Příjemné ubytování v útulném prostředí

Penzion U raka leží v blízkosti vodní nádrže Souš nedaleko obce Desná, v okrese Jablonec nad Nisou. Díky své poloze v Jizerských horách je vyhledáván především turisty a milovníky zimních sportů.

V okolí penzionu natrefíte na několik cyklistických tras pro náročné i méně zkušené cyklisty. Jizerské hory jsou bohaté na přírodní zajímavosti jako vodopády, skalní útvary a rašeliniště. Zajímavá je naučná trasa podél řeky Jizera, která dává horám jméno. Za nádherným výhledem se vyberte k některé z rozhleden. Na turistických trasách natrefíte na chaty a kiosky, kde se sezónně prodává občerstvení. Za vědomostmi se vydejte do Muzea výroby hraček v Albrechticích či Muzea skla a bižuterie v Jablonci. Pokud hledáte odpočinek, v Liberci najdete centrum Babylon s bazénem a wellnessem. I když v blízké přehradě koupání povoleno není, můžete si zajít na koupaliště Tanvald, Harrachov či Josefův Důl. Všechny nadšence zimních sportů potěší možnosti lyžování. Nejbližší svah, Černá Říčka, vzdálený jen 250 m je vhodný pro začátečníky i rodiny s dětmi. Z větších stredísk doporučujeme například Ski Areál Hilbert, Skiareál Jizerky nebo Ski Areal Světlý Vrch. Pokud preferujete běžecké lyžování, na stopu najedete přímo u penzionu.

Celoročně Vás rádi přivítáme v našem penzionu s kapacitou pro 17 hostů. Ubytovat se zde může jedna velká skupina nebo více nezávislých malých skupinek, či rodin.

Všechny pokoje se nacházejí na patře. K dispozici je jeden 3-lůžkový pokoj s přistýlkou, dva 4-lůžkové pokoje a jeden 5-lůžkový pokoj. Všechny pokoje jsou vybaveny příslušným počtem samostatných lůžek, které lze spojit nebo rozpojit podle potřeb hostů. V pokojích Vám poslouží i úložné prostory a křesla. Společné koupelny jsou umístěny také na patře. Nacházejí se zde dvě sprchy pro dámy, dvě pro pány a 4 samostatné toalety. V sprchách jsou pro Vás připraveny i vysoušeče a žehličky na vlasy.

Stravování je zajištěno v restauraci v přízemí, můžete si vybrat pouze snídaně nebo polopenzi. Hosté si mohou v restauraci posedět při sledování televize se satelitním příjmem, rádi Vám zapůjčíme i různé DVD s filmy nebo pohádkami pro děti. V létě je při restauraci k dispozici terasa. Na pozemku u penzionu se nachází také ohniště s posezením a dřevěné zahradní houpačky. Pro děti jsme zřídili menší hřiště s domečkem, skluzavkami a pískovištěm. Váš čtyřnohý kamarád je u nás také vítán a po dohodě Vám pro něj za příplatek nabízíme hlídání, poradenskou službu a základní výcvik. U penzionu je zajištěno parkování pro 15 aut.

Přijďte si k nám odpočinout v klidném přírodním prostředí. Těšíme se na Vás v Penzionu U raka.