Rodinný penzion v blízkosti Lipna

Speciální pobytové lyžařské balíčky včetně skipasů

Penzion Pohoda u Lva je situován v obci Nová Pec, v části Bělá, rekreační oblasti, kde na Vás čeká dokonalý klid v lůně přírody. Tato obec na břehu Lipna se nachází v okrese Prachatice, v Jihočeském kraji. Z penzionu je to blízko na sjezdovky lyžařského areálu Hochficht.

V letním období můžete poznávat okolí pěšky, na kole nebo i na bruslích. Podél Vltavy, z Nové Pece do Stožce, vede 15 km dlouhá a 4 m široká cyklotrasa, kterou využívají i bruslaři, tato stezka patří k nejkrásnějším v ČR. Chcete-li tento kraj vidět shora, naplánujte si výlet k rozhlednám Horní Planá, Knížecí stolec, Soumarský most či Libín, vynechat by ste neměli ani známou Stezku korunami stromů. K zajímavým stavbám v okolí se řadí dřevěné kaple (Dřevěná Rosenauerova kaple u Jelení, Dřevěná kaple Panny Marie u Stožce, Dřevěná kaple sv. Huberta na Boubínu). Za návštěvu stojí i Schwarzenberský plavební kanál a zříceniny hradů Vítkův hrádek a Kužvart. Hodně zábavy si v létě užijete u přehrady Lipno, kde najdete jak pláže tak i sportoviště (tenis, minigolf, volejbal, fotbal). V zimním období doporučujeme zajet za sněhem do lyžařského areálu Hochficht v Rakousku. Okolí Lipenské přehrady potěší i běžkaře a na zamrzlé vodní hladině vzniká při příznivých podmínkách magistrála pro bruslaře.

Během celého roku nabízíme ubytování v rodinném penzionu s celkovou kapacitou pro 19 hostů. Pro Váš pohodlný pobyt jsou Vám k dispozici tyto ubytovací jednotky:
- Apartmány 1 a 2 - 4-lůžkové apartmány s jednou ložnicí a kuchyní,
- Apartmán 3 - 4-lůžkový apartmán se dvěma ložnicemi a kuchyní,
- Pokoj 5 - 2-lůžkový pokoj se sdílenou koupelnou,
- Pokoj 6 - 2-lůžkový pokoj s kuchyňským koutem, se sdílenou koupelnou.

Apartmány 1 a 2 jsou podobně zařízeny, naleznete zde jednu ložnici s manželskou postelí a kuchyni, kde je umístěna rozkládací pohovka, která slouží jako plnohodnotné dvojlůžko. Apartmán 3 disponuje dvěma ložnicemi, jednou s manželskou postelí a druhou s rozkládací pohovkou pro dva, další místností je kuchyň. Součástí každého apartmánu je koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Pokoj 5 je vybaven manželskou postelí, stejně jako pokoj 6, tyto dva pokoje sdílejí společné sociální zařízení, do kterého je vstup z předsíně, která spojuje oba pokoje a dodává soukromí (do koupelny nemusíte procházet veřejnými prostory). Ve všech apartmánech a v pokoji 6 Vám poslouží kuchyň nebo kuchyňský kout s elektrickým sporákem nebo dvouvařičem a lednicí. Mikrovlnnou troubu najdete na chodbě na každém patře. K zařízení pokojů a apartmánů patří i pracovní nebo jídelní stůl a televize (kromě pokoje 5), do apartmánů 1, 2 a 3 je možné přidat přistýlku. Na balkonech apartmánů 1 a 2 je povoleno kouření.

Součástí penzionu je také společenská místnost s příjemnou atmosférou - jídelna vyhřívaná kamny na dřevo. Zde se podávají snídaně formou bufetu a také večeře v případě zájmu. Nejsme restaurace, domácí jídla s láskou připravujeme a servírujeme pouze ubytovaným hostům. Máme několikaleté zkušenosti s přípravou bezlepkových jídel, včetně koláčů, pečiva i tradičních českých jídel. V jídelně si během dne připravíte kávu nebo čaj, k dispozici je zde i chladnička s chlazenými nápoji. Při příznivém počasí si venku zahrajete stolní tenis. V létě kola a v zimě lyže si odložíte ve vyhrazené místnosti přímo v penzionu. Parkovací místa pro 6 aut najdete u objektu.

Dopřejte si opravdovou dovolenou, naše pohostinnost a klid okolní přírody Vám jistě zpříjemní pobyt v Penzionu Pohoda u Lva.