Loading

Ubytování v Horním Skrýchově

(0 objektů + 21 objektů v okolí 25 km)

Chata Nikola

Blažejov (Horní Skrýchov 7,6 km vzdušně), v rekreační oblast...
Vyšší standard ubytování na chatě

Chalupa Česká Olešná

Strmilov (Horní Skrýchov 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chalupa v blízkosti rybníku

Chalupa Dajan

Strmilov (Horní Skrýchov 12,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Domek s bazénem, saunou,zahradní hry

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice (Horní Skrýchov 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města

Penzion a restaurace Zlatovláska

Pluhův Žďár (Horní Skrýchov 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Penzion v blízkosti zámku Červená Lhota

Apartmány Gambit

Strmilov (Horní Skrýchov 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v historickém domě

Chalupa v Pleších

Pleše (Horní Skrýchov 15,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Horní Skrýchov 15,3 km vzdušně), v obci...
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko

Chalupa Studený pramen

Kunžak (Horní Skrýchov 15,3 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Ráj cyklistů v České Kanadě

Penzion Na Návsi Hůrky

Nová Bystřice (Horní Skrýchov 15,7 km vzdušně), v obci / ve...
Nově zrekonstruovaný penzion se saunou!
1 - 21 / 21

Horní Skrýchov

Horní Skrýchov 1

Za pohodou Jihočeského kraje

Horní Skrýchov je malá obec v Jihočeském kraji, která náleží do okresu Jindřichův Hradec. Nachází se v úrodné krajině, jen kousek od hlubokých lesů. Ty čas od času protne vodní hladina některého z rybníků, které jsou pro oblast jižních Čech tak typické. I když je Horní Skrýchov opravdu malé středisko, jen několik málo minut cesty Vás dělí od Jindřichova Hradce.

První zmínky o obci pochází ze 14. století. Od té doby obec patřila pod nedaleký Jindřichův Hradec. Bohužel, další zmínky o obci nelze v historických pramenech dohledat. Z toho důvodu si můžeme o osudu zdejších obyvatel dělat jen velmi mlhavý obrázek.

Vzhledem k nedalekým lesům, úrodné půdě a mnoha rybníkům lze usuzovat, že hlavním zdrojem obživy mohlo být zemědělství. To mohlo být dále následováno lesními pracemi a rybolovem. Další informace o obci máme až z počátku 90. let 20. století, kdy byl Horní Skrýchov prohlášen za samostatné středisko. Dnes je Horní Skrýchov atraktivní především kvůli krásné přírodě a vhodné poloze v blízkosti Jindřichova Hradce.

Horní Skrýchov 2

Horní Skrýchov, památky a sportovní možnosti

Je to s podivem, ale nelze říci, že by Horní Skrýchov oplýval nějakou výraznou historickou dominantou. Jediné, co zde uvidíte jsou menší Boží muka, která jsou rozprostřená po celém území obce. I když toho Horní Skrýchov nabízí méně, za památkami lze vycestovat do blízkého okolí.

V rozumné dojezdové vzdálenosti je například město Telč. To je díky své zachovalé historické architektuře v centru města zapsáno na světovém seznamu UNESCO. V Telči je toho k vidění ale mnohem víc. Třeba krásný zámek s romantickou zahradou.

Cestujete-li s dětmi, určitě Vám doporučujeme výlet ke zřícenině hradu Landštejn. Tu objevíte na území, které se nazývá Česká Kanada. Tento mimořádně zachovaný hrad je Vám po zaplacení vstupného samostatně přístupný. Druhou variantu pro Vás představuje hrad a zámek Jindřichův Hradec. Zde je k vidění Adamovo stavení, zámecké pokoje i původní gotický palác.

V letních měsících se za přírodním koupáním vydejte do blízké Veselské pískovny. Ta je jedním z nejoblíbenějších přírodních koupališť v širokém okolí. V létě je turistům otevřený i Aquapark v Jindřichově Hradci. Pokud toužíte po koupání i během zimy, nejlepší možnosti i hodnocení má v tomto ohledu Aquaworld Lipno. Je ale potřeba počítat s tím, že cesta k němu Vám z obce zabere přes hodinu cesty.

Horní Skrýchov 3

Přes hodinu cesty je to i ke všem okresním lyžařským střediskům. Nejlepší podmínky pro lyžování opět skýtá Ski areál v Lipně nad Vltavou. Ten je určen jak začínajícím, tak již zkušeným lyžařům. O kousek blíže lze využít i lyžařské středisko Frymburk.

Ubytování v okolí Horního Skrýchova

Vzhledem k velikosti obce musíte při návštěvě počítat s menší nabídkou ubytovacích kapacit. Nejběžnějším typem ubytování je ubytování v soukromí a ubytování v některé z okolních chalup a chat.

Pokud jste na kulturu cestování náročnější, doporučujeme Vám vyzkoušet některý z cenově dostupných penzionů či hotelů v blízkém okolí obce. Horní Skrýchov je poklidné místo, které na Vás zapůsobí svým klidem. Přijeďte i Vy načerpat nové síly.