Pokoje a apartmány v blízkosti Lipna

Penzion Pod Smrčinou najdete v obci Nová Pec, v okrese Prachatice, v Jihočeském kraji. Penzion stojí v blízkosti lesa v části zvané Láz, asi 2 km od Nové Pece. Obec leží na jižním okraji Národního parku Šumava.

Léto v této oblasti přeje pěším turistům, cyklistům i bruslařům. Z obce vede podél Vltavy 15-kilometrová cyklostezka, tato se řadí k nejkrásnějším v Česku. Na kraj je vynikající výhled z rozhleden (Horní Planá, Knížecí stolec, Soumarský most a Libín) nebo ze stezky korunami stromů. Oblíbenou atrakcí je Schwarzenberský plavební kanál a turisté si také rádi plánují výlet k zříceninám Vítkův hrádek a Kužvart. V létě se zábava soustřeďuje v okolí Lipenské přehrady, na plážích a sportovištích, kde si kromě plavání užijete i vodní sporty či minigolf, tenis nebo volejbal. Za zimními sporty si zajděte do ski areálů České Žleby a Hochficht (Rakousko).

Během celého roku nabízíme ubytování v penzionu s celkovou kapacitou pro 23 hostů. Pohodlně se u nás budou cítit rodiny s dětmi i senioři. Možný je také pronájem celého objektu pro větší skupiny. Ubytovat se můžete ve třech pokojích a dvou apartmánech.

Pokoj č. 1 nabízí tři samostatná lůžka s možností rozložení jednoho z nich, podobně je zařízen i pokoj č. 2. V pokoji č. 3 jsou vám k dispozici dvě manželské postele a jedno samostatné lůžko. V každém pokoji najdete televizi, v pokoji č. 3 i ledničku. Z pokojů č. 1 a 2 je možné vyjít na balkon. Pro Vaše pohodlí disponuje každý pokoj vlastní koupelnou a toaletou. Hosté z těchto pokojů využívají společnou kuchyňku s elektrickým sporákem, mikrovlnnou troubou, toustovačem, topinkovačem, rychlovarnou konvicí a ledničkou s mrazákem.

Malý apartmán Vám poskytne odpočinek na manželské posteli a dvou samostatných lůžkách, nachází se zde také obývací stěna s televizí. Kuchyně je částečně oddělená od ložnice, zde je Vám k dispozici keramická dvoplotýnka, mikrovlnka, rychlovarná konvice, lednička i jídelní posezení. Samozřejmou součástí apartmánu je koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

Velký apartmán se skládá ze dvou místností, v ložnici je umístěna manželská postel a sedací souprava se dvěma křesly a gaučem, který lze po rozložení využít jako přistýlku, v ložnici je také prostor pro přidání rozkládací postele. Další plnohodnotné dvoulůžko vznikne rozložením pohovky v obývací místnosti. Dominantou obývací místnosti jsou kachlová kamna, nachází se zde i jídelní stůl a kuchyňský kout, kde využijete elektrický sporák s troubou, mikrovlnnou troubu, lednici i rychlovarnou konvici. K apartmánu náleží vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

Prostorná společenská místnost v přízemí je určena všem hostům, zde najdete krbová kamna, jídelní stoly (asi 20 míst), televizor s DVD přehrávačem a pult s výčepním zařízením pro samoobslužné čepování piva či jiných nápojů. Připraveny jsou zde pro Vás společenské hry, šipky, stolní fotbal i hračky pro děti. Společenskou místnost dělí od vchodu vstupní hala, která se využívá jako trezor na lyže a lyžařské vybavení.

Na pozemku u objektu najdete posezení u venkovního krbu a další posezení u ohniště. Zahrajete si zde například petangue, badminton nebo fotbal. V zahradním domku si odložíte kola. U penzionu je možné zaparkovat 8 aut. Na vedlejším pozemku se nachází veřejné dětské hřiště.