Loading

Ubytování v Moravici

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

RS Bílá holubice

Moravice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v pohodlných chatkách

Penzion nad stájí

Jakartovice (Moravice 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Ideální ubytování pro rodiny s dětmi

Chata Max Volárna (Slezská Harta)

Roudno - Volárna (Moravice 17,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Nadstandardní chata u Slezské Harty

Chata u Slezské harty

Nová Pláň (Moravice 18,8 km vzdušně), na okraji obce / města...
Moderně zařízená chata u přehrady

Chalupa u Jirky

Dlouhá Stráň (Moravice 19,5 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Krásná chalupa s bazénem - pro rodinky
1 - 5 / 5

Moravice

Moravice 1

Moravice – obec mezi kopci s minerálními prameny

Moravice je obec, která se nachází u Opavy v krásné kopcovité krajině. Najdete zde nejen mnoho přírodních památek, ale také skvělá místa pro zimní i letní sportovní aktivity. Moravice a její nejbližší okolí nabízí rovněž celou řadu unikátních historických památek, které stojí za to navštívit. Zajímavostí v této lokalitě jsou krásné vyhlídky a přírodní minerální prameny.

Přírodní a historické památky v obci

Moravice je obec v Moravskoslezském krajiokrese Opava. Je součástí přírodní památky parku Moravice a leží nedaleko stejnojmenné řeky. Vedle obce najdete vrch Hůrka, který patří k pohoří Nízký Jeseník. Mezi turisty je výhled z vrcholu kopce spolu s minerálním pramenem železité vody jednou z nejvyhledávanějších zdejších přírodních zajímavostí. U Moravice najdete nejen krásnou krajinu, kterou můžete pozorovat z rozhledny Bezručova vyhlídka a rozhledny Staré Těchanovice, ale také různé historické památky.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1283 a hovoří o tvrzi, kterou zde však již nejdete. Zato se v obci nachází zrekonstruovaný barokní kostel svatého Filipa a Jakuba z roku 1755, památník sochaře Josefa Obetha a socha svatého Jana Nepomuckého, která pochází z 18. století.

Tipy na aktivity v Moravici

V okolí Moravice se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Určitě nevynechejte památky, jako je zřícenina hradu Vikštejn, dřevěná kaple Panny Marie u Filipovic, dřevěný kostel sv. Jana Křtitele v Lipné či hrad a zámek Fulnek. Za vidění stojí také monumentální přehrada Kružberk a vodní nádrž Slezská Harta.

Moravice 2

Během Vaší letní i zimní dovolené je otevřená Buly aréna – aquaparkKravařích vzdálených něco málo přes 20 kilometrů. O pár kilometrů dál je Aquapark Plovárna Hranice s relaxačním bazénem, tobogánem a řadou saun. Vodní sporty a venkovní koupání si užijete na již zmiňované přehradě Kružberk.

Pokud vyrazíte na dovolenou do Moravice během jarních a podzimních měsíců, udělejte si výlet do Arboreta Nový Dvůr, které patří k nejvýznamnějším parkům ve Slezsku. Dalším přírodním unikátem jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně vyhloubené atmosférickými a minerálními vodami v údolí řeky Bečvy. Spletitý komplex puklinového labyrintu ve vápencovém kopci Třešín prozkoumejte v Mladečských jeskyních.

Rodiny s dětmi si mohou udělat hezký výlet do ZOO Olomouc, kde jsou k vidění africká a severská zvířata a akvárium se žraloky. Na akvarijní a terarijní zvířata i kaktusy a tropické rostliny se specializuje Minizoo Aqua Terra Štramberk, kam se pohodlně dostanete z Moravice autem. Ve stejném městě se také nachází botanická zahrada a arboretum. Historii Hané Vám přiblíží skanzen Příkazy se staveními v duchu lidové architektury a hanáckým gruntem.

Lyžaři ocení blízký Ski areál Vaňkův kopec se čtyřmi sjezdovkami, skipasem a možností večerního lyžování. V dojezdové vzdálenosti se rozkládá Lyžařský areál HEI park - Tošovice s uměle vytvořenými sjezdovkami, snowparkem a svahem pro sáňkování a bobování.

Moravice 3

Možnosti ubytování v Moravici

V Moravici a jejím nejbližším okolí najdete celou řadu ubytovacích kapacit, které fungují v létě i v zimě. Na výběr máte z velkého množství hezky zařízených a pohodlných hotelů, penzionů a soukromých apartmánů. Drtivá většina z nich je plně vybavená a v případě penzionů jsou často spojeny i s restaurací. Pro ty z Vás, kteří chtějí bydlet více v souladu s přírodou, se nabízí levné chaty, chalupy a typická hanácká stavení. Ušetřit také můžete volbou ubytovny.

Pokud patříte mezi aktivní cestovatele, sportovce nebo milovníky přírody, je Moravice a její nejbližší okolí tím pravým místem pro Vaši dovolenou. Najdete zde celou řadu ubytovacích kapacit. Na výlet sem lze vyrazit v létě na horskou a přesto nenáročnou turistiku i v zimě si zalyžovat v jednom z mnoha místních areálů. Přijeďte poznat zajímavosti Moravice a specifický hanácký kraj.