Loading

Ubytování v Nových Dvorech (okres Žďár nad Sázavou)

(0 objektů + 13 objektů v okolí 25 km)

Chata 172 Velké Dářko

Polnička (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 10,5 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Útulná chata v rekreační oblasti

Roubenka U Machů

Krucemburk (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 11,3 km vzdušně), na okraji obce...
Krásná nová roubenka na Vysočině

Chalupa Na Špici

Oudoleň (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 12,0 km vzdušně...
Romantické apartmány na okraji Vysočiny

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 12,1 km vzdu...
středisko plné aktivit a zábavy...

Chalupa Světnov

Světnov (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 12,2 km vzdušně...
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Ubytování u Meškadla

Vojnův Městec (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 14,0 km vzdušně), v obci / ve mě...
Cenově dostupný apartmán na Vysočině

Chalupa Za Humny

Cikháj (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 14,6 km vzdušně)...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Rekreační dům Květnov

Havlíčkův Brod (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 15,7 km vzdušně), na okraji obc...
Vzdělávej se, cestuj, relaxuj a žij!

Rekreační dům Tři Studně

Tři Studně (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 17,2 km vzdušně), v rekreační oblas...
Komfortní apartmány v rekreační oblasti!

Hotel Slunce HB

Havlíčkův Brod (Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 17,2 km vzdušně), v obci / ve m...
Hotel se dvěma restauracemi v centru
1 - 13 / 13

Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou)

Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 1

Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou)

Obcí nesoucích název Nové Dvory je v Čechách několik, tyto Nové Dvory se nacházejí v okrese Žďár nad Sázavoukraji Vysočina v malebném údolí řeky Sázavy. Je to malá obec, její počet obyvatel čítá necelých 400. Pouhých 6 km na západ od obce leží město Přibyslav, okresní město Žďár nad Sázavou 10 km na východ, 28 km na jihozápad je to Jihlava.

První písemná zmínka o obci pochází z r. 1444. Osada patřila až do poloviny 19. století k Polenskému panství. Od r. 1949 je součástí okresu Žďár nad Sázavou, později byly Nové Dvory součástí obce Velké Losenice a od r. 1992 fungují opět jako samostatná obec. V minulosti měly převážně zemědělský charakter s drobnou strojírenskou výrobou zemědělských strojů a nářadí.

Tipy na výlety v Nových Dvorech a okolí

Na území katastru obce se nachází pěkné koupaliště, rybníky i rozsáhlé lesy, kde si přijdete na své, pokud holdujete houbaření. Na pěší výlet nebo na kole se vydejte například k zděným božím mukám na kopci Merk, líbit se Vám jistě bude i zajímavá stará tvrz a mlýn na řece Loseničce. Na západní straně obce se nachází zřícenina hradu Ronov z první poloviny 13. století, oblíbené poutní místo turistů.

Daleko to nebudete mít ani do města Přibyslav, ležícího 6 km na západ od Nových Dvorů. Mezi jeho zajímavosti patří gotická věž z konce 15. století, v blízkosti které si zajisté všimnete historickou budovu bývalého ženského špitálu z konce 17. století. Cestou minete i zámek, v jehož interiéru se dnes nachází Hasičské muzeum. Nedaleko města Vaši pozornost upoutá Žižkova mohyla, která byla postavena na místě úmrtí tohoto slavného husitského vojevůdce v r. 1874.

Přibližně 6,5 km na jihovýchod od Nových Dvorů najdete Rozhlednu Rosička na stejnojmenném kopci u obce Rosička. Na vyhlídkovou plošinu vede 140 schodů, po jejichž zdolání se Vám naskytne překrásný výhled na krajinu zahrnující část Českomoravské vrchoviny, Posázaví, Žďárských vrchů a Železných hor.

Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 2

V pěkný výlet se může změnit návštěva městečka Polná v okrese Jihlava, které je od Nových Dvorů vzdáleno jen 13 km jihozápadním směrem. Centrum města je městskou památkovou zónou, které dominuje zámek na vysoké ostrožně, po jeho prohlídce navštivte i expozici hodin a hodinářství a Rérychovu galerii, které jsou součástí zámku. Zajímavá je jistě i prohlídka Muzea kutilství ve městě. Najdete zde i několik historických sakrálních památek.

Máte-li rádi historii a část své dovolené věnujete putování po kulturních památkách, v okolí Nových Dvorů tak můžete navštívit zámek Žďár nad Sázavou. V interiéru si kromě klasických zámeckých místností můžete prohlédnout i Muzeum nové generace, což je multimediální zážitková expozice, která Vás zajímavou formou provede po zámku od jeho vzniku až po současnost.

Nedaleko od města Žďár nad Sázavou se na vrchu Zelená hora vypíná kulturní památka zapsaná na seznam chráněných památek UNESCO – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Je originálním příkladem barokní gotiky, pochází z první poloviny 18. století.

Na další výlet se můžete vydat do Velkého Meziříčí. Od Nových Dvorů je vzdálené 33 km jihovýchodním směrem. Zde se nachází zámek postavený na místě bývalé tvrze asi v polovině 13. století. Dnes má novogotickou podobu, je v soukromém vlastnictví ale zpřístupněn veřejnosti a část interiérů využívá Muzeum Velké Meziříčí. Kromě dobově zařízených místností tu můžete vidět přírodovědnou expozici či expozici věnovanou historii a současnosti města.

Během letní dovolené Vám osvěžení poskytne koupání na koupališti přímo v Nových Dvorech nebo např. přírodní koupaliště v nedaleké Sázavě. Vodní nádrž Pilská v severní části Žďáru nad Sázavou, je vyhledávaná rekreační oblast a vhodné místo pro vodní sporty a rybolov. Zajímavostí určitě je, že nádrží prochází historická zemská hranice Čech a Moravy. Ve Žďáru najdete i Relaxační centrum Žďár nad Sázavou, kterého služby s četnými vodními atrakcemi můžete využít celoročně.

Jestliže v Nových Dvorech budete trávit svou zimní dovolenou, pouhých 14 km na východ si užijete na sjezdovkách Ski areálu Vysoká u Havlíčkova Brodu. Na severu u města Chotěboř leží lyžařské středisko Ski areál Svatá Anna. Necelých 30 km na východ od obce je to do lyžařského střediska Ski snowpark Harusův kopec, čili Harusák. Tento ski areál nedaleko Nového Města na Moravě Vám nabídne nenáročné sjezdovky a dobře upravené běžecké tratě.

O něco dál, 33 km na jihozápad si zajeďte do vesnice Zborná, ležící na sever od Jihlavy. Na kraji obce, na vrchu Rudný se nachází Ski areál Šacberk se skvělými podmínkami pro začínající i zkušenější lyžaře a snowboardisty. Přibližně stejně daleko jižním směrem je Ski areál Dědkov. Dobře si zalyžujete i ve Ski areálu Svratka na severovýchodě od Nových Dvorů.

Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) 3

Kde se můžete ubytovat v Nových Dvorech?

Nové Dvory jsou malé, o to srdečněji Vás ale přivítají místní ubytovatelé a navíc, ceny jsou zde výhodnější než ve větších městech. Ubytování přímo v obci Vám poskytnou penziony, chaty a priváty. V blízkém okolí najdete i dobře vybavené kempy a tábořiště – jste přece v Posázaví, ráji trampů. Pohodlné spočinutí Vám připraví chalupy a apartmány, upřednostňujete-li hotely s komplexem doplňkových služeb, nebudete mít jistě problém najít ten vhodný pro Vás. Jestliže hotely právě nemusíte, nebo se Vám jejich ceny zdají nevýhodné, zkuste to v ubytovnách.

Takže, chcete-li strávit svou dovolenou v klidném prostředí obklopeném malebnou přírodou, navštivte Nové Dvory na Vysočině. Chvíle tu strávené budou určitě patřit k Vašim nejpříjemnějším.