Nadstandardní ubytování blízko lanovek

Hotel Kolibřík najdete ve vesnici Špičák, která je částí města Železná Ruda. Tato lokalita na česko-německých hranicích je součástí Národního parku Šumava.

V obci Špičák se nudit určitě nebudete. V létě je tu hlavní aktivitou turistika, pěší i cyklistická, za cíl si můžete určit Černé a Čertovo jezero nebo bavorský vrch Velký Javor. Hlavní sezóna však začíná, když napadne první sníh. Sportovní areál Špičák je největším sjezdařským areálem na Šumavě, sjezdovky různých úrovní náročnosti dosahují celkovou délku až 8 km. Doporučujeme Vám vyzkoušet i lyžařské středisko Velký Javor, vzdálené asi 14 km. Do Železné Rudy se vyberte na lezeckou lanovou dráhu, do Muzea historických motocyklů nebo Pivovarského muzea. V německém městě Zwiesel si užijete venkovní i vnitřní bazény s vířivkami, u vesnice Lam zase najdete wellnes areál Osserbad.

Během celého roku nabízíme ubytování v hotelu s celkovou kapacitou pro 84 osob. Ubytovat se můžete v:
- devíti 3-lůžkových pokojích s manželskou postelí a samostatným lůžkem,
- třinácti 4-lůžkových pokojích s manželskou postelí se dvěma samostatnými lůžky,
- jednom 5-lůžkovém apartmánu se dvěma ložnicemi (jedna s dvěma samostatnými lůžky, druhá s manželskou postelí a samostatným lůžkem).

Ke každému pokoji náleží koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Apartmán se nachází mimo budovy hotelu. Je tvořen dvěma ložnicemi a kuchyňským koutem který je vybaven elektrickým vařičem, ledničkou s mrazákem, rychlovarnou konvicí a jídelním posezením. Samozřejmostí je vlastní koupelna s vanou a toaletou. Ve všech ubytovacích jednotkách je pro Vás zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet. Za poplatek Vám zapůjčíme televizi a dětskou postýlku pro nejmenší.

V hotelu je Vám k dispozici recepce, otevřená během dne. V restauraci se podává snídaně, která je zahrnuta v ceně, doobjednat si můžete také večeři, případně si vyberete i oběd z menu. V objektu se nachází také vinárna s kulečníkem a stolním fotbalem, která však není otevřená pravidelně, její otevírací hodiny závisí na obsazenosti hotelu, případně se otevírá na požádání pro větší skupinu hostů.

V exteriéru je pro hosty připravena terasa v posezením, kde můžete využít ke grilování venkovní krb, případně Vám poskytneme přenosný gril. V letních měsících jistě oceníte bazén, jehož používání je pro hotelové hosty zdarma, a děti si užijí menší hřiště s pískovištěm, houpačkou a skluzavkou. Na odkládání kol a lyží máme vyhrazený uzamykatelný prostor. Přímo u hotelu najdete až 40 parkovacích míst.

Dopřejte si dovolenou v blízkosti lyžařského střediska. Rádi Vás přivítáme v Hotelu Kolibřík!