Horský dům u lesa v rekreační oblasti

Horský dům Honey najdete u lesa v rekreační oblasti v blízkosti města Smržovka, v okrese Jablonec nad Nisou, v Libereckém kraji. Tato lokalita leží v pohoří Jizerských hor a poskytne Vám možnosti aktivního odpočinku během celého roku.

Krása a klid okolní přírody Vás vylákají na procházku do lesa, při troše štěstí natrefíte i na houby nebo lesní plody. V této lokalitě najdete množství značených turistických stezek, k oblíbeným cílům patří rozhledny, doporučujeme například Cimrmanovu rozhlednu "Maják", Tandvaldský Špičák, Petřín v Jablonci nad Nisou (s restaurací) nebo rozhlednu Černá studnice, od které se v zimě spustíte po přírodní sáňkařské dráze ke vleku Filip. V letních měsících si užijete osvěžující den na koupalištích (Lučany nad Nisou, Tanvald, Zlatá Olešnice, Bumbálka Jesenný) nebo přehradách (Mšeno, Josefův Důl, Harcov, Bedřichov). Zábavu si užijete i v aquaparku Babylon Liberec, ve městě také navštivte zoologickou a botanickou zahradu. V zimě si můžete vybírat z mnoha lyžařských středisek. Nejbližší vlek se jmenuje Filip a nachází se jen 1,5 km od domu. V okruhu 5 km najdete také areály Zásada, Smržovka, Tanvaldský Špičák či Plavy.

Celoročně nabízíme ubytování v horském domě s celkovou kapacitou pro 14 osob. Tato chata je ideálním místem pro rodiny s dětmi nebo menší skupiny. Náš horský dům se pronajímá jako celek, vždy jen pro jednu skupinu.

Větší část přízemí tvoří otevřený prosvětlený prostor, kde najdete společenskou místnost a kuchyňský kout. Ve společenské místnosti s krbem se nachází velká pohodlná rohová gaučová sedačka, ze které můžete sledovat televizi se satelitním příjmem. Jídla podle vlastní chuti si připravíte v kuchyni, kde Vám poslouží keramická varná deska, elektrická i mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, chladnička s mrazákem i myčka nádobí. K jídlu se usadíte za jídelním stolem se šesti židlemi.

Na odpočinek využijete některou ze šesti ložnic. K dispozici jsou Vám dvě 3-lůžkové s manželskou postelí a samostatným lůžkem, tři 2-lůžkové s manželskou postelí a jedna 2-lůžková se samostatnými lůžky. Pro Vaše pohodlí se v domě nacházejí dvě sociální zařízení, v přízemí koupelna se sprchovým koutem a samostatná toaleta, v patře koupelna s vanou a toaletou. Pro nejmenší je k dispozici jedna dětská postýlka. Ačkoliv při vstupu do domu je nutné zdolat jeden schod, celé přízemí je bezbariérové. V celém objektu je zajištěn bezplatný WiFi přístup na internet.

U domu najdete posezení na terase a na přípravu letních lahůdek využijete gril nebo ohniště. Děti se zabaví na pískovišti. V letních měsících můžete využívat i bazén, který je však společný a využívají ho i hosté z vedlejší chaty. Stejně sdílený je i zahradní domek, kde si odložíte lyže nebo kola. U domu je Vám k dispozici až 6 parkovacích míst.

Přijďte k nám načerpat nové síly. Rádi Vás přivítáme v Horském domě Honey!