Loading

Ubytování v Kvasinách

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Kvasiny 325

Kvasiny, na okraji obce / města
Ubytování v klidné části Kvasin

Farma u Otčenášků

Voděrady (okres Rychnov nad Kněžnou) (Kvasiny 9,9 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Krásné a prostorné ubytování jako doma!

CHATA HANA

Zdobnice (Kvasiny 10,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata s bazénem,krb,bar, spol. místnost

Rekreační Chalupa U Supa

Deštné v Orlických horách (Kvasiny 11,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na...
Ideální pro skupiny, blízko vleku

Chata Na Dříši

Deštné v Orlických horách (Kvasiny 11,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Chata se saunou v Orlických horách

Chalupa Terasa

Deštné v Orlických horách (Kvasiny 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
krásná, jen 250 m od lanovky a sjezdovek

Domeček

Deštné v Orlických horách (Kvasiny 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Domeček až pro 8 osob v Orlických horách

Apartmány na náměstí

Opočno (okres Rychnov nad Kněžnou) (Kvasiny 12,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Stylové apartmány v centru Opočna

Chata Kunc

Deštné v Orlických horách (Kvasiny 12,3 km vzdušně), mimo ob...
LASTMINUTE - Mimořádné slevy

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách (Kvasiny 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
Útulné pokoje, dobrá restaurace
1 - 31 / 31

Kvasiny

Kvasiny 1

Dovolená v orlickém podhůří

Kdo chce poznávat krásné končiny naší země, ten by měl alespoň jednu dovolenou strávit v Královéhradeckém kraji. A především pak v okrese Rychnov nad Kněžnou. Právě v něm se soustřeďuje velké množství památek a zajímavých míst, jejichž návštěvou bez problému vyplníte každou volnou minutu. Dnes si posvítíme na to, jaké možnosti Vám v tomto ohledu nabízí obec Kvasiny.

Kvasiny jsou situované do zemědělského prostředí v podhůří Orlických hor. Pokud byste z nich chtěli uspořádat celodenní výlet pro pěší, udělejte si expedici na Komáří vrch. Za Vaši pozornost rozhodně stojí i přírodní rezervace Černý důl a Neratovské louky. Pěkné chvíle s rodinou prožijete i při procházce k Černíkovickému rybníku, ke kterému přiléhají ještě rybníky Mošna a Necky. Co se týče okolních měst, úplně nejblíže je Solnice, do které vjedete prakticky ihned po opuštění obce. Kousek za ní je Rychnov nad Kněžnou a Vamberk.

Průmyslové srdce Rychnovska

První zmínka o Kvasinách se zjevuje v 1. polovině 16. století. Pozdější archeologické nálezy ale odhalily, že první lidé se tu usadili zhruba tři tisíce let před začátkem našeho letopočtu. Podle všeho ale není 16. století datem vzniku obce. Historické prameny naznačují, že by mohla být až o pět století starší.

Přímo kolem tehdejší vesnice vedla frekventovaná obchodní stezka, po které se převážela sůl. Aby byla zaručena její bezpečnost, bylo kolem ní postaveno několik strážních hradů, které zajišťovaly všeobecný pořádek. Tuto funkci převzaly dnes již zaniklé hrady Klečkov a Hlodný. I samotné Kvasiny měly vlastní hrad. Ten byl ale posléze přestavěný na dnešní zámek. Novější záznamy ukazují, že hlavním zdrojem obživy lidu z Kvasin bylo zemědělství a nějaká drobná řemesla. V současné době je v nich jedna z poboček závodu Škoda Auto a firma, která se zabývá technologiemi pro automobilový průmysl.

Kvasiny 2

Tipy, co dělat, když zavládne nuda

Dominantou Kvasin je zámek, který dnes slouží ke kulturním a výstavním účelům. Dále byste neměli minout sousoší sv. Jana Nepomuckého a sv. Václava a také boží muka. Za povšimnutí stojí i vodní kanál Dlouhá strouha. Ten byl hlavním přívodem vody do místního mlýna.

V případě dlouhé chvíle si udělejte cestu do Rychnova nad Kněžnou. V jeho centru je zámek a památník Karla Poláčka. Na první pohled Vás dozajista upoutá i zvonice Kryštof a zvonice U sv. Havla. Budete-li pokračovat na své pouti dál, dorazíte do Vamberku, ve kterém si prohlédnete Muzeum krajky Vamberk. Z něj je to jen kousek k zámku Doudleby nad Orlicí, hradu Potštejn, zámku Potštejn a ke zřícenině hradu Velešov. Pěkný den prožijete i na hradu Litice nebo na zámku Častolovice. Vaší pozornosti by neměl za žádnou cenu uniknout ani monumentální zámek Opočno a zámek v Kostelci nad Orlicí. Zhruba do půl hodiny stanete i před oblíbeným hradem Kunětická hora. Nic Vám nebrání ani v návštěvě zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, která je jednou z nejlepších u nás.

Kam si vyrazit za sportem?

Kvasiny jsou ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku a pro jízdu na kole. Také je v nich velmi dobrá dostupnost tenisových kurtů, které vlastní lokální tenisový klub. Solnice má fotbalové hřiště, plácek s umělým povrchem a několik dětských hřišť. V Rychnově nad Kněžnou je taktéž fotbalový ovál a několik kurtů pro tenis. Během celého roku je ve městě v provozu krytý plavecký bazén a několik multifunkčních sportovních hal, které se hodí pro široké spektrum kolektivních sportů, včetně bowlingu.

Kvasiny 3

V zimě si jeďte zabruslit na zimní stadion v Rychnově, který je vhodný i pro hokej. V případě, že napadne dostatek sněhu Vám okolí Kvasin umožní několik hodin běžkovat. Za klasickým lyžováním jeďte do Skiareálu Na Špičáku nebo do Skicentra Zdobnice. Velmi dobře dostupné jsou z Kvasin i Říčky v Orlických horách.

Kvasiny z pohledu ubytování

V Kvasinách máte možnost si pronajmout cenově dostupné apartmány a priváty. Svou činnost tu provozují i penziony a prázdninové domy. Kdo preferuje samotu a klid, tomu doporučíme, aby se porozhlédl po nabídce rekreačních chalup a dobře vybavených chat. V nich se můžete zabydlet buď s přáteli nebo s celou Vaší rodinou.

Díky svým možnostem Vás Kvasiny dozajista nezklamou. Nejen, že je to z nich jen pár minut do několika velkých měst, ale také díky nim poznáte mnoho nových památek. Svůj program na míru si tu proto sestaví naprosto každý z Vás. Což je dobrý předpoklad pro to, že se budete do Kvasin velmi rádi vracet.