Loading

Ubytování v Hrachovišti

(0 objektů + 31 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Sofie Domanín

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Hrachoviště 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Apartmán s terasou na Třeboňsku

Ubytování Ondřej Blažek

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Hrachoviště 5,2 km vzdušn...
Dva moderní apartmány│Soukromí zaručeno

Penzion Pod Dubem

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Hrachoviště 5,4 km vzdušn...
Rodinný penzion - vhodný pro partie

Ubytování na statku

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Hrachoviště 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje na statku s bazénem na Třeboňsku

Ubytování U hrobky

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Hrachoviště 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Pohodlný apartmán v blízkosti Třeboně

Ubytování u rybníka Svět

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Hrachoviště 6,8 km vzdušn...
Cenově výhodné ubytování při Třeboni

Ubytování U Světa Třeboň

Třeboň - Třeboň II (Hrachoviště 8,1 km vzdušně), v rekreační oblasti
Samostatné apartmány v Třeboni

Apartmán U Světa

Třeboň (Hrachoviště 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný apartmán a atmosférou domova!

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň (Hrachoviště 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v pokojné části města!

Penzion Linda

Třeboň (Hrachoviště 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Ubytování v centru města za skvělou cenu
1 - 31 / 31

Hrachovište

Hrachovište 1

Nezapomenutelné prázdniny na jihu Čech

Udělejte si radost a jeďte na dovolenou. Třeba do turisticky atraktivního Jihočeského kraje. A když už tu budete, zastavte se v obci Hrachoviště. Tu objevíte v okrese Jindřichův Hradec, jen nedaleko od Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

Vzhledem k charakteristice místní krajiny by Vás nemělo překvapit, že tu narazíte na malebné lesy a spoustu rybníků. Některé z nich jsou přímo v okolí Hrachoviště. V dobré docházkové vzdálenosti od centra obce je třeba Starolipnický rybník, Nový lipnický rybník, Malý starý rybník, Jesenský rybník či Ruda a Jamský rybník. Zajímavou přírodní památkou jsou i meandry řeky Lužnice.

Pokud byste během své návštěvy Hrachoviště chtěli zajet i do některého z větších měst, můžeme Vám doporučit cestu do Českých Budějovic, Českého Krumlova nebo výlet do Jindřichova Hradce. Některé z těchto měst Vám zprostředkují zábavu na celý den. V některých případech je však vhodné vyrazit už brzy ráno. To se týká především návštěvy Českého Krumlova, který je pravidelně zaplaven turisty.

První zmínka o Hrachovišti pochází ze 14. století. Ačkoliv jsou prameny s ohledem na historii obce spíše skoupé, lze odhadovat, že místní našli obživu v drobném zemědělství. Živobytí však mohli provozovat i ve zdejších hlubokých lesích. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na místní rybníkářskou kulturu.

Stejně jako několik dalších vesnic na jihu Čech se Hrachoviště chlubí stavbami, které reprezentují jihočeskou lidovou architekturu. Oproti jiným místům jsou však tyto domy unikátní svým nezvyklým uspořádáním. V současnosti Hrachoviště těží ze své pozice v blízkosti třeboňských rybníků.

Hrachovište 2

Co je v Hrachovišti k vidění?

Hlavní atrakcí Hrachoviště je již zmíněná lidová architektura. Dále je tu i několik menších sakrálních památek. Těmi jsou kaplička na návsi a krucifix.

Pokud máte čas, udělejte si malou procházku k přírodní památce Ruda u Kojákovic. Máte-li na dovolené kolo, šlápněte do pedálů a vyjeďte si do Sovího lesa.

Chcete vidět i památky dalších měst? V tom případě si s dětmi vyjeďte do Jindřichova Hradce. Krom zámku Jindřichův Hradec, který Vám nabídne několik prohlídkových okruhů je tu i 15. poledník. Říká se, že pokud si při jeho překročení něco přejete, do roka se Vám Vaše přání splní. Zajímáte-li se o módu a oděvní tvorbu, nemělo by Vás minout muzeum historických šicích strojů.

Při návštěvě jižních Čech by pro Vás měla být samozřejmostí i cesta do Českého Krumlova. Líbit se Vám bude jak v historických městských uličkách, tak na turisticky velmi atraktivním zámku. Jestli se nebojíte výšek, vystoupejte na zámeckou věž, která slouží částečně jako rozhledna. Velmi blízko je i zámek Hluboká nad Vltavou.

Nejlepší letní koupání si užijete v Aquaparku Jindřichův Hradec. Ten Vám nabízí širokou škálu vodních atrakcí, které si zamilujete jak Vy, tak Vaše děti. Je však potřeba dávat pozor na to, že je tu otevřeno jen v průběhu letní sezóny. Dobré koupání si užijete i ve vodní nádrži Lipno.

Hrachovište 3

Během zimy si v okolí Hrachoviště příliš nezalyžujete. Může za to hlavně terén, který zimním sportům příliš nepřeje. Nenechte se ale odradit. Pokud Vám nevadí za lyžováním trochu cestovat, rozhodně se Vám Váš čas vyplatí. Kvalitní lyžování si užijete ve Ski areálu Lipno. Když se vydáte opačným směrem, nebudete zklamaní ani v případě, že se zastavíte ve Ski areálu Monínec.

Ubytování v nádherné přírodě

Vzhledem k velikosti obce tu bohužel nenajdete žádné významnější ubytovací středisko. Z toho důvodu budete během pobytu v Hrachovišti odkázáni na ubytování v soukromí. Vhodnou alternativou je i ubytování v některé z cenově dostupných chalup, nebo turistických chat.

Pokud během pobytu požadujete vysoký komfort ubytování, kvalitní nabídku ubytovacích kapacit najdete v přijatelné blízkosti od obce. Pokud si zvolíte právě toto řešení, získáte možnost ubytovat se v dobře zařízeném hotelu, penzionu či apartmánu.

Hrachoviště je sice malé, rozhodně se tu ale nebudete nudit. Objevte malebnost a krásu Jihočeského kraje už dnes. Uvidíte, že ta nejzajímavější místa jsou nakonec u nás v Česku.