Loading

Ubytování v Kuklíku

(0 objektů + 15 objektů v okolí 25 km)

Wellness hotel Marta

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Kuklík 0,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Kvalitní ubytování i služby

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Kuklík 2,0 km vzdušně), na...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Farma u Vojtků

Křižánky (Kuklík 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,

Roubenka U Jakuba

Křižánky (Kuklík 7,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Penzion na Křižánkách

Křižánky (Kuklík 8,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Komfortný penzion v Žďárských vrších

Chalupa Telecí

Telecí (Kuklík 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Stylová chalupa s krbem na Vysočině

Ubytování Vysočina

Svratka (Kuklík 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Apartmán ve Žďárských vrších

Chalupa ve Svratce

Svratka (Kuklík 10,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí

Chalupa Za Humny

Cikháj (Kuklík 10,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Kuklík 11,2 km vzdušně), n...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm
1 - 15 / 15

Kuklík

Kuklík 1

Za prázdninami na Žďársko

Kdo přemýšlí o pohodové a cenově dostupné dovolené v Česku, ten by se měl zaměřit na objevování kraje Vysočina. Nejen, že je to sem ze všech koutů republiky zhruba stejně daleko, ale také Vám nabídne spoustu neobjevených zákoutí. Mezi taková místa se řadí i obec Kuklík v okrese Žďár nad Sázavou.

Kuklík se nachází v úrodné krajině, obklopený hustými lesy chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Zároveň je to blízko k několika rybníkům, mezi kterými byste našli rybník Sykovec a Medlovský rybník. Ten, kdo si zajede kousek dál, ten stane u populárního rybníka Velké Dářko.

V případě, že byste se začali nudit, během několika minut stanete uprostřed Nového Města na Moravě. V dobré dojezdové vzdálenosti je i okresní Žďár nad Sázavou a Polička.

První zmínka o Kuklíku pochází ze 14. století. Zajímavostí je, že se o něm nemluví jako o nynějším Kuklíku, ale jako o obci Výmyslice. Ke změně jména došlo v průběhu 17. století, kdy se definitivně ujal název Kuklík. Důvod, proč tomu tak bylo není dodnes úplně jasný. Někteří historikové tvrdí, že mohlo jít o spojení se jménem mlýna, který tu měl stát. Jiní si zase myslí, že za změnou stálo nošení pokrývky hlavy, kterou nosili dělníci pracující v huti.

Co se týče živobytí, místní se zabývali především zemědělstvím a lesními pracemi. Kdokoliv mohl, ten si našel místo v nedalekých sklárnách. Později sem přešlo i zpracování železa. Po objevení nalezišť se pak ruda dolovala přímo na území Kuklíku. Dnes je obec vyhledávaným cílem cestovatelů z celé republiky.

Kuklík 2

Co můžete v Kuklíku vidět?

Kuklík je velmi malý. Proto tu památek najdete jen pomálu. Mezi nimi je několik krucifixů. Také tu uvidíte dva památné stromy, které jsou zastoupeny dvěma druhy lípy. V blízkosti obce je ale poměrně velké množství dalších kulturních památek, které Vám zpříjemní Vaši návštěvu.

Během pobytu Vám rozhodně doporučujeme návštěvu Žďáru nad Sázavou. V něm je k vidění stejnojmenný zámek a velmi známá Zelená hora. Ta je díky své nezvyklé architektuře zapsána na světovém seznamu UNESCO.

Druhým cílem, který je taktéž zapsán na tomto seznamu kulturního dědictví je i zámek Litomyšl. K tomu dojedete zhruba po půl hodině. Dětem se zalíbí i návštěva hradu a zámku Svojanov. Dobrý kulturní program během roku nabízí i zámek Velké Meziříčí, ve kterém sídlí i muzeum.

V neposlední řadě nezapomínejte ani na návštěvu Jihlavy. S dětmi zamiřte do Zoologické zahrady, ve které uvidíte jak známé, tak méně známé druhy zvířat. Setkáte se tu třeba s babirusou sulaweskou, hrošíkem liberijským nebo irbisem. Dětem se bude určitě líbit i ježek ušatý či karakal.

Poučná bude i zastávka v Muzeu Vysočiny, které Vás seznámí s historií celého regionu. Je tu expozice věnující se přírodním poměrům. Nepřijdete ale ani o ukázky městského života a řemesel. Pokud máte pro strach uděláno, jistě se rádi podíváte do proslulého jihlavského podzemí. Komplex chodeb, které jsou vyhloubané pod městem se řadí mezi největší podzemní labyrinty u nás.

Tipy, kde si zasportovat

V případě, že holdujete přírodnímu koupání, pro tyto účely využijete rybník Medlov a Milovský rybník. Za zhoršeného počasí Vám vodní hrátky zprostředkuje Aquapark v Ústí nad Orlicí, nebo Aquapark v Moravské Třebové. Široké spektrum vodní zábavy Vám poskytne i Vodní ráj Jihlava. V Jihlavě si zahrajete i laser game, nebo se projedete na koni.

Kuklík 3

Vzhledem k pozici obce se můžete těšit i na rozsáhlé možnosti lyžování. Jen pár minut Vás dělí od lyžařského centra Jimramov. V dobré dojezdové vzdálenosti je i Ski areál Harusák. Nedaleko Kuklíku je i mnoho běžkařských tras.

Cenově dostupné ubytování v Kuklíku

Kuklík potěší všechny cestovatele, kteří mají vyšší nároky na úroveň ubytování. Přímo v obci je totiž několik komfortně zařízených penzionů. Na své si přijdou i příznivci ubytování v chalupě a v soukromí.

Těm, kteří nemají příliš vysoké požadavky bude vyhovovat ubytování v některé z rekreačních chat. Pokud preferujete ubytování v apartmánu, nebo byste rádi využili služeb hotelu, bude třeba se poohlédnout v jiných obcích a městech v okolí.

Kuklík je výborným místem pro trávení rodinné dovolené. Vyhovovat bude ale i těm, kteří si přijedou odpočinout s partnerem. Díky velkému množství aktivit máte téměř jistotu, že si z dovolené odvezete spoustu krásných zážitků.