Loading

Ubytování v Mezilečí

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Penzion Klídek

Mezilečí, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální ubytování při kurtech a vodě

Vila Hořičky

Hořičky (Mezilečí 1,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Vila Hořičky - Ratibořice

Penzion Čapkův statek

Hořičky (Mezilečí 2,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u le...
V oblasti Podkrkonoší a Orlických hor

Chalupa na Kopaninách

Chvalkovice (okres Náchod) (Mezilečí 3,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / n...
Pohodlná chalupa na polosamotě

Ubytování u Obory

Česká Skalice - Zlíč (Mezilečí 7,2 km vzdušně), na okraji obce / města
U obory, s rozlehlým pozemkem a bazénem

Ubytování Na Vejminku v Podkrkonoší

Rtyně v Podkrkonoší (Mezilečí 8,0 km vzdušně), na okraji obc...
Romantické ubytování s koupací kádí

Růžová chalupa u Šimánků

Rtyně v Podkrkonoší (Mezilečí 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Idylická chalupa s bazénem a saunou

Chalupa Ještěrka

Červený Kostelec (Mezilečí 8,8 km vzdušně), na okraji obce...
Velká chalupa se saunou - pokojná oblast

Ubytování Starý Sedloňov

Velké Svatoňovice (Mezilečí 10,6 km vzdušně), na okraji obce / města, na horách
S bazénem, přímo u TrutnovTrail!

Penzion Deluxe

Vysokov (Mezilečí 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Stylový penzion se zahradou a bazénem
1 - 33 / 33

Mezilečí

Mezilečí 1

Prázdniny v Podkrkonoší

Většina lidí má dovolenou spojenou s nekonečným koupáním u moře nebo s lyžováním na nejbližším ledovci. Ne každý má ale náladu na dlouhé cesty plné dopravních komplikací. Proto řada našinců nakonec zůstane doma. To ale neznamená, že by je tento postup o něco zajímavého ochudil. Své o tom vědí ti, kteří objevili obec Mezilečí. Ta se nachází v Královéhradeckém kraji a po stránce administrativy spadá do okresu Náchod.

Mezilečí je situované do relativně málo osídlené lokality, daleko od všech hlavních cest. Kromě polí ho obklopuje i husté lesní pásmo, které směrem na sever přechází do Krkonošsko-jesenické subprovincie. Během chvíle přejedete i do Krkonoš nebo do chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Jak víme, do ní patří i Polické stěny a Adršpašsko-teplické skály. Hodně oblíbeným, i když relativně málo známým cílem výletníků je i přírodní rezervace Dubno, která se rozkládá na březích vodní nádrže Rozkoš. Za památkami si pak můžete vyrazit do České Skalice, Náchodu nebo do Rtyně v Podkrkonoší.

Pohodový život rolníků

O Mezilečí toho víme jen velmi málo. První zmínka o něm pochází až z konce 15. století. Od samého počátku v něm ale žili především zemědělci, dřevorubci a zpracovatelé dřeva. Naprosto jistě víme i to, že Mezilečí celkem často měnilo své majitele. Mezi nimi byl i Antonín Pankrác Rudolf Gallas, který ho málem přivedl na buben. Kromě pranic mezi urozenými pány je však nepostihl nijak zvlášť krutý osud. Všechny problémy tedy měly silně lokální charakter. V současné době je Mezilečí vyhledávaným cílem rekreantů ze všech koutů Čech.

Mezilečí 2

Tipy, co lze v Mezilečí podniknout

Nejdůležitější památkou, která je zde k vidění, je dobová zvonice. Pokud jste příznivci české literatury, naplánujte si cestu do Ratibořic. Jak jistě víte, ty byly dějištěm proslulého románu Babička z pera Boženy Němcové. Kromě zámku Ratibořice v nich uvidíte i sousoší Babičky, vodní mandl a studánku v Bažantnici. V sousední Malé Skalici na toto dílo navazuje Areál Barunčiny školy.

Během svého prázdninového pobytu se jeďte podívat i na zříceninu hradu Vízmburk, do zámku v Náchodě nebo do zámku v Novém Městě nad Metují. Ve Vašem přímém dosahu je i zřícenina hradu Pecka. Kdo bude mít zájem, ten si může protáhnout výlet až do Trutnova. Na jeho okraji je zřícenina hradu Břecštejn. Dále by Vám nemělo uniknout Muzeum Podkrkonoší v Trutnově. Centrum města zdobí i Dračí ulička a Krakonošova kašna. Trochu stranou je pak památník Gablenz a Jánská kaple, která je zasazená do malebného parku.

V širším, ale stále dobře dostupném okolí Mezilečí je zřícenina hradu Choustníkovo Hradiště. Dále se Vám bude líbit monumentální barokní komplex Hospitalu Kuks. Pro celodenní výjezd se hodí také Jaroměř, ve které je známá pevnost Josefov. Dále je v ní Městské muzeum Jaroměř, Železniční muzeum Výtopna Jaroměř a Muzeum magie.

Prázdniny ve znamení sportu

Mezilečí má víceúčelové hřiště, které je vhodné pro hraní volejbalu, fotbalu a tenisu. Kousek od něj je také nádrž, která se v létě mění v menší koupaliště. Okolní lesy Vám umožní i plánování pěších a cyklistických výletů. Jen několik minut cesty Vás dělí od populárního jezera Rozkoš. Kromě koupání se na ní projedete na lodi. Sousední Hořičky mají pro zájemce v provozu moderní tenisový kurt. V České Skalici je atletický ovál, fotbalový stadion i tenisový kurt. V případě nutnosti si v ní pronajmete i tělocvičnu nebo se zapíšete na hodinu fitness.

Mezilečí 3

V zimních měsících si do Mezilečí vezměte sáňky a běžky. Využijete v nich totiž obojí. V Trutnově na Vás čeká zimní stadion, na jehož lední ploše můžete nejen bruslit, ale také hrát skupinově hokej. Pokud jste ale přijeli primárně za lyžováním, vsaďte také na vlek v nedalekých Radvanicích. Zcela Vás uspokojí i Skiareál Petříkovice. Sázkou na jistotu je také lyžovačka ve Skiareálu Mladé Buky, Jánských Lázních nebo v Černém Dole.

Možnosti ubytování v Mezilečí

V Mezilečí cestovatelé najdou penziony, apartmány i cenově dostupné priváty. Hojně poptávané jsou i prázdninové domy, podhorské chalupy a plně vybavené rekreační chaty. Jestli dáte na romantiku, Vaší pozornosti by neměla uniknout některá z dřevěnic či roubenek.

Mezilečí je skvělá základna pro turisty, kteří chtějí odpočívat, ale zároveň nechtějí přijít o kulturní stimuly. Vzhledem ke klidnému a čistému prostředí se tu bude líbit i různě starým dětem. Proto neváhejte a přijeďte se přesvědčit na vlastní oči.