Loading

Ubytování ve Frymburku (okres Klatovy)

(0 objektů + 20 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě (Frymburk (okres Klatovy) 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy

Chalupa Vacov

Vacov (Frymburk (okres Klatovy) 12,9 km vzdušně), na okraji...
Komfortní ubytování na Šumavě!

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Frymburk (okres Klatovy) 13,4 km vzd...
Usedlost v klidném prostředí

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy) (Frymburk (okres Klatovy) 13,8 km vzdušně), v obci / ve měst...
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Frymburk (okres Klatovy) 14,2 km vzdušně), m...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Penzion U Lebedů

Kašperské Hory (Frymburk (okres Klatovy) 14,3 km vzdušně), na samotě, v lese
Penzion v srdci šumavské přírody

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Frymburk (okres Klatovy) 14,4 km vzdušně), mimo obce / města, u les...
Originální dovolená na Šumavě.

Ubytování ve Strakonicích

Strakonice - Nové Strakonice (Frymburk (okres Klatovy) 14,4 km vzdušně), v obci / v...
Luxusní apartmány za slušnou cenu

Pension Hájenka Nebe

Kašperské Hory (Frymburk (okres Klatovy) 15,0 km vzdušně), n...
Výhled na vrcholky šumavských kopců!

Apartmány Stachy

Zdíkov (Frymburk (okres Klatovy) 15,3 km vzdušně), na okraji...
Moderní apartmány v klidné lokalitě.
1 - 20 / 20

Frymburk

Frymburk 1

Dovolená v Pošumaví

Pokud chcete svou dovolenou strávit v malebné přírodě Plzeňského kraje v bezprostřední blízkosti Šumavy, pak byste měli zvážit návštěvu obce Frymburk. Toto místo ocení všichni milovníci pěší turistiky a koupání.

Jestli-že Vás ale přestane venkovská idylka bavit, během několika málo minut se ocitnete v centru Sušic, nebo Strakonic, obě města jsou od obce v dojezdové vzdálenosti do 20 km. Město Klatovy, do jehož okresu Frymburk spadá, a které je velmi bohaté na historické pamětihodnosti, je od obce vzdálené pouhých 45 km.

Na místě, kde stojí dnešní obec bylo rušno už mnoho století nazpátek. První nálezy, které svědčí o osídlení oblasti, pochází již z doby bronzové. Předpokládá se, že prvními osadníky byli Keltové, nedaleko obce je významné keltské naleziště. První zmínka o současné obci ale přichází až o mnoho let později, konkrétně z roku 1318.

Ve druhé polovině 20. století byla nedaleko obce nalezena ložiska uranu, která měla být vytěžena pro potřeby tehdejšího režimu. Jelikož se ale nejednalo o velká naleziště, těžba byla na místě ukončena poměrně záhy po jejím zahájení.

Co navštívit ve Frymburku?

Přímo v obci je hned několik památek, které si zcela jistě zaslouží Vaši návštěvu. Jednou z nich je zřícenina hradu Frymburk. Ačkoliv byl tento obranný hrad zpustošen a vypálen, do dnešních dní se zde zachovaly zbytky obvodového zdiva a obranné valy, které hrad chránily před nebezpečím zvenčí.

Místo má opravdu krásnou atmosféru a je z něj velmi blízko ke druhé pamětihodnosti, která se v obci nachází. Tou je kaple sv. Antonína, která se tyčí na jednom z kopců. Byla postavena v průběhu 19. století v novogotickém slohu. Díky její poloze se Vám od kaple naskytne krásný výhled do blízkého okolí.

Frymburk 2

Pokud se vydáte za hranice obce, rozhodně navštivte některou z rozhleden, které zde stojí. Jednou z nich je rozhledna Hoslovice. Pokud se rozhodnete zdolat 152 schodů, uvidíte Boubín a nedaleký hrad Kašperk, který je taktéž místem, které byste na své návštěvě rozhodně neměli vynechat.

Hrad je od obce vzdálený zhruba 15 minut jízdy autem. Byl původně vybudován jako obranný hraniční hrad a zároveň zaručoval bezpečnost nedalekých zlatých dolů. Po mírném výstupu nahoru se díky jeho poloze můžete těšit na opravdu bezchybný výhled do okolí Šumavy.

Aktivní dovolená ve Frymburku

V okolí Frymburku je celá řada rybníků a přírodních i uměle vytvořených nádrží, které jsou vhodné k letnímu koupání. Jedním z těchto míst je Křišťánovický rybník, kde si na své přijdou i zapálení rybáři. Vzhledem ke své poloze uprostřed Šumavy pro Vás bude koupání zde opravdovým zážitkem.

Nedaleko obce je i oblíbený aquapark. Aquapark Horažďovice je od Frymburku vzdálený pouhých 10 minut jízdy autem a najdete v něm celou řadu atrakcí, které Vám pobyt ve Frymburku jednoznačně zpříjemní. Krom divoké řeky a tobogánu je tu i plavecký bazén či horolezecká stěna, takže se zabaví i suchozemci a milovníci výšek.

V zimních měsících Vás jistě potěší, že jsou nedaleko obce v provozu dvě lanovky. Jednou z nich je lanovka Zadov - Kobyla. Lanovka Vás vyveze do kopce s převýšením 153 metrů. A pokud se během lyžování vysílíte, občerstvíte se v některém z místních kiosků. Druhou lanovkou je lanovka Zadov - Churáňov, která Vás vyveze na vrchol kopce Churáňov, který je taktéž vyhledávaným místem místních i přespolních lyžařů.

Frymburk 3

Možnosti ubytování ve Frymburku?

Ubytování ve Frymburku potěší všechny, kteří by rádi prožili svou dovolenou v naprostém klidu. V blízkosti obce je možnost ubytování v některém z menších rodinných penzionůprivátů nebo apartmánů, které díky vybavení ocení převážně rodiny, které se rozhodly cestovat s menšími dětmi ale i ti, kteří rádi cestují na vlastní pěst.

Pokud je Vaši prioritou soukromí můžete si vybrat z bohaté nabídky cenově dostupných chat a chalup, které poskytují veškerý ubytovací komfort. V okolí můžete využít i několik kempů.

Frymburk je bezesporu místem, kde na Vás dýchne pohoda a klid, které jsou pro oblast Šumavy tak typické. Udělejte si čas a sami se přesvědčte o krásách tohoto koutu naší země.