Penzion s restaurací v Jizerských horách

Penzion U hrocha najdete ve vesnici Horní Maxov, která je částí města Lučany nad Nisou, v okrese Jablonec nad Nisou. Město v podhůří Jizerských hor je jen 5 km vzdálené od okresního města a jeho nejbližšími sousedy jsou známé střediska Smržovka, Josefův Důl, Albrechtice v Jizerských horách či Janov nad Nisou.

Během celého roku Vás rádi přivítáme v Penzionu U hrocha, který poskytne lůžka 42 hostům v 10 pokojích. Na výběr máte tyto pokoje:
- jeden 2-lůžkový pokoj se dvěma samostatnými lůžky, s vlastní koupelnou,
- jeden 3-lůžkový pokoj se třemi samostatnými lůžky,
- čtyři 4-lůžkové pokoje se čtyřmi samostatnými lůžky,
- dva 4-lůžkové pokoje se čtyřmi samostatnými lůžky, s vlastní koupelnou,
- jeden 5-lůžkový pokoj s palandou a třemi samostatnými lůžky,
- jeden 8-lůžkový pokoj se dvěma palandami a čtyřmi samostatnými lůžky.

Tři pokoje disponují vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Hosté ubytovaní v ostatních pokojích využívají společné sociální zařízení, dvě koupelny (pánskou a dámskou) najdete v přízemí, další v patře, všechny jsou vybaveny sprchou a toaletou. V celém penzionu je pro Vás zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

Součástí penzionu je i restaurace s terasou. Zde si dáte obědy a večeře, snídaně se podávají v snídaňové jídelně. Na pozemku u penzionu najdete další venkovní posezení u ohniště i udírnu a gril. Pro děti zde máme připraveno hřiště s prolézačkami, pískovištěm, kolotočem, houpačkami a skluzavkou. Sportovci ocení vyhrazenou místnost, kde si v létě odloží kola a v zimě lyže. Parkování je u objektu zajištěno pro 12 aut.

Turisté do této oblasti rádi zavítají v létě i v zimě. V letním období vyrazíte na turistiku, najdete zde trasy pro začátečníky i náročnější trasy, vydejte se například k rozhlednám Bramberk, Slovanka a Královka nebo na vrcholy Smrk a Černá hora. K oblíbeným místům patří i Bozkovské dolomitové jeskyně. Turisté také rádi objevují naučné stezky jako například Jedlový důl. K dispozici je samozřejmě i několik zajímavých cyklostezek. Pokud Vás zajímá spíše historie než příroda, zajděte na zámky Hrubý Rohozec, Frýdlant, Sychrov, Hrubá Skála či Svijany. Zábavu i poučení pro celou rodinu najdete v Curia Vítkov nebo v Liberci, kde Vás přivítá botanická a zoologická zahrada, centrum iQLANDIA a návštěvu aquaparku Babylon si užijí děti i dospělí. V létě využijete i místní koupaliště. Zima Vás vytáhne na svahy lyžařských středisek U Pily, Severák, Smržovka, Josefův Důl, Tanvaldský Špičák v mnoho dalších, všechny v okruhu 10 km.