Divadelní penzion - chráněné pracoviště

Přijměte pozvání k nám do Penzionu Lipůvka, který je situován v obci Lipová-lázně, v okrese Jeseník, v Olomouckém kraji. Rádi u nás přivítáme rodinky s dětmi, menší i větší skupinky hostů.

Penzion disponuje velkou oplocenou zahradou s množstvím atrakcí pro děti. Tento penzion patří Divadlu Klauniky, proto zde panuje neformální atmosféra plná humoru. Vše funguje s integračním přesahem a cílem - pracují zde mentálně handicapovaní lidé a také divadelníci. V objektu najdete i výstavu obrazů významných současných umělců.

Okolí nabízí širokou škálu trávení volného času. Nachází se zde množství různých cyklostezek a také dobře značených turistických cest. K nejvyhledávanějším místem v okolí patří jedinečný lesní bar - samoobslužný bar uprostřed lesa. Během pobytu doporučujeme se vydat na výlet k Čertovým kamenům, Obřím skalám, k významnému horskému vrcholu Šerák, Rychlebským zatopeným lomům nebo do jeskyně Na Pomezí. V letním období se vykoupete na koupališti Jeseník, Velká Kraš a pro ty náročnější doporučujeme Wellness v hotelu Helios. Zimní potěšení na lyžích, snowboardech, sáňkách či běžkách si dopřejete v lyžařských střediscích: Ski areál Miroslav, Ski areál Ramzová, Ski areál Petříkov, Skiareál Ostružná, SKIPARK Filipovice, Snowpark Paprsek - Olšanka a v dalších.

V našem jedinečném Penzionu Lipůvka Vás srdečně ubytujeme během celého roku. Penzion disponuje kapacitou pro 20 osob. U nás máte na výběr z těchto ubytovacích jednotek:
- apartmánu s jednou ložnicí s manželskou postelí a přistýlkou ​​na pohovce,
- jedného 2-lůžkového pokoje s koupelnou a manželskou postelí,
- dvou 2-lůžkových pokojů (Trojky a Čtyřky) se společnou koupelnou na chodbě, v jednom pokoji se dvěma samostatnými lůžky a v druhém s manželskou postelí,
- dvou 3-lůžkových pokojů se společnou koupelnou na chodbě, v jednom pokoji s manželskou postelí a samostatnou postelí a ve druhém (Pětce) pokoji stejně vybaveném, navíc s přistýlkou ​​na pohovce.

Apartmán je vybaven jednou ložnicí s manželskou postelí a navíc má vlastní obývací místnost s pohovkou, která slouží i jako přistýlka pro jednu osobu. Samozřejmostí je vlastní koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem, ručníky a toaletou.

Všechny pokoje disponují kromě příslušného počtu lůžek s téměř stejným vybavením, na některých je i vlastní koupelna s toaletou. Společná koupelna a samostatná toaleta pro hosty se nachází na chodbě prvního patra. Další dvě toalety jsou pro hosty dostupné na přízemí penzionu. V celém objektu mají hosté k dispozici bezplatné WiFi připojení na internet.

Objekt nabízí ubytovaným hostům možnost stravování přímo v restauraci, kde je možné si objednat snídaně, polopenzi i plnou penzi za přijatelné ceny (domácí kuchyně). Stejně mohou hosté využívat bar, jídelnu, salónek či terasu k restauraci. V exteriéru si můžete také posedět nebo něco chutné připravit na ohni. Pro nejmenší tu čeká trampolína, pískoviště, skluzavka, prolézačky, houpačka, dětský koutek s hračkami (v interiéru i exteriéru) a v letním období dětský bazén. Najdete zde také mini Zoo s kočičkou, pejskem a dvěma ovečkami. Na požádání Vám rádi zapůjčíme dětskou postýlku i židličku na krmení. Vaše lyže i kola si odložíte v místnosti na to připravené. Po dohodě s majitelkou (za poplatek) Vám zajistíme vyprání prádla, popřípadě zapůjčíme žehličku. Dokonalý relax (za poplatek) si dopřát v sauně se sprchovým koutem, pro max. 4 osoby, která se nachází v nedalekém zahradním domku s posezením. Pro dobrodruhy nabízíme také možnost ubytování se v zahradním altánku (po dohodě s majitelkou). Auta si zaparkujete přímo u objektu. Neváhejte a navštivte nás, věříme, že budete spokojeni a budete se u nás cítit jako doma. Těšíme se na Vás.

Upozornění pro hosty: na pokojích nelze připravovat jakékoliv vlastní jídlo nebo nápoje!