Rodinný penzion se zahradou a jezírkem

Penzion Siesta stojí v obci Želnava, v okrese Prachatice, v Jihočeském kraji. Obec, obklopená lesy, leží na okraji Národního parku Šumava, na západ od obce protéká řeka Vltava.

Během celého roku Vás rádi přivítáme v penzionu s celkovou kapacitou pro 24 hostů. Ubytování zde najdou rodiny s dětmi, skupinky i páry či jednotlivci. Na výběr máte tyto pokoje:
- jeden 1-lůžkový pokoj,
- pět 2-lůžkových pokojů s manželskou postelí,
- jeden 2-lůžkový pokoj s manželskou postelí, s balkonem,
- jeden 3-lůžkový pokoj s manželskou postelí a samostatným lůžkem,
- jeden 4-lůžkový bezbariérový pokoj s manželskou postelí a dvěma samostatnými lůžky,
- jeden 4-lůžkový rodinný pokoj se dvěma ložnicemi (v obou manželská postel).

Pokoje jsou kromě příslušného počtu lůžek vybaveny i stolkem s křesly. Každý pokoj disponuje vlastní koupelnou s toaletou a sprchovým koutem (v rodinném pokoji navíc s vanou). Pro nejmenší Vám zapůjčíme postýlku a vysokou židličku. V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

Všichni hosté využívají společnou jídelnu - restauraci, kde se podávají snídaně, případně ve večerních hodinách i nápoje. V pokojích ani v penzionu není k dispozici kuchyňské vybavení, není možná příprava vlastních jídel.

Na chodbě u pokojů najdete dětský koutek s hračkami, děti se zabaví i venku na hřišti se skluzavkou, houpačkou a pískovištěm. Pro společné posezení využijete dvě terasy, krytou a otevřenou, příjemné chvíle můžete strávit i u ohniště. Příjemnou atmosféru v zahradě dotváří i jezírko, kde se můžete během léta zchladit. Na výlet do okolí se můžete vydat na kolech, které Vám zapůjčíme (za poplatek). Pokud máte vlastní kola, k dispozici je prostor pro jejich úschovu. Po aktivním dni si můžete odpočinout v sauně (zpoplatněná služba). Přímo u penzionu najdete hřiště s dostatečným množstvím parkovacích míst pro auta i autobusy.

Léto Vás vyláká na procházky, poznávat okolní přírodu. Podél Vltavy vede i cyklostezka, široká 4 m, s délkou 15 km, využívají ji nejen cyklisté ale i nadšenci in-line bruslení. Za výhledem na krajinu si zajděte k rozhlednám (Horní Planá, Knížecí stolec, Soumarský most, Libín) nebo rovnou na Stezku korunami stromů. Turisté často a rádi navštěvují Schwarzenberský plavební kanál nebo zříceniny Vítkův hrádek a Kunžvart. Za letními radovánkami si naplánujte výlet k Lipenské přehradě, kde na Vás kromě pláží čekají i sportoviště, na kterých si zahrajete například tenis, minigolf či plážový volejbal. Samozřejmostí jsou půjčovny loděk či šlapadel. Milovníky zimních sportů očekávají svahy lyžařských areálů Libín, Horní Vltavice nebo Skipark Frymburk, lyžaři rádi využívají i služby rakouského střediska Hochficht.