Loading

Ubytování v Nekoři

(1 objekt + 29 objektů v okolí 25 km)

Chaty Pastviny

Nekoř, na okraji obce / města, u vody
Prostorné chaty u Pastvinské přehrady

Chalupa Majdalenka

Studené (Nekoř 3,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.

Chalupa u Frimlů

Studené (Nekoř 3,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Poslední volné termíny v září ....

Chata Pastviny

Pastviny (Nekoř 4,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chata s krásným výhledem na přehradu

Chalupa Mladkov - Vlčkovice

Mladkov (Nekoř 5,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Bazén, sauna, krb... v Orlických horách

Ubytování U Chaloupků

Mladkov (Nekoř 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány s bazénem v Orlických horách

Apartmány Mladkov

Mladkov (Nekoř 7,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Apartmány s bazénem v Orlických horách

Ubytování U Floriána

Klášterec nad Orlicí (Nekoř 7,8 km vzdušně), na samotě, na horách
Unikátní ubytování - ideální pro rodiny

Horská chalupa Pod Adamem

Mladkov - Petrovičky (Nekoř 7,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Nová chalupa na samotě s bazénem

Dědova chata

Čenkovice (Nekoř 9,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata s velkou kapacitou, v přírode!
1 - 30 / 30

Nekoř

Nekoř 1

Prázdniny na úpatí Orlických hor

Kdybyste hledali obec Nekoř na mapě, našli byste ji v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Jen nedaleko od ní objevíte vodní nádrž Pastviny, kterou napájí Divoká Orlice. V okolí jsou k vidění i hluboké lesy. Ty jsou vhodným místem k odpočinku. Poslouží však i těm, kteří se rádi ponoří do zkoumání přírodních krás. Z větších měst v okolí, která Vám zajistí dostatek kultury a zábavy Vám můžeme doporučit návštěvu Letohradu či Žamberku.

První zmínky o obci se objevují v průběhu 14. století. Kdy a kdo obec založil je však velmi těžké určit. Tajemstvím je obestřen i hrad, který zde v minulosti stával. Podle dostupných pramenů se měl jmenovat Vejrov. Zajímavé je, že ani o něm toho historie příliš neví. V dnešní době však můžete navštívit jeho zbytky, které objevíte nedaleko vodní nádrže. Z hradu se zachoval hlavně příkop a další zbytky opevnění. Podle historiků se pravděpodobně jednalo o hrad, který nebyl dokončen. Nedaleké středisko církve údajně znepokojilo, že by si některý ze šlechticů mohl dělat nárok na půdu v přilehlém okolí. Jak to ale ve skutečnosti bylo nám však už nikdo nepoví. V současnosti je Nekoř vyhledávaným místem pro rekreaci a obnovu sil.

Nekoř 2

Zajímavosti v Nekoři a okolí

Přímo v Nekoři je památek jen poskrovnu. Největší dominantu tvoří Kostel sv. Mikuláše a kamenný kříž s podobiznou Panny Marie. Také nesmíme zapomínat na pomník obětem, které padly během světové války.

V dobré dojezdové vzdálenosti od obce je ale několik skanzenů. Tím bližším je skanzen v Uhřínově, ve kterém je centrum experimentální archeologie. Zjednodušeně řečeno se toto místo používá k zjišťování funkčnosti hypotéz o historických postupech. V tomto případě se zde zkoumá dobová architektura, zemědělství či výroba předmětů. Druhým je Podorlický skanzen Krňovice. Zde můžete vidět repliky historických budov. Mezi nimi je například polabský statek, zvonice či mlýn z Bělče nad Orlicí.

Cestujete-li s dětmi, udělejte si výlet do některého z hradů či zámků v okolí. Kousek od obce je zámek Litomyšl, který je jednou z českých památek na seznamu UNESCO. Atraktivní zastávku představuje i hrad Litice nad Orlicí.

Nekoř 3

V letních měsících se vydejte ke břehům přehrady Pastviny, která skýtá celou řadu příležitostí pro provozování volnočasových aktivit. Jen kousek je to také do Aquaparku Ústí nad Orlicí. Druhou variantu pro vodní hrátky představuje Aquacentrum v blízkém Šumperku.

Pokud sem zavítáte v průběhu zimní dovolené, jeďte si zalyžovat do Ski areálu České Petrovice. Jedná se o středisko střední velikosti, které je nakloněné i rodinám s dětmi. Druhou možností, která je od obce vzdálená podobně jako České Petrovice je Ski areál Dlouhoňovice. I v tomto středisku si s dětmi přijdete na své.

Cenově dostupné ubytování v Nekoři

Nekoř není nijak velká, výběr z ubytovacích kapacit je tedy podle očekávání spíše menší. V blízkém okolí obce najdete cenově dostupné penziony a hotely. Nijak nezvyklá není ani nabídka ubytování v soukromí. Vzhledem k nedaleké přehradě je tu také možnost ubytování v chatách či kempu. Nekoř je místo, které přímo svádí k trávení poklidné letní či zimní dovolené. Přijeďte se podívat.