Ubytovna ideální pro školní výlety

Domov dětí a mládeže Bučovice najdete ve městě Bučovice, v okrese Vyškov, v Jihomoravském kraji. Okresní město je vzdáleno necelých 20 km a daleko to není ani do Brna. Z tohoto města na úpatí Ždánického lesa se jednoduše dostanete i do Moravského krasu.

Užijte si procházky v blízkém lese nebo si naplánujte výlety do okolí. Na krajinu shora se podíváte z rozhleden Bukovanský mlýn nebo Na Chocholíku. Děti si užijí návštěvu ZOO Vyškov nebo Papouščí ZOO Bošovice, zaručenou zábavou je i Aquapark Vyškov. Něco z historie si připomenete v archeoskanzenu Modrá, na zámku Vyškov a na hradech (Cimburk u Koryčan - Nový Cimburk, Buchlov, Špilberk). Doporučujeme navštívit i Jeskyni Výpustek a botanickou zahradu a arboretum v Brně. V létě najdete osvěžení na koupalištích Nesovice a Slavkov u Brna. Zábavu na sněhu si užijete v lyžařských areálech Uhřice, Stupava nebo Osvětimany.

Během celého roku nabízíme ubytování v ubytovně při domově dětí a mládeže. Celkově se u nás může ubytovat až 35 hostů. Ubytovna je vhodná především na školní výlety, soustředění a tábory.

Hlavní místností je zde tělocvična, která slouží během dne na různé aktivity a v noci se mění na ložnici, kde se 25 osob vyspí na třícentimetrových molitanových karimatkách. V případě potřeby rozšířit kapacitu, je možné přidat dalších 10 karimatek do jídelny. V jídelně během dne najdete jídelní stoly se židlemi a také stolní fotbal (po dohodě také možnost hrát stolní tenis). K dispozici jsou Vám dvě koupelny, dámská a pánská, každá se sprchovým koutem a dvěma toaletami.

Součástí budovy jsou také dvě učebny a kompletně vybavená kuchyň s plynovým sporákem, elektrickou troubou, mikrovlnnou troubou, lednicí, mrazákem, kávovarem, rychlovarnou konvicí, topinkovačem a toasterem. V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

V exteriéru najdete vydlážděný dvůr s posezením pro 20 osob na zastřešené terase, na přípravu jídel můžete využít gril nebo ohniště. Na požádání poskytujeme prostor na odkládání kol, případně lyží. Čtyři parkovací místa jsou k dispozici před budovou.