Sportovně ubytovací komplex na Šumavě

Hotel Rohanov naleznete v Lhotě pod Rohanovem, vesnici, která je částí obce Vacov, v okrese Prachatice. Vacov je populární lokalitou mezi chataři. Leží v podhůří Šumavy, na východním svahu hory Javorník. Hotel je obklopen lesy a v jeho blízkosti natrefíte v létě na turistické a v zimě na běžkařské trasy.

Během celého roku Vás rádi přivítáme v hotelu, jehož celková kapacita je 82 hostů, dalších 55 osob se může od jara do podzimu ubytovat ve dvou typech bungalowu, každém pro 5 hostů a k dispozici jsou i 4 tee-pee s kapacitou 4 až 5 osob.

Na výběr máte tyto ubytovací jednotky:
- dva 1-lůžkové pokoje se společnou sprchou (toaleta na pokoji),
- tři 2-lůžkové pokoje se společnou sprchou (toaleta na pokoji),
- jedenáct 2-lůžkových pokojů s oddělenými lůžky nebo manželskou postelí, s vlastní koupelnou,
- tři 2-lůžkové pokoje s manželskou postelí a přistýlkou, s vlastní koupelnou,
- dva 3-lůžkové pokoje se třemi samostatnými lůžky, s vlastní koupelnou,
- dva 3-lůžkové pokoje s přistýlkou, s vlastní koupelnou,
- dva 4-lůžkové pokoje s palandou a dvěma samostatnými lůžky nebo manželskou postelí, s vlastní koupelnou,
- jeden 4-lůžkový pokoj s palandou, dvěma samostatnými lůžky a přistýlkou, s vlastní koupelnou,
- jeden 5-lůžkový pokoj s palandou, třemi samostatnými lůžky a přistýlkou, s vlastní koupelnou,
- apartmán 1 - apartmán se dvěma ložnicemi, pro 5 až 9 osob,
- apartmán 2 - apartmán se dvěma ložnicemi, pro 4 až 6 osob,
- osm bungalow standard - pro 5 osob,
- tři bungalowy premium - pro 5 osob.

Hosté pokojů bez sprchy využívají společné sprchy na chodbě v přízemí. V apartmánech i bungalowech najdete vlastní kuchyň nebo kuchyňský kout. V hlavní budově je dostupné bezplatné WiFi připojení na internet.

V hotelu najdete i společenskou místnost (50 osob) s jídelním sezením a televizí, restauraci, která se skládá ze dvou částí (50 a 70 osob), salonek s krbem a posezením a další salon (20 osob), který slouží i jako dětský koutek. K restauraci patří také veranda s kapacitou pro 20 osob. Rádi pro Vás uspořádáme rodinné oslavy, svatby nebo firemní akce či školení.

K hotelu patří i multifunkční hřiště, kde si zahrajete fotbal, tenis, badminton či volejbal. V hotelu máte také možnost zahrát si šipky a stolní tenis. Děti si volný čas užijí na hřišti s prolézačkami, skluzavkou, houpačkou a pískovištěm. K dispozici je Vám prostor pro odkládání lyží a kol. Na dvou parkovištích je možné zaparkovat 40 aut.

Vydejte se poznávat okolí obce, nejlépe vše uvidíte z Klostermannovy rozhledny nebo z rozhleden Hoslovice a Churáňov. Pokud máte rádi přírodní zajímavosti, zajděte do houbové rezervace Stachy, nebo do Strašínské a Sudslavické jeskyně. Těm, kteří mají rádi historii, doporučujeme hrady Kašperk a Rabí nebo zámky Skalice, Vimperk a Střelské Hoštice. V létě se vykoupete na koupalištích Volyně a Sušice. V zimě na Vás čeká lyžařský vlek Javorník nebo lyžařské areály Nezdice, Zadov či Kašperské Hory. O Váš odpočinek se postarají Šumavské lázně v Kašperských Horách.