Loading

Ubytování v Libchavách

(1 objekt + 20 objektů v okolí 25 km)

Penzion Hůrka

Libchavy, v obci / ve městě
Nadstandardně vybavené pokoje v penzionu

Ubytovna a Penzion Perla

Ústí nad Orlicí (Libchavy 3,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Levné, čisté a komfortní ubytování...

Apartmán Záchlumí

Záchlumí (okres Ústí nad Orlicí) (Libchavy 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Soukromí, velký balkon, domácí atmosféra

Penzion Marie Magdalenka

Helvíkovice (Libchavy 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
v podhůří Orlických hor, se saunou

Hotel Zámek Potštejn

Potštejn (Libchavy 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Nádherné ubytování na zámku!

Penzion Rot

Žamberk (Libchavy 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion - výhodní cena!

Chata KINEX Relax

Pastviny (Libchavy 15,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v Orlických horách

Chalupa Majdalenka

Studené (Libchavy 16,0 km vzdušně), na okraji obce / města,...
SUPER LM 26.-29.02. cena 6999,- až 10 os

Chalupa u Frimlů

Studené (Libchavy 16,0 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Poslední volné termíny na léto...!!!!

Apartmán U tří jasanů

Klášterec nad Orlicí (Libchavy 16,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulný apartmán s vlastním bazénem
1 - 21 / 21

Libchavy

Libchavy 1

Načerpejte energii na úpatí Orlických hor

Orlické hory jsou oblíbeným cílem pěších turistů i lyžařů. Není se příliš čemu divit. Sice nejsou tak velké jako Jeseníky nebo Beskydy, ale to jim nijak neubírá na kráse. Pokud si i Vy přejete poznat je při nejbližší příležitosti trochu blíž, rozhodně neuděláte chybu, když se vydáte do vyšších poloh Pardubického kraje.

Konkrétně pak do obce Libchavy, která je součástí okresu Ústí nad Orlicí. Libchavy leží v údolí Libchavského potoka, který se tady spojuje s tokem Tiché Orlice. Ačkoliv jsou obklopené loukami a zemědělskou půdou, hlavním poznávacím znakem této oblasti jsou zalesněné kopce pozvolna se měnící ve štíty Orlických hor.

Nic Vám také nebrání v tom se sbalit a zajet si k přírodní rezervaci Hemže-Mýtkov. Setkáte se tu s puštíkem, srncem nebo veverkou. Na ni navazuje rezervace Peliny. Ta je již po technické stránce součástí Chocně. Z měst v okolí bychom Vám doporučili návštěvu Ústí nad Orlicí, Letohradu nebo Žamberku.

Německé Libchavy

Vznik Libchav se datuje do 13. století, kdy docházelo k pomalému osidlování zdejšího lesnatého pásma. Ne vždy ale byly Libchavy české. Prvními osadníky obce byli Němci. Proto se jim po dlouhá léta říkalo Německé Libchavy. Pozůstatkem tohoto rozdělení může být název nedalekých Českých Libchav, které jsou jen o několik kilometrů dál.

Zdrojem obživy místních bylo především zemědělství, lesnictví a později i výroba látek. Bohužel, blahobyt netrval věčně. Tím, že byla obec až do konce 2. světové války německá byla hodně postižená poválečným odsunem. Libchavy se podařilo osídlit Čechy z vnitrozemí, takže je nečekal podobně neblahý osud, jako některé vesnice v pohraničí. Dnes se Němci do Libchav pravidelně vracejí a aktivně pomáhají zvednout životní úroveň v obci.

Libchavy 2

Tohle Vám nesmí uniknout!

Jedinou historickou památkou v Libchavách je kostel sv. Mikuláše. Při troše štěstí uvidíte i několik původních stavení. Za další zábavou se budete muset přesunout někam jinam. Třeba do Ústí nad Orlicí. V jeho centru jsou Tkalcovské domky. Hned za nimi je Městské muzeum Ústí nad Orlicí. Klidnou procházku slibuje i výšlap křížovou cestou na rozhlednu Andrlův chlum.

V Chocni na Vás pro změnu čeká Orlické muzeum. V Letohradě je zase Městské muzeum řemesel a zámek. Ten slouží z větší části jako hotel. Je ale možné v něm absolvovat komentované prohlídky. Mimo letní prázdniny se však musíte předem objednat. Určitě ale nemusíte spoléhat jen na tyto dvě možnosti. Za Vaši pozornost rozhodně stojí hrad Litice, zámek Nové Hrady nebo zámek Žampach.

Maximálně dvacet minut Vás dělí i od malebného zámku Doudleby nad Orlicí a unikátního zámku Litomyšl, který je na seznamu UNESCO. Mimo něj ve městě spatříte i boží muka, Markův mlýn a expozici Regionálního muzea. Hodně netradiční je i Portmoneum – Muzeum Josefa Váchala.

Kam za aktivním pohybem v Libchavách?

V Libchavách je fotbalové hřiště, atletický ovál a multifunkční herní plocha pro volejbal a pro tenis. Ústí nad Orlicí má tenisové kurty, fotbalová hřiště, plochu pro atletiku a aquapark. Kousek od města je i Via ferrata a minigolf. V Deštné v Orlických horách je také lanový park. U Lanšperka si zahrajete golf. Také neuděláte žádnou chybu v případě, že si na dovolenou přivezete kolo.

Hodně zábavy si v Libchavách užijete i během zimní dovolené. Téměř za humny na Vás čeká Ski areál Přívrat. Tomu šlape na paty Ski Areál Dlouhoňovice. Jinak si budete muset zajet do Olešnice v Orlických horách, ke Kačenčině sjezdovce nebo do Ski areálu Hartman. Ve větších městech objevíte i zimní stadiony, které jsou vhodné pro hokej a bruslení. V případě jejich absence se místo nich postaví veřejná ledová plocha. Díky dobrým sněhovým podmínkám tu můžete i běžkovat.

Libchavy 3

Prázdninové ubytování v Libchavách a okolí

I přesto, že se Libchavy neřadí mezi největší turistická střediska, najdete v nich úctyhodné množství ubytovacích kapacit. Nejvíce oblíbený je pronájem apartmánů. Objevíte tady i hotel a ubytování v privátech.

Jestli se chcete maximálně přiblížit okolní přírodě, vsaďte na podhorské chaty, chalupy nebo dřevěnice, kterých je v této oblasti relativní dostatek. Okolní destinace nabízejí i ubytování v penzionech a kempech. Svého favorita si tu proto najdou i ti nejnáročnější z náročných.

Libchavy jsou technicky vzato předměstím Ústí nad Orlicí. Budou se proto líbit všem, kteří touží po vesnické idylce, ale zároveň chtějí mít v dosahu i možnosti velkého města. Z toho důvodu se pobyt v nich hodí pro všechny věkové skupiny cestovatelů.