Loading

Ubytování v Králíkách (okres Ústí nad Orlicí)

(2 objekty + 26 objektů v okolí 25 km)

Chalupa U Zezulků

Králíky (okres Ústí nad Orlicí), na okraji obce / města, u potoka
Chalupa s tenisovým kurtem a saunou

Chalupa v lese

Králíky (okres Ústí nad Orlicí), mimo obce / města, u potoka
Místo, kam se budete chtít vracet.

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda (Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 2,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Kanadský srub v nádherném prostředí

Penzion u Víchů

Červená Voda (Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 3,8 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Rodinný penzion v podhůří Orlických hor

Chalupa Beáta

Červená Voda (Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 3,8 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí

Chalupa Dolní Morava

Dolní Morava (Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 5,0 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Chata se saunou, krbem a bazénem

Chalupa a rekreační domek U Strašidla

Malá Morava (Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 5,1 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Na polosamotě, v těsné blízkosti lesa.

Dům U nových přátel

Lichkov (Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 5,7 km vzdušně), na okraji obce / města, v...
Ubytování v podhůří Orlických hor

Chalupa Svatební dar

Dolní Morava (Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 7,5 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Samota u lesa s vyhlídkou na sjezdovky.

Penzion Pod Slamníkem

Dolní Morava (Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 8,7 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Penzion s bazénem a vírivkou u sjezdovky
1 - 28 / 28

Králíky (okres Ústí nad Orlicí)

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 1

Králíky jsou město v Pardubickém kraji, které administrativně spadá do okresu Ústí nad Orlicí. Pro turisty je tato destinace velmi zajímavá, hlavně proto, že se nachází v atraktivním regionu Králický Sněžník. Ten je vhodný jak pro provozování pěší turistiky, tak pro lyžování. I když jsou Králíky kulturně velmi bohaté město, možná si budete chtít vyrazit za zábavou i do přilehlého okolí. Pokud se jedná i o Váš případ, určitě se zajeďte podívat do Žamberku či již zmíněného Ústí nad Orlicí.

Strategické místo s panenskou přírodou

První zmínku o oblasti lze zaznamenat již ve 14. století. K aktivnímu osídlení však došlo až o dvě století později. Pod vládou Zdeňka z Valdštejna, který byl po dlouhou dobu majitelem panství, začalo město rychle vzkvétat. Nejspíš i proto, že se v jeho okolí nacházela naleziště některých nerostných surovin. Jejich zásoby však nebyly příliš velké, takže v průběhu 17. století byla těžba ukončena.

Kvůli tomu byli lidé nuceni přejít na jiný zdroj obživy. V Králíkách se dařilo především výrobě látek, varhan a upomínkových předmětů. Ty se v Králíkách začaly vyrábět pro velký turistický zájem o nedaleké poutní místo. V dalších stoletích město postihlo několik neštěstí. K nim se řadí i rozsáhlý požár města v 18. století.

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 2

Jelikož jsou Králíky na velmi atraktivním místě, v historii přitáhly pozornost několika významných osob. V archivu najdeme zmínku o tom, že město několikrát navštívil například Josef II. a dokonce i Adolf Hitler. Jeho zájem upoutalo především masivní hraniční opevnění. V současné době je město velmi oblíbeným cílem turistů.

Kam za kulturou v Králíkách?

Největší dominantou přírodního charakteru v blízkém okolí je Králický Sněžník. Jedná se o rozlehlou národní přírodní rezervaci, která je oblíbená jak u dětí, tak dospělých. Pokud se odhodláte k celodennímu výšlapu, odměnou Vám bude fotografie s proslulou soškou slona. Když se zdržíte, navštivte i pozoruhodný mramorový lom Dolní Morava či rozhlednu na Klepáči.

Navštívit také můžete poutní místo na Hoře Matky Boží. Vše, co zde při své návštěvě uvidíte pochází z práce dobrovolníků, kteří pracovali bez nároku na jakoukoliv odměnu. Patrně nejcennějším fragmentem celého areálu je Milostný obraz Panny Marie Sněžné.

Milovníci vojenské historie by pak neměli opomenout návštěvu Králické pevnostní oblasti. Ta je jedním z nejvíce opevněných míst na našem území. K vidění tu jsou pozůstatky několika pěchotních srubů, dělostřelecké tvrze i pár vojenských muzeí. Během roku se zde koná i mnoho kulturních a vzpomínkových akcí.

Králíky nabízí aktivity pro malé i velké

Jestli cestujete s dětmi, určitě Vás potěší i několik hradů a zámků, které jsou v celkem dobré dojezdové vzdálenosti od města. Jedním z nich je zámek Litomyšl, který je zapsán na světovém seznamu UNESCO. Druhou možností je také návštěva zámku Doudleby nad Orlicí. Do půl hodiny jízdy od města je i hrad Litice nad Orlicí.

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) 3

Nejvhodnější místo ke koupání v přilehlém okolí jsou termální lázně ve Velkých Losinách. Tento areál Vám nabídne lenošení v ozdravné termální vodě. V případě potřeby jsou Vám k dispozici i procedury spojené s wellness.

Z hlediska provozování zimních sportů je nabídka mnohem bohatší. Jen kousek cesty od města je vyhlášený lyžařský areál Dolní Morava. Druhou možnost pro Vás představuje Ski areál Větrný Vrch, který je určen i pro milovníky snowboardingu. Další lyžařská centra jsou Vám k dispozici v Mladkově, Červené Vodě a Čenkovicích.

Ubytování pro všechny skupiny turistů

Jestli-že se rozhodnete Králíky navštívit a zároveň jste trochu náročnější klienti, určitě se ubytujte v příjemně zařízených apartmánech. Pokud netoužíte po turistickém ruchu, vhod Vám přijde možnost ubytování v soukromí. Velmi oblíbeným typem ubytování je i možnost ubytování v chalupě či v některé z místních chat a roubenek. V širším okolí nájdete tiež penzióny a hotely.

Králíky jsou místo, které Vás nadchne svými památkami i dokonalými sportovními možnostmi. Objevte i Vy tento malý ráj na úpatí jedněch z nejkrásnějších hor.

Názory a doporučení

Alena Zezulková (ubytovatel) 9.5.2019
Čisté, klidné prostředí, krásná příroda. Město Králíky - krásný klášter - Hora Matky Boží, pěkné náměstí s restauracemi, kavárnou, koupaliště, zimní stadion, muzeum, obchodní střediska