Idylka na polosamotě u Klínovce

Horská bouda "Na stráni" se nachází ve městě Vejprty v Ústeckém kraji v Krušných horách. Vejprty jsou s Německem rozděleny jen hraničním potokem Polava. Objekt má ideální polohu na polosamotě jen 10 km od známého lyžařského střediska Klínovec.

Celoročně Vás rádi ubytujeme v naší chatě sestávající ze dvou ložnic. V jedné najdete čtyři a v druhé tři samostatné postele. Obývací pokoj disponuje ještě jednou samostatnou postelí, televizí, gaučem a příjemnou atmosféru zde dotváří krb. Samozřejmostí je kuchyně, vybavena elektrickým sporákem, ledničkou, elektrickou troubou, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a jídelním posezením. Koupelna disponuje vanou a sprchou, toaleta je oddělená. Na louce za chalupou naleznete venkovní posezení s ohništěm, kde si můžete užít letní grilování, opéct s dětmi buřty, nebo jen tak vychutnat kávu při pohledu na panoramata hor. Pokud si k nám přivezete kola nebo lyže, pohodlně si je uschováte ve vyhrazené místnosti. S parkováním si nedělejte starosti, Vaše auta zaparkujete přímo u objektu.

Pokud hledáte příjemnou a aktivní dovolenou v pěkné přírodě, Vejprty jsou tím správným místem. V okolí najdete mnoho zajímavých atrakcí, které určitě stojí za návštěvu. Milovníci přírody by neměli vynechat výlet na Sfingy u Měděnce, nauční stezku Ježíškova cesta, Božídarské rašeliniště a rozhlednu Klínovec. Kousky historie poobjevujete na zámku Klášterec nad Ohří, na hradě Hasištejn a líbit se Vám bude i v muzeu v Královské mincovně. Vaše děti vezměte do Aquaparku Klášterec nad Ohří nebo na koupaliště Perštejn. U našich německých sousedů jsou zejména dětmi velmi oblíbené Aquaparky v Marienbergu a Geyeru, vzdálené cca 20 - 25 km od chalupy. Neméně oblíbené jsou parní vláčky v Oberwiesntahlu a Johstadtu, nacházející se přímo na hranici s ČR. V zimě si zasportujete hned na několika blízkých lyžařských skiareálech jako je Alšovka, Klínovec, Boží Dar - Neklid a Náprava.

Vyberte s pro Vaši dovolenou pobyt v Horské boudě "Na stráni" a jistě neprohloupíte. Už teď se těšíme na Vaši návštěvu!