Velká chata, mimo obec-vhodná pro akce

V srdci Jeseníků, v nejvýše položené obci na Moravě, mimo obec Dolní Moravice se nachází naše Chata Slunečná. Ideální je pro velké skupiny hostů, organizátory letních prázdninových pobytů, lyžařských kurzů nebo jiných akcí. 500 m od areálu naší chaty se nachází lyžařský vlek.

Celoročně se můžete ubytovat v Chatě Slunečná, jejíž kapacita je 59 osob. Chata se skládá z centrální části a devíti 4-lůžkových chatek. Pronajímáme ji jako jeden celek. Centrální část tvoří tři 2-lůžkové ložnice, tři 3-lůžkové ložnice a jedna 8-lůžková ložnice. Hostům jsou určeny dvě koupelny - jedna se čtyřmi sprchovými kouty, čtyřmi samostatnými toaletami v přízemí a druhá koupelna s vanou, sprchovým koutem a toaletou, a samostatnou toaletou v patře. V chatě je zajištěno WiFi připojení na internet.

V přízemí si hezký čas můžete zpříjemnit v jedné ze dvou společenských místností. Větší (jídelna) má kapacitu pro 50 osob a její součástí je posezení, televizor a pohovka. Je srdcem celé chaty a pořádají se zde sportovní či jiné aktivity. Menší (salonek) disponuje kapacitou pro 12 osob. V menší můžete využívat krb, pohovku, televizor a případně si tu zapálit cigaretku. Stravování je individuální - máme k dispozici jednu nadstandardně vybavenou kuchyň i navíc kuchyňský kout. Po dohodě Vám můžeme zajistit kuchaře.

Dokonalé soukromí díky okolním stromům. Kolem dva altánky s posezením, možnost přípravy jídel na ohni v ohnisku. Aktivnějším jsme připravili antukové hřiště využitelné pro různé hry. Vaše tělo zušlechtěte v sauně nebo ve venkovním nafukovacím bazénu (jeden pro dospělé, druhý pro děti). U nás máme také lyžárnu, žehličku i parkování aut přímo u objektu. Pro pořádání kulturních nebo hudebních akcí můžeme s respektováním svěceného a duchovního místa využívat blízký Kostel sv. Anny. Těšíme se na Vás!

K tipům na výlet doporučujeme určitě turistiku i cyklistiku okolní přírodou. Klidně se přejděte k rozhledně v Dolní Moravici. Zaujme Vás možná i prohlídka Hradu Sovinec i Zámku a ruční papírny Velké Losiny. Možností na koupání je mnoho: Termální lázně Velké Losiny, Bruntál - Wellness centrum či Vodní nádrž Slezská Harta. V zimě si zalyžujete v rozsáhlém Ski areálu Karlov pod Pradědem, kde je celkem 11 km propojených sjezdovek.