Loading

Ubytování v Drhovli

(0 objektů + 6 objektů v okolí 25 km)

Rekreační areál Milavy

Velká Turná (Drhovle 5,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Bohatě vybavený areál s chatkami

Apartmány Vráž u Písku

Vráž (okres Písek) (Drhovle 7,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Apartmány u lesa a blízko lázní!

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Drhovle 9,4 km vzdušně), v obci / ve mě...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí (Drhovle 14,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

Chalupa Červenka

Jetětice (Drhovle 17,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Apartmán Jitka

Protivín (Drhovle 19,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní, kompletně vybavený apartmán
1 - 6 / 6

Drhovle

Drhovle 1

Co tak dovolená v Drhovli v Jižních Čechách?

Rozhodnete-li se strávit svou dovolenou v jižních Čechách, možná při hledání na mapě objevíte v okrese Písek obec Drhovle. Leží přibližně 9 km na severozápad od Písku, na území Blatenské pahorkatiny.

Nejstarší písemná zmínka o obci Drhovle se dochovala z roku 1323. Mezi pamětihodnosti obce patří především kaple sv. Jana Nepomuckého z počátku 20. století nacházející se u obecního rybníka a několik výklenkových kaplí.

V dřívějších dobách stávala ve vsi stará tvrz, která byla na začátku 18. století přestavěna na barokní zámek. V současnosti je v zámku umístěn domov seniorů, k němu přiléhá kaple sv. Anny z roku 1815. Západně od vsi najdete rybník Michovka, který je chráněnou přírodní památkou.

Drhovle je dobrým výchozím místem za výlety do okolí

Lokalita okolí obce je vhodná k pěší turistice i cykloturistice. Přímo Drhovlí vede cyklostezka, která se nedaleko napájí na síť dalších turistických tras. V přilehlých lesích se můžete oddat houbaření, při četných okolních rybnících zase rybaření. Příjemnou procházkou se vydejte z Drhovle severovýchodním směrem k obci Velké Nepodřice.

Nad ní si udělejte malý výšlap k vrchu Velký Kamýk, jehož vrcholu vévodí stejnojmenná železná rozhledna. Její vyhlídková plošina je ve výšce 31 m a vede na ní okolo 160 schodů po točitém schodišti. Než je vyjdete, tak se asi trochu zadýcháte, odměnou Vám však bude krásný výhled na okresní město, Písecké hory, ale i Šumavu a jadernou elektrárnu Temelín. Pěkný pohled na Písek Vám poskytne i rozhledna Jarník, která je též zároveň telekomunikační věží. Naučná stezka Vás odsud zavede do nedaleké obory mufloní zvěře.

V okresním městě Písku strávíte jistě den plný krásných zážitků. Projděte se historickým centrem města, kde můžete obdivovat pozůstatky městských hradeb i s baštami. Do dnešní doby se dochovalo torzo královského hradu Písek z 13. století, dnes sídlo Prácheňského muzea. Jestli Vám bude přát počasí, romantickou procházku si užijete po kamenném mostě přes řeku Otavu. Písecký most je národní kulturní památkou, nejstarším zachovaným mostem v ČR.

Drhovle 2

Necelých 10 km na severovýchod od Drhovle budete měřit cestu do lázní Vráž. Specializují se sice na léčebné procedury nervových onemocnění a onemocnění pohybového ústrojenství, ale nabídnou i Vám široké spektrum relaxačních pobytů, kde si dozajista přijdete na své.

Zhruba 14 km jihozápadně od Drhovle leží město Strakonice. U zlatonosné řeky Otavy tu městu dominuje nezvykle zachovaný hradní komplex, v kterém se snoubí prvky románského, gotického, renesančního i barokového stylu.

Dalším ze starých hradů, později přestavěným na zámek, se může pochlubit i město Blatná. Původně z 13. století, v druhé polovině 19. století prošel novogotickými úpravami v romantickém stylu. U soutoku řek Vltavy s Otavou se rozprostírá vodní nádrž Orlík, kde můžete využít vyhlídkovou plavbu parníkem. Nad přehradou se majestátně vypíná zámek Orlík. Nedaleko odsud, u obce Zvíkovské Podhradí, najdete jeden z nejznámějších českých hradů – hrad Zvíkov. Během své historie byl několikrát dobýván a přestavován. Je chráněn jako národní kulturní památka.

V horkých letních dnech nebudete mít jistě nouzi o možnosti koupání v okolí Drhovle, které skýtá Orlická přehrada, Tálinský rybník a jiné vodní plochy. Jste přece v jižních Čechách, kraji rybníků. V případě, že Vám počasí nevyjde podle Vašich představ, nebo na Vás vyjde dovolená mimo letní sezonu, nezoufejte! Vykoupat se můžete v moderně vybaveném Aquaparku Horažďovice anebo v Plaveckém stadionu Písek či v Plaveckém areálu Strakonice.

Během zimní dovolené je terén v okolí Drhovle vhodný kromě procházek i k běžeckému lyžování, na zamrzlých hladinách rybníků si užívají příznivci bruslení. Za sjezdovkami si zajeďte do Ski areálu Záluží u obce Chyšky, nedaleko Milevska. Podstatně blíž to však budete mít do moderního lyžařského areálu Skiaréna Písek. Tu budete moci lyžovat, i když sněhové podmínky nebudou právě příznivé. Sjezdovka je totiž uměle zasněžována a mimo sezónu pokryta umělými kartáči, které dokonale simulují jízdu na sněhu.

Drhovle 3

A co ubytování v Drhovli?

Klidnou dovolenou i dny plné zážitků můžete strávit v jihočeské vesničce zvané Drhovle. Máte zde možnost ubytování v soukromí – v typických jihočeských statcích a apartmánech v klidné části obce, nazvané Dubí Hora.

Jestli Vás to bude zajímat, domácí Vás jistě rádi seznámí se životem na statku, s chovem ovcí a výrobou sýra. Zařízení ubytování je ve venkovském stylu, i když v trochu modernějším pojetí.

Jiná ubytovací zařízení najdete potom v blízkém okolí Drhovle, ať už jsou to komfortní hotely a penziony rodinného typu nebo stylově zařízené chaty a chalupy. Dobrou volbou může být i cenově výhodné ubytování v některé z turistických ubytoven nebo kempů v blízkosti vodních ploch. Ať už to anebo ono, určitě seženete dobré ubytování, které dodá ten správný punc Vaší dovolené v Drhovli. Tak jestli si potřebujete odpočinout, neváhejte a zajeďte si do Drhovle, jste tu srdečně vítáni!