Dobový penzion na farme s jizdárnou

Penzion Farma Podřipsko je součástí statku ve vesnici Třebutičky, která je částí obce Polepy, v okrese Litoměřice. Statek, který zde stojí od roku 1820 a původně patřil k zámku Encovany, se nachází u rybníka na okraji obce, kde nebudete ničím rušeni.

Lokalita je vhodným místem pro různé aktivity pro všechny věkové kategorie. Tento kraj můžete poznávat pěšky nebo na kole. Vyberte se například do historické památkové obce Dolní Nezly, na zámek s parkem v Ploskovicích či k rozhlednám Hořidla a Varhošť. Turisté si také rádi vyjdou na sopečný vrch Boreč, z něhož vychází pára. Na rodinný výlet je vhodný skanzen lidové architektury Zubrnice, kde se můžete projet na drezíně po historické železnici. Pokud máte chuť se vykoupat doporučujeme Vám přírodní koupaliště v Těchobuzicích, jezero Chmelař nebo koupaliště s atrakcemi ve městě Litoměřice.

Celoročně nabízíme ubytování v penzionu zařízeném v dobovém stylu. K dispozici jsou Vám tyto pokoje:
- tři 2-lůžkové pokoje s manželskou postelí,
- jeden 2-lůžkový pokoj s manželskou postelí a krbem,
- jeden 5-lůžkový rodinný pokoj se dvěma ložnicemi (jedna s manželskou postelí, druhá se třemi samostatnými lůžky) a krbem.

Všechny pokoje jsou vybaveny příslušným počtem lůžek, úložnými prostory, rádiem a televizí se satelitním příjmem. V jednom 2-lůžkovém pokoji a v rodinném pokoji Vám příjemnou atmosféru vytvoří i zachovaný dobový krb. V každém pokoji Vám poslouží koupelna s hlubokým sprchovým koutem a toaletou. Pro nejmenší Vám zajistíme dětskou postýlku a vysokou židličku.

Součástí penzionu je salonek, který disponuje barem a kuchyňským koutem s dobovým elektrickým sporákem s elektrickou troubou, mikrovlnnou troubou, lednicí s mrazákem a rychlovarnou konvicí. Kromě jídelního posezení je tu pro Vás připraven i kulečník a šipky. Rovněž se zde zabaví i děti, pro které jsme zde zřídili menší dětský koutek. Hostům je k dispozici další společná koupelna s toaletou a pračkou. V celém objektu je pro Vás zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

Když Vás počasí vytáhne na čerstvý vzduch, můžete si posedět v altánku nebo na zahradní houpačce, grilované lahůdky si připravíte na vnějším krbu nebo grilu. Děti se vyhrají do sytosti na malém hřišti s pískovištěm, skluzavkou a trampolínou a určitě je nadchne i možnost podívat se na krávy a další domácí zvířata. Využijte také naši jízdárnu, kde Vám poskytneme hodiny ježdění na koni. Můžete se podívat i na starodávné hospodářské stroje, jako mlátičky a kombajny, které se na statku zachovaly. Přímo u penzionu jsou připraveny parkovací místa pro 20 aut.

Přijďte zažít atmosféru minulých století do Penzionu Farma Podřipsko. Rádi Vás u nás přivítáme!