Loading

Ubytování v Kuňovicích (okres Benešov)

(0 objektů + 1 objekt v okolí 25 km)

Apartmány Zelená zahrada

Mladá Vožice (Kuňovice (okres Benešov) 19,7 km vzdušně), na...
Luxusní apartmány na okraji městečka.
1 - 1 / 1

Kuňovice (okres Benešov)

Kuňovice (okres Benešov) 1

Říkáte, že jste v Kuňovicích ještě nikdy nebyli a ani nevíte, kde vlastně jsou? Je to obec nacházející se v okrese Benešov ve Středočeském kraji, asi 71 km jihovýchodně od hlavního města Prahy. Tím samým směrem je to asi 30 km od Benešova a zhruba 10 km od Vlašimi, asi 30 km na západ od Ledče nad Sázavou.

První písemná zmínka o obci jako tvrzi pochází z r. 1412, kdy byla v državě pana Linharta z Kuňovic. Novodobá historie Kuňovic se datuje od roku 1990, kdy byly odloučeny od Zdislavic a uznány jako samostatná obec.

Vzhledově se Kuňovice příliš neliší od jiných českých či moravských vesnic. Většina společenského života, jako i domů se soustřeďuje okolo návsi, která je vlastně takovým středem obce. Na kuňovické návsi Vás jistě na první pohled zaujme kaplička z r. 1910 a památník věnovaný padlým v I. světové válce. Obklopena listnatými stromy tvoří kaplička malebné zátiší jakoby z historické pohlednice.

Kuňovice – místo vhodné pro Vaši rekreaci

Kuňovice Vám nabízejí nejen malebnou krajinu, ale i bohaté zázemí zejména pro pěší turistiku a cykloturistiku, ale i houbaření a rybaření. Krajinnou dominantou obce a jejího bezprostředního okolí je vrch Horka, který Vás přímo vybízí k výšlapu na něj. A když vystoupíte na jeho vrchol, zjistíte, že nepotřebujete ani rozhlednu, on Vám ji zcela nahradí. Tak se proto rozhlédněte všemi směry a vyberte si cíle svých výletů.

Ten první můžete nasměrovat do obce Pravonín, která je od Kuňovic vzdálena asi 7 km jihozápadně po silnici, vzdušnou čarou ještě méně – ale to jen když budete důkladně znát zkratky po cestě. Najdete tu zajímavou stavbu původně románské rotundy, v okolí jsou místa vhodná k procházkám.

Kuňovice (okres Benešov) 2

Další výlet Vás zavede do města Vlašim, které leží necelých 10 km od Kuňovic. Na ostrohu nad řekou Blanicí se tu rozprostírá zámek Vlašim ze začátku 14. století. Kromě bohaté výzdoby interiéru za prohlídku stojí i kaple sv. Vincenta ve věži, sbírka rytin a galerie ve Vlašimské bráně. K procházkám svádí překrásný zámecký park.

Z Vlašimi to nebudete mít daleko do obce Louňovice pod Blaníkem, legendárním vrchem Čech. Blaník, kromě spojení s blanickými rytíři, je součástí překrásné chráněné krajinné oblasti, kterou budete mít jako na dlani, když vystoupáte na věž Rozhledny Velký Blaník. Patříte-li k milovníkům hradů a zámků, zahrňte do svých plánů i zámek ve Zruči nad Sázavou, zámek Libouňrotundu sv. Václava v obci Zvěstov, zřícenina hradu Šelmberk u obce Běleč, hrad Český Šternberk, hrad PirkštejnRatajích nad Sázavou.

Objevte Kuňovice jako místo pro super dovolenou

Přehradní nádrž na řece Trnavě, známá jako přehrada Trnávka je přírodním koupalištěm s upravenými písečnými plážemi. Rozprostírá se asi 20 km od Kuňovic nedaleko obce Červená Řečice. Asi 1 km od Želiva Vám osvěžení v horkých dnech poskytne voda vodní nádrže Vřesník. Na jejím břehu najdete možnost ubytování v kempech a chatách. Kromě využití k výrobě elektřiny slouží nádrž i jako místo vhodné pro rekreaci, vodní sporty i sportovní rybolov. Když se počasí trochu pokazí, okolí skýtá dobré podmínky i pro turistiku, cykloturistiku a houbaření.

Kuňovice (okres Benešov) 3

Jestli budete trávit svou dovolenou v Kuňovicích během zimních měsíců a budou příznivé sněhové podmínky, v blízkém okolí budete mít dost možností především k běžeckému lyžování. Vynikající podmínky pro běžky, dobře značené a upravované tratě i malou sjezdovku najdete na severozápadním svahu vrchu Melechov uprostřed lesa u obce Kouty. Ještě blíž ke Kuňovicím se nachází Ski areál Horní Kouty – Radvánov u obce Mladá Vožice. Asi 40 km na jihovýchod od Kuňovic najdete další lyžařské středisko – Ski areál Křemešník.

Kde v Kuňovicích seženete ubytování?

Jestliže zavítáte do Kuňovic a budete zde chtít i pobývat, je dobré spojit se s obecním úřadem, který má za tímto účelem k dispozici několik rekreačních domů - chalup. Samozřejmostí je i možnost ubytovat se v soukromí u místních. V okolí si můžete pronajmou i chaty, zejmána v blízkosti vodních ploch. V nedalekých obcích najdete také apartmány. Za luxusnějším ubytováním budete muset asi zajet do Vlašimi nebo Benešova, kde je výběr ubytovacích zařízení širší, k dispozici sú Vám i hotely a penziony.

Ale je velmi pravděpodobné, že tuto možnost nezvolíte a zůstanete v Kuňovicích. Vždyť i takový pobyt má své kouzlo. Ruchu a shonu máte dost po celý rok, vydechněte teda, zrelaxujte se a hoďte starosti za hlavu. Nechť Vaší jedinou starostí je, na jaký výlet se vydat nejdříve.