Mlýn s bazénem na samotě u řeky

Mlýn U splavu stojí u řeky Dyje, v blízkosti obce Dačice, v okrese Jindřichův Hradec, v Jihočeském kraji. Tato lokalita se nachází na pomezí Českomoravské vrchoviny a České Kanady.

Sportovní hřiště, kde si můžete zahrát fotbal, volejbal, nohejbal, tenis či házenou se nachází jen 800 metrů od mlýna. V blízkosti najdete i dětské hřiště s prolézačkami, houpačkou a skluzavkou. Vedle mlýna teče řeka Dyje, v níž se můžete zchladit nebo zkusit něco ulovit. Nedaleko mlýna se napojíte na turistické trasy a cyklistické stezky. Vybrat se můžete například do Dačic, kde si prohlédnete zámek a zajímavost, kterou je 1. kostka cukru na světě. Turisté se rádi vydávají i do Slavonic, kde můžete poznat podzemí obce nebo naopak vystoupit do výšin na vyhlídkovou věž. Milovníci historie si naplánují výlet na hrad Landštejn nebo do města Telč. Pokud Vám na koupání nestačí bazén a řeka při mlýně, můžete si užít den na koupališti Dačice nebo při Vranovské přehradě. V zimě si zalyžujete v lyžařském středisku Mrákotín.

Během celého roku Vám nabízíme ubytování v zrekonstruované budově mlýna s kapacitou pro 22 osob. Ubytování je vhodné pro skupiny přátel nebo více spřátelených rodiny, také je možné u nás pořádat firemní akce a teambuilding.

V přízemí najdete prostornou společenskou místnost, kde se můžete společně podívat na televizi, poslouchat hudbu, zahrát stolní tenis nebo se pohodlně usadit na gauči, vychutnávat si praskání ohně v krbu a konverzovat. Poslouží Vám zde také několik stolů s židlemi, takže k jídlu můžete usednout všichni najednou. Domácí jídla si připravíte díky kompletně vybavené kuchyni. Využijete zde elektrický sporák s troubou, mikrovlnnou troubu, rychlovarnou konvici i kávovar, lednici s mrazákem, myčku i pračku. V přízemí se nachází jedna 6-lůžková ložnice s manželskou postelí a dvěma palandami. Samozřejmostí je koupelna se sprchovým koutem a toaletou a jedna samostatná toaleta.

V patře najdete tři ložnice, nejmenší 2-lůžková je vybavena dvěma samostatnými lůžky, 6-lůžková manželskou postelí a dvěma patrovými postelemi, v největší 8-lůžkové ložnici se nacházejí dvě manželské postele a dvě patrové postele. Pro děti Vám na požádání připravíme dětskou postýlku v některé z ložnic, vysokou židličku i několik hraček. Pro Vaše pohodlí je v patře k dispozici další koupelna se sprchovým koutem a samostatná toaleta. V celém objektu je pro Vás zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

Exteriér chaty je vybaven na relax i aktivity. Na terase oceníte posezení pro 12 osob s grilem. Zde si zahrajete také stolní tenis. Na pozemku u mlýna najdete další posezení kolem ohniska. Od května do října se zchladíte v bazénu o rozměrech 7,3 x 3,7 x 1,2 metru. Velkou zábavou pro děti je trampolína. Jen několik metrů od mlýna je v provozu restaurace, kde si můžete dopřát rychlé domácí jídla, dobré pivo nebo kvalitní víno z Vinařství Pavlovín. Na pozemku Vám poslouží také uzamykatelný prostor na odkládání kol a lyží. Počet parkovacích míst u mlýna je prakticky neomezený.

Pokud jste větší skupina hledající aktivní odpočinek, Mlýn u splavu je pro Vás jako stvořený. Těšíme se na Vaši návštěvu!