Apartmány v hájence pod lesem, se saunou

Penzion Hájenka Hradiště se nachází na polosamotě u lesa, na okraji vesnice Hradiště, která patří k městu Kaplice, v okrese Český Krumlov. Chalupa stojí pod Hradišťským kopcem, v blízkosti Slepičích hor a Novohradských hor.

V okolí si můžete naplánovat několik nenáročných túr, například na horu Kohout nebo na Hradišťskou horu s keltským pomníkem. Navštivte Douchův háj s kamenou svatyní, kam se dostanete po celodenní túře přes horu Kohout. Dalším místem s příjemnou atmosférou je kostel panny Marie Sněžné, známý jako Svatý Kámen. Z historických památek doporučujeme navštívit také zříceniny hradů Louzek a Sokolčí. Od nás můžete samozřejmě vyrazit i na túry na Šumavu a do Novohradských hor. Cyklisté ocení množství cyklostezek, z nichž některé jsou využitelné i na in-line bruslení. Při Lipenské přehradě najdete několik pláží se sportovním zázemím, kde si zahrajete například tenis, minigolf nebo vyzkoušíte vodní sporty. Rybáře potěší možnost rybolovu na Soběnovskej přehradě. Děti budou nadšené v aquaparku a dospělí si zde odpočinou ve wellness centru. V zimě se nabízí Skiareál Lipno s různě náročnými sjezdovkami.

Během celého roku nabízíme ubytování v penzionu s celkovou kapacitou pro 23 hostů. Historická budova byla v roce 2011 zrekonstruována se zachováním původních prvků.

K dispozici jsou Vám tyto apartmány:
- jeden 2-lůžkový apartmán s jednou ložnicí, s manželskou postelí,
- dva 3-lůžkové apartmány s jednou ložnicí, s manželskou postelí a samostatným lůžkem,
- dva 4-lůžkové apartmány s jednou ložnicí, s manželskou postelí a dvěma samostatnými lůžky,
- jeden 4-lůžkový bezbariérový apartmán s jednou ložnicí, s manželskou postelí a dvěma samostatnými lůžky, s možností přistýlky.

Všechny apartmány disponují vlastním vchodem do budovy, jeden 4-lůžkový apartmán v přízemí je bezbariérový. V každém apartmánu najdete v ložnici televizi. Ke každému apartmánu náleží kuchyň s keramickou varnou deskou, lednicí, rychlovarnou kavnicou, kávovarem a toustovačem, v některých apartmánech navíc i s myčkou nádobí. Samozřejmostí je vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, v 3-lůžkových apartmánech i s pračkou. Ve třech apartmánech Vám atmosféru zpříjemní kachlová kamna. Na požádání Vám poskytneme dětskou postýlku.

Součástí penzionu je i společenská místnost pro 20 osob s posezením a společenskými hrami. V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet. Na relax využijete infrasaunu a vířivku (obě pro 4 osoby, zpoplatněné služby). Na pozemku u penzionu najdete tři altánky s vnějšími krby. Děti se vyřádí na hřišti s pískovištěm, prolézačkami, houpačkou a skluzavkou. Zahrajete si zde i stolní tenis nebo badminton. Zajímavostí pro děti jsou ovce, které chováme. Pokud chcete vyrazit na výlet, zapůjčíme Vám kola. Vlastní sportovní vybavení si odložíte do úschovny kol. Přímo u penzionu zaparkujete 7 aut.

Pohodlí a klid na Vás čeká v Penzionu Hájenka Hradiště. Těšíme se na Vaši návštěvu.