Chata u lesa, nedaleko stanice lanovky

Chata u Javoru se nachází u lesa v oblíbené rekreační oblasti Ramzová, která je vyhledávána především díky mnoha lyžařským střediskům. Ramzová patří pod obec Ostružná, v okrese Jeseník, v Olomouckém kraji. Jen 400 metrů od chaty natrefíte na stanici lanovky na Šerák a Čerňavu.

K oblíbeným turistickým cílům v této lokalitě patří hory Praděd, Králický Sněžník a Šerák nebo Nýrske jezera, Vřesová studánka či turistická chata Švýcárna a známý samoobslužný lesní bar. Navštivte také jeskyně Na pomezí a Na Špičáku. Z historických památek zmíníme například zámky Kolštejn a Janský vrch. Děti se potěší návštěvě Faunaparku v Lipové. Pokud potřebujete trochu oddechu, zajděte do Lipové-lázni nebo do Velkých Losin a dopřejte si lázně a wellness procedury. V létě se můžete koupat na přírodních koupalištích (lomy Žulová, Vycpálek, Vaněk nebo Rampa) nebo na koupališti v Jeseníku a během celého roku využijete bazény Domašov - Bělá pod Pradědem nebo Jeseník - Priessnitz. V zimě najdete sněhové radovánky na každém kroku, o Vaši zábavu se postarají lyžařská střediska Ramzová - Bonera, Skiaréna R3, Zetocha Petříkov a mnohé další.

Během celého roku nabízíme ubytování v chatě s celkovou kapacitou pro 25 osob. Chata je vhodná na dovolenou, pro více rodiny s dětmi nebo skupinky přátel. Stejně je také možné pořádat zde rodinné nebo firemní akce a oslavy.

Chata nabízí hned několik prostorů pro trávení volného času. Ve společenské místnosti můžete sledovat televizi nebo poslouchat hudbu, sedět můžete na gauči nebo u jídelních stolů. Vedle společenské místnosti se nachází bar s výčepním zařízením. Zábavu v podobě stolního fotbalu a air hockey si užijete v herně, kde můžeme přidat i hračky pro děti. Kuchyň je dobře vybavená pro přípravu jídel i pro větší skupiny. Poslouží Vám zde plynový sporák s elektrickou troubou, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice, kávovar i topinkovač.

Po lyžování nebo turistice si dopřejete dobrý spánek v některé ze 7 ložnic. Najdete zde dvě 2-lůžkové ložnice s manželskou postelí, jednu 2-lůžkovou ložnici s oddělenými lůžky a 5-lůžkovou ložnici s manželskou postelí, palandou a samostatným lůžkem. Tyto čtyři ložnice nedisponují vlastní koupelnou, využívají dvě společné koupelny se sprchovým koutem a toaletou.

K dispozici je Vám také 3-lůžková ložnice s manželskou postelí, samostatným lůžkem a přistýlkou ​​na vysouvacím lůžku, 4-lůžková bezbariérová ložnice s manželskou postelí, dvěma samostatnými lůžky a přistýlkou ​​a 5-lůžkový rodinný pokoj, která se skládá ze dvou ložnic, které jsou částečné oddělené, v jedné najdete manželskou postel a ve druhé tři samostatná lůžka. V každé z těchto tří ubytovacích jednotek je umístěna vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet. Pro děti Vám do pokojů připravíme dětskou postýlku. U chaty si užijete čerstvý vzduch na prostorné terase s posezením, kde Vám poslouží i gril. Na rozlehlém pozemku si zahrajete fotbal, volejbal, badminton nebo petangue. Od sezóny léto 2019 se děti zabaví na hřišti s prolézačkami, houpačkou a skluzavkou. Cyklisté ocení vyhrazený prostor pro úschovu kol. U chaty zaparkujete 10 aut.

Těšíme se na Vaši návštěvu na Chatě U Javoru!