váš čas stojí i Úpske rašeliniště, Celní jeskyně nebo historický důl kolárna. Z přírodních památek nevynechejte Úpské vodopády a Lysečinskou skalní jehlu. Historické památky v této oblasti zastupují zámky Horní Maršov, Trutnov či Adršpach. Děti se potěší túře po pohádkové cestě o krkonošských pohádkách nebo návštěvě země her PECka s interaktivními sochami ve Velké Úpě. Možností sportovního vyžití je tu také dost, například v Relaxparku v Peci pod Sněžkou. Pokud si chcete zaplavat, přivítá Vás Retropark - Lesní plovárna nebo Aquacentrum Janské Lázně. Zábava je zde v zimě zaručena, vyberte si některé z mnoha lyžařských středisek v okolí (Malá Úpa, Pěnkavčí vrch, Skiport Velká Úpa, Košťálka, Svoboda nad Úpou a další). Samozřejmostí jsou trasy určeny na běžecké lyžování.