Loading

Ubytování v Kuřimské Nové Vsi

(0 objektů + 6 objektů v okolí 25 km)

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Kuřimská Nová Ves 5,4 km vzdušně), mimo obce / měs...
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Farma Kundratice

Kundratice (Kuřimská Nová Ves 13,3 km vzdušně), na okraji ob...
Ubytování na farmě, s bazénem

Penzion U Osady

Veverské Knínice (Kuřimská Nová Ves 14,2 km vzdušně), v obci...
Pokoje s vlastní koupelnou

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Kuřimská Nová Ves 14,7 km vzdušně), v obci / ve m...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Kuřimská Nová Ves 18,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko) (Kuřimská Nová Ves 19,2 km vzdušně),...
Prostorná chalupa s bazénem!
1 - 6 / 6

Kuřimská Nová Ves

Kuřimská Nová Ves 1

Dovolená ve znamení ticha

Už jste unavení z prázdnin v rušných centrech měst? Pak si pro ty letošní vyberte destinaci, kterou nebrázdí davy turistů. Není ale kvůli tomu potřeba cestovat do odlehlých hor. Svou práci odvede i některá z obcí Jihomoravského kraje. Třeba taková Kuřimská Nová Ves, která je součástí okresu Brno-venkov.

Kuřimská Nová Ves je v sousedství kraje Vysočina. Což se do značné míry podepsalo i na jejím okolí. Kromě zemědělských lánů je tu i husté pásmo lesa, které je vděčným cílem procházek. Projít se ale můžete i po památce Pláně, která na Kuřimskou Novou Ves z jedné strany přiléhá.

Také lze nasednout do auta a vyjet si k Doubravníku a Borači. Nedaleko nich najdete Sokolí skálu, Veselský chlum, Hrušín a přírodní rezervaci pod Sýkořskou myslivnou. Z dalších středisek jsou Kuřimské Nové Vsi nejblíže Dolní Loučky, Předklášteří a Tišnov.

Klidný život v přírodě

O Kuřimské Nové Vsi mnoho informací nemáme. Byla založena v 2. polovině 14. století a pak, jako by se po ní slehla zem. Můžeme ale vycházet z toho, že místní terén umožňoval zemědělskou činnost. Ta mohla být spojená i s chovem dobytka a těžbou dřeva v lokálních porostech. Ačkoliv nám není známá ani správa obce, mohl se jí ujmout klášter Porta coeli v Předklášteří.

Voda se rozevírá až v 1. polovině 20. století, kdy se obec dočkala moderního kostela. Na počátku 21. století k ní byl připojen Prosatín. Dnes je Kuřimská Nová Ves ideálním cílem cestovatelů, kteří požadují naprosté soukromí a klid.

Co je možné v Kuřimské Nové Vsi podniknout?

Kuřimská Nová Ves 2

Nejcennější historickou památkou, která je tu k vidění je již zmíněný kostel sv. Antonína Paduánského. Jen kousek od něj jsou také dva chráněné stromy. Rozhodně si ale nemusíte zoufat, že zbytek dovolené prosedíte za pecí.

Téměř za humny je Předklášteří s monumentálním klášterem Porta coeli. Hned vedle něj je Tišnov, kterému vévodí rozhledna Klucanina. S většími dětmi, nebo s partou přátel projděte Cestu hrdelního práva, která čítá několik atraktivních zastavení. Když dojdete až k Lenosti, můžete vystoupat k Tišnovské šibenici, která se skrývá v zalesněných kopcích.

Když už tady budete, protáhněte si cestu a zajeďte si k Čebínu, u kterého je přírodní zajímavost Malhostovická pecka. Na ni navazují Malhostovické kopečky a Drásovský kopeček. Všechny tyto útvary ve Vás rázem vyvolají vzpomínku na Pálavu. Na pamětihodnosti je bohatá i Lomnice. Kromě kaple sv. Antonína Paduánského je v ní i synagoga, židovský hřbitov s márnicí a zámek. Ten je ale přístupný jen občasně.

Naprosto nezbytná je pro Vás prohlídka hradu Pernštejn. Asi půl hodiny daleko jsou také Punkevní jeskyně. Jen nedaleko od nich je Blansko, ve kterém je stejnojmenný zámek. Ten je dnes pobočkou Muzea Blanenska. Určitě si ale nenechte ujít ani dřevěný kostel a pozůstatky hutí, které se skrývají v jeho blízkém okolí.

Sportovní a další volnočasové aktivity v obci

Kuřimská Nová Ves je rájem pro cyklisty a zapálené pěší turisty. Nechybí tu ani menší hřiště s asfaltovým povrchem. V Dolních Loučkách je atletická dráha a multifunkční hřiště. V Tišnově jsou tenisové kurty a fotbalový ovál. Za nepřízně počasí si ve městě pronajmete i tělocvičnu, nebo dráhu na bowling. Jestli Vám jde o koupání s kapkou zaslouženého relaxu, rozhodně zamiřte do Aquaparku Kuřim. V létě Vás plně uspokojí i letní Aquapark v Blansku.

Sněhové podmínky jsou v této oblasti do značné míry nejisté. Až na výjimky je v Jihomoravském kraji spíše tepleji. Vysočina ale vylepšuje skóre, takže nemusíte mít žádné velké obavy. Do půl hodiny stanete na svahu Skiareálu Fajtův kopec, nebo na sjezdovce v Hodoníně u Kunštátu. Když se zima vydaří, budete tu moci i několik hodin běžkovat.

Kuřimská Nová Ves 3

Ubytování v Kuřimské Nové Vsi

V Kuřimské Nové Vsi provozuje svou činnost cenově dostupný penzion. Také tu seženete ubytování v domácky zařízených privátech. Mimo obec jsou i komfortní lesní chalupy a chaty. Vzhledem ke kráse zdejšího prostředí se Vám vyplatí i pronájem prázdninového domu, do kterého se vejdete jak s partou přátel, tak s rozvětvenou rodinou.

Kdo preferuje prázdniny v ne příliš známých lokacích, pro toho bude Kuřimská Nová Ves učiněný ráj. Nejen, že je v jejím okolí spousta historicky významných objektů, ale i dostatek prostoru pro provozování širokého spektra nejrůznějších sportovních aktivit.