Penzion vhodný pro individuální turistik

Penzion U Kováře stojí v centru obce Rohozec, v okrese Kutná Hora, ve Středočeském kraji. Obec leží mezi městy Kutná Hora, Přelouč a Čáslav, daleko to není ani do Kolína.

Penzion vítá své hosty především v turistické sezóně od dubna do konce října. Mimo tento čas jen po domluvě s majiteli. V penzionu preferujeme zejména víkendové pobyty pro zájemce o památky UNESCO v Kutné Hoře a okolí, pro které připravujeme speciálně zvýhodněné pobytové balíčky (zapůjčení kol zdarma a další služby). Ubytování v penzionu včetně krásného zázemí je vhodné i pro menší skupiny sportovců - cyklisté, jógové pobyty, školení, kurzy.

V penzionu s celkovou kapacitou pro 12 - 14 osob, je možné se ubytovat v některém z těchto pokojů:
- 2-lůžkový pokoj,
- 4-lůžkový pokoj,
- 4-lůžkový rodinný pokoj se dvěma ložnicemi, v podkroví,
- 2-lůžkové studio s přistýlkou a s vlastním vchodem.

Součástí rodinných pokojů a studia je vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou. K dispozici je v podkroví společenský kout s možností gaučového posezení. V budově je rovněž k dispozici velká společenská místnost s kompletně vybavenou kuchyní, TV a krbem. Studio má vlastní vchod a najdete v něm i vlastní kuchyňský kout s vařičem, ledničkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. V celém penzionu je dostupné WiFi připojení na internet.

V exteriéru najdete kryté venkovní posezení, které je chráněno skleněnou stěnou. Součástí penzionu je také herna se stolním tenisem, tuto místnost je možné využít jako tělocvičnu, v případě školení nebo workshopů pod vedením trenéra. Na relaxaci využijete infrasaunu, na požádání pro Vás zajistíme i masáže. V případě zájmu Vám za poplatek zapůjčíme kola, vlastní kolo si odložíte bezpečně v zahradním domku. Přímo u objektu je možné zaparkovat dvě auta, další parkovací místa zajistíme po dohodě v blízkosti penzionu.

Pokud se rozhodnete poznávat okolí, podívejte se na krajinu nejprve shora z rozhledny Havířská bouda pod vrchem Kaňk. Zejména samotná Kutná Hora s památkami UNESCO by neměla uniknout Vaší pozornosti. Chrám sv. Barbory, sídlo českých králů ve Vlašském dvoře, unikátní středověký důl Osel na těžbu stříbra a světově proslulá Kostnice jsou nejnavštěvovanější památky. Avšak najdete zde celou řadu velmi zajímavých míst nejen historických a kulturních. V Kutné Hoře naleznete nejdelší bobovou dráhu v ČR, plovárnu, Muzeum lega a další lákadla zejména pro děti. V blízkém okolí (2 km od penzionu) najdete zámek Kačina s jedinečnými expozicemi, parky a nově otevřenou učebnou v lese.

Neméně zajímavý je i zámek Žleby (14 km od penzionu) a v jeho bezprostřední blízkosti i obora Žleby s bílými jeleny a záchrannou stanicí dravců, která denně nabízí komentované letové ukázky ptactva. Zřícenina hradu Lichnice se tyčí v nedalekém pásu železných hor, Ringelland – domácí ZOO se sibiřskými tygry (2 km od penzionu), zajímavosti města Kolína a oblíbená Kolínská řepařská drážka – to všechno můžete vidět v rušném regionu na kraji Polabské nížiny a úpatí Železných hor. V horkých letních dnech můžete navštívit plovárnu v Čáslavi, Kutné Hoře, nebo celoročně otevřený Vodní svět v Kolíně.