Chata v lese u Vranovské přehrady

Chata Vranovská přehrada, tak jak její název naznačuje, se nachází na severním břehu Vranovské přehrady, v blízkosti obce Štítary, v okrese Znojmo. Jižně od obce natrefíte na NP Podyjí a okresní město je vzdáleno necelých 20 km.

Od dubna do listopadu se můžete ubytovat v chatě, která je vhodná pro 6 osob. Chata je oblíbená u rodin s dětmi nebo menších skupinek.

Hlavní část chaty tvoří společenská místnost s krbovými kamny, televizí, jídelním sezením a sedací soupravou s rozkládacím gaučem a křesly. Zde se nacházejí také dvě samostatná lůžka. Zahrajete si zde šipky nebo menší stolní tenis. Kuchyňka je dostatečně vybavena pro přípravu Vašich vlastních jídel, k dispozici je zde elektrický dvouvařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a menší chladnička (větší chladničku s mrazákem najdete v garáži).

V 4-lůžkové ložnici najdete dvě patrové postele. Toaleta je umístěna vedle chaty, přístup do toalety je z exteriéru. Voda v chatě zavedena není, studna, která poskytuje vodu, je vzdálená asi 50 m od chaty. Sprchy můžete za poplatek využívat v blízkém kempu (asi 300 m).

Venku najdete posezení na terase a další u ohniště. Děti se zabaví na skluzavce a houpačce. Do garáže si odložíte kola a jiné sportovní vybavení. U objektu mohou parkovat dvě auta, cesta k chatě není udržována a proto je zde třeba jezdit opatrně.

Vranovská přehrada je vyhledávána pro možnosti rekreačního vyžití, u přehrady a v okolí se najde něco pro každého, věnovat se můžete turistice, cyklistice, rybaření nebo vodním sportům. U přehrady najdete pláže, kde si můžete také zapůjčit loďky nebo jiné sportovní vybavení. Pokud Vás zajímá historie, naplánujte si návštěvu hradů Bítov, Cornštejn a Znojmo, zámků Vranov nad Dyjí a Uherčice či Starého zámku Jevišovice. Pro děti bude zážitkem jízda vyhlídkovým vláčkem. Nevynechejte ani výlet do Skalního labyrintu, který najdete ve Vranově nad Dyjí.