Loading

Ubytování v Kamenném Újezdu (okres České Budějovice)

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Radost

Kamenný Újezd (okres České Budějovice), mimo obce / města
Dům se dvěma apartmány

Chalupa Budinka

Mojné (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 8,1 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Příjemné ubytování se saunou a vířivkou

Penzion Centrum

České Budějovice (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 9,0...
Penzion s ideální polohou v centru města

Suites & Apartments U Tří hrušek

České Budějovice (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 9,0 km vzdušně), v obci...
Moderní, v srdci historického centra

Ubytování v Českých Budějovicích

České Budějovice (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 9,0 km vzdušně), v obci...
Výhodné ubytování v historickém centru!

Apartmány Nová 27

České Budějovice (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 9,3...
Apartmány v centru města v klidné ulici

Apartmán - Penzion Smetanka

České Budějovice (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 9,5 km vzdušně), v obci...
Apartmány v centru Českým Budějovic

Rekreační dům U Růži

Holubov (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 9,9 km vzdušně), na okraji obce / m...
Odpočinek v sauně, vířivce, bazénu

Penzion U lesa

České Budějovice (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 10,...
To pravé místo pro klidné ubytování

Statek Kloubek

Mirkovice (Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 10,9 km vz...
Apartmány na statku, prostor pro oslavy
1 - 32 / 32

Kamenný Újezd (okres České Budějovice)

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 1

Kamenný Újezd se nachází v malebné jihočeské krajině, kde je mnoho turisticky zajímavých míst a nevšedních pamětihodností, které stojí za to vidět. Obec nabízí výletníkům nejen zajímavosti z oblasti historie, ale také krásnou přírodu a technické památky. Na své si zde přijdou zvídaví cestovatelé i rodiny s malými dětmi. Kamenný újezd a jeho nejbližší okolí rozhodně stojí za návštěvu.

Obec Kamenný Újezd se nachází v Jihočeském kraji a leží v okrese České Budějovice, přibližně 9 km od samotného města České Budějovice. Ačkoliv se jedná o malou obec, najdete zde mnoho zajímavostí i působivou historii.

Kamenný újezd od nejstarší historie až dodnes

Dvě první písemné zmínky o Kamenném Újezdu pochází již z roku 1263. Hovoří o významných stavbách v blízkém okolí, které můžete dodnes během dovolené nebo výletu navštívit. Jedná se o klášter Zlatá Koruna a o Vyšebrodský klášter.

Mezi nejstarší památky přímo v Kamenném Újezdu patří kostel Všech svatých, který byl koncem 15. století přestavěný do gotické podoby. Další zajímavostí je fara původně v renesančním provedení, později barokně přestavená. V obci i v jejím okolí na Vás čeká několik božích muk, z nichž nejstarší jsou v gotickém slohu z 16. století. Dále se zde nachází kovaný krucifix a socha svatého Jana Nepomuckého.

Při výletech na dovolené nevynechejte ani nedalekou zříceninu hradu Maškovec. Hned na několika místech kolem Kamenného Újezdu se nachází mohylová pohřebiště různého stáří, přičemž některé pocházejí dokonce i z doby bronzové. Další zajímavostí, tentokrát technického typu, jsou pozůstatky koněspřežné dráhy České Budějovice – Linec. Dochovali se dva strážné domky, dvě kamenné propustky a násep s klenutým mostkem. K vidění je zde také kamenný rozcestník Krumlov – Velešín.

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 2

Inspirace, co podnikat v okolí Kamenného Újezdu

Když se vydáte do Kamenného Újezdu, naleznete v této obci klid, panenskou přírodu a zároveň máte prakticky při ruce velké město České Budějovice. V něm najdete mnoho dalších historických památek i bohatou nabídku kultury a zábavy.

V typické jihočeské krajině uvidíte celou řadu vodních ploch, jako je například řeka Malše, Hodějovický rybník či jezero Štilec. Můžete se v nich koupat nebo chytat ryby. V blízkosti Kamenného Újezdu se nachází i vodní nádrž Římov. Ta však není určena pro rekreaci, protože jedná se především o zdroj pitné vody pro celé okolí. Je však pozoruhodnou technickou památkou. Z přírodních zajímavostí najdete v této oblasti také mnohé tůně. V případě, že máte raději koupání s vodními atrakcemi, v dojezdové vzdálenosti se nachází Aquaworld Lipno.

Krásný výhled do krajiny Vám nabídne nejstarší kamenná rozhledna v ČR na Kleti nebo pár kilometrů vzdálená rozhledna Slabošovka na stejnojmenném kopci. V Muzeu RoubenkaŘímově uvidíte modely vláčků i připomínku bývalé koněspřežné železnice. Prostředí je skvělé pro pěší i cyklistické výlety a další sporty. Najdete tu například i golfové hřiště.

Zavítat při dovolené můžete rovněž do zoologické zahrady Dvorec nebo do o něco vzdálenější ZOO Hluboká. V Hluboké nad Vltavou na Vás čeká i nádherný zámek Hluboká. Také perla mezi památkami zapsanými na seznamu UNESCO, město Český Krumlov, je od Kamenného Újezdu, co by kamenem dohodil.

Z obce to není daleko do šumavských kopců a během zimní dovolené můžete vyzkoušet Skiareál Lipno nebo Skipark Frymburk. Obě centra jsou spíše menší a vhodné především pro rodiny s dětmi. Zkušení jezdci si tu i tak užijí nenáročnou jízdu na upravených sjezdovkách. Na běžkách si zase můžete udělat výlet po značené trase až ke Stezce korunami stromů.

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) 3

Bohatá nabídka ubytování v Kamenném Újezdu

Kamenný Újezd a jeho okolí nabízí mnoho ubytovacích kapacit. Nemusíte se bát, že byste nesehnali nocleh, i když přijedete bez předešlé rezervace. Vybrat si můžete z celé řady hotelů a penzionů od velkých komplexů až po menší domky či apartmány, kde budete mít dostatek soukromí.

Dále jsou zde k dispozici různé ubytovny. Také se nabízí možnost pronájmu chalup nebo můžete zavítat na tábořiště. V kempech se ubytujete v chatách i ve vlastních stanech a karavanech.

Návštěva Kamenného Újezdu je zajímavým zážitkem. Obec má co nabídnout všem turistům a výletníkům. Ať už chcete poznávat historii, unikátní zajímavosti, přírodu či si jen užít klidu a vychutnat si krásnou rodinnou dovolenou, je Kamenný Újezd tím pravým místem pro Vás. Nachází se zde opravdu bohatá nabídka ubytovacích kapacit. Do Kamenného Újezdu můžete zavítat v létě i v zimě a nikdy nebudete mít nouzi o zajímavý program. Kamenný Újezd je skvělé místo pro dovolenou i výlet.

Názory a doporučení

Pavlína Hájková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 1.9.2019
Klidná, malá vesnička...
Pavlína Hájková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 18.8.2019
Místo je velice klidné, ideální pro nerušený odpočinek. Přímo v obci není možné nic nakoupit, ale do Krumlova je to autem kousek.